Domburg een brandende ruïne FOR SUCCESS? ARE YOU READY Auto in de sloot door oprapen gevallen cd Natuurexcursie over korstmossen Zeeuwse automodel ruilbeurs in De Stenge Bijeenkomst over slaapapneu Rechter verbiedt scoutinggebouw Vliegtuigen met tijdbommen Notenboom zaterdag 30 oktober 2010 Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud .L tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@thoIenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl Behalve een cassettebandje met een ooggetuigeverslag van Leunis Carlier van het bombardement op Domburg be waart Kees Jongepier (links) ook de kop van een 38-cm granaat die door het slagschip Warspite op Domburg werd afgevuurd. Rechts Willem Vreeke, neef van Jaap Komejan. Die vertrouwde Vreeke zijn oorlogsdagboek toe ter aan vulling van de oorlogsdocumentatie. foto Ruben Oreel naar de brandende puinhopen, om te zien of hij daar nog gewon den kan helpen. Totdat opnieuw granaten om zijn hoofd suizen. Te gen de avond probeert hij met zijn broer de buitenplaats Duinbeek bij Oostkapelle te bereiken. Daar verblijven al zo'n 180 vluchtelin gen en hij heeft vernomen dat zijn ouders daar ook heen zijn ge vlucht. Maar de twee broers liggen al snel in de modder als vlakbij GOES Twee Vlissingers van 20 en 21 jaar zijn gisternacht bij Goes met hun auto in de sloot beland langs de A58. De politie vond de twee onge deerd na een melding over een brandende auto op de snelweg om streeks 3.00 uur. Na een zoektocht vonden politie en brandweer de au to in de sloot. De 20-jarige bestuur der raakte de controle kwijt over de auto toen hij, rijdend, een cd wilde oprapen van de autovloer. een granaat ontploft. „Ik zie rechts van me een boomstammetje op zo'n halve meter afbreken, dat moet een scherf geweest zijn, dus we hebben geluk gehad." Als ze de buitenplaats eenmaal hebben bereikt, beseffen ze tussen twee vuren te zitten. Vlakbij staat zwaar Duits geschut en daarmee wordt in de dagen erna continue geschoten. Canadese troepen, aan gevuld met Belgen, Noren en enke- VEERE De Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KN- NV) houdt morgen een korstmos- senexcursie in Veere. Onder lei ding van een gids horen en zien de deelnemers alles over de wondere wereld van de korstmossen. Verza melen is om 13.30 uur bij de water put tegenover de hoofdingang Gro te kerk in Veere. De excursie duurt tot ongeveer 16.00 uur. Niet-leden betalen 2 euro. Ie Nederlanders, rukken door het bos- en duingebied langs de bui tenplaats op richting Vrouwenpol der. De granaten vliegen 'over on ze hoofden, en die kwamen ook wel eens in de buurt van ons te recht, zodanig dat je één of twee keer de scherven op het dak hoor de kletteren'. „En dan lagen we in een schuur tussen balen stro, met mijn ouders hand in hand, dat we min of meer afscheid namen." De Landelijke Apneuvereniging houdt maandagavond een bijeen komst in het ziekenhuis in Vlissin- gen. De avond is voor leden van de Apneuvereniging, voor mensen met slaapapneu, partners en be langstellenden. De inleiding wordt verzorgd door Sandra Houte- pen-Strong. Zij spreekt over burn out, depressie en apneu. De avond begint om 19.30 uur. Aan melden via kyenna@home.nl. HEINKENSZAND De Zeeuwse ruilbeurs voor auto modellen vindt vandaag weer plaats in De Stenge in Heinkens- zand. Tussen 10.00 en 15.30 uur zijn modellen van allerlei merken en soorten te zien. Ook in onderde len wordt er gehandeld. Kinderen tot tien jaar mogen binnen voor vijftig cent, anderen voor 1,50 euro. VLISSINGEN 30 oktober 1944. Volop bommen werpers bij Domburg. Maar geen bommen. „Als ze boven de Golf zijn, kunnen wij ze haast niet meer zien van de mist. Pas als ze weg zijn, volgen explosies. Tijd bommen. Dit duurt uren achter een." Er is geen elektriciteit meer en geen waterleiding. „Deze is gis teren tussen Domburg en Westka- pelle stukgegooid. Wij behelpen ons met opgevangen water en een carbid-lamp." Walcheren bevrijd 1 november: vanaf 4.45 uur: Gealli eerden vallen aan bij de Sloedam en vanuit zee. Landingen bij Vlissin- gen en Westkapelle. 11.45 uur: Westkapelle vrij. 2 november: Geallieerden rukken vanuit Westkapelle op richting Vlis- singen en richting Domburg. 11 uur: Zoutelande vrij. Gevechten in Vlissingen en Domburg. 3 november: laat in de middag: Vlissingen en Domburg na felle te genstand vrij. 5 november: Souburg vrij. 7 november: Capitulatie Duitsers in Middelburg. Vrouwenpolder vrij. 8 november: Capitulatie van de laatste nog strijdende Duitse troe pen bij Vrouwenpolder. Walcheren vrij. DEN HAAG - De Raad van State heeft op aandringen van bewoners van de Koningin Julianalaan in Ar- nemuiden voorlopig een streep ge zet door het nieuwe scoutingge bouw dat scoutingclub Baden Po well Arnemuiden van de gemeen te Middelburg mocht bouwen. De gemeente heeft op geen enkele wijze aangegeven waarom het aan vaardbaar is te bouwen op de agra rische grond tegenover de wonin gen aan de Julianalaan, zegt de Raad van State. De bewoners stap ten tien dagen geleden naar de rechter voor een spoedbeslissing. Zij zijn het er niet mee eens dat het scoutinggebouw in hun ge zichtsveld komt te staan. Ook zijn ze bang dat er disco's gehouden gaan worden. Volgend jaar komt de kwestie op nieuw voor. Tot die tijd moet de bouwaanvraag van de scouting club in de la blijven liggen. Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Öraitjepiein 70 Oost Souburg Fors appartement (2Q04) gelegen op de 2e (top) ver-i dieping. De woning beschikt ovér-twee ruime sikapka- mers. een grote woonka mer, balkon :op,het zuid/westen; een fraaie keu ken met inbouwapparawiur en keurig sanitair Lift en eigen parkeerplaats. Verlaagde vraagprijs Vraagprijs 238.500,- k.k. Institute for Business. Hotel and Leisure Management

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57