Jubilerende Strandcross trekt massa De vrije trappen en strafschoppen zijn 28 SI jaar Strandcross Op het strand aan de Vlissingse boulevard vindt zondag de 25e editie van de Strandcross plaats. Het evenement is bijzonder goed bezet, want al liefst driehonderd motorcrossers hebben zich ingeschreven. Zeldzame nederlaag Groene Ster vrijdag 29 oktober 2010 STRANDCROSS De klasse MX 1-3 is met 114 deelnemers de drukstbezette klasse van de Strandcross door Koen de Vries vlissingen - Omwonenden van de Vlissingse boulevard moeten even gedacht hebben dat het gedaan was met de Strandcross. Het is bijna november en nog steeds heb ben de vele coureurs op hun ron kende motoren hun kunsten niet vertoond op het strand. Maar de spectaculaire cross komt er nog aan. Komende zondag, de 25e edi tie nog wel. „Hij is goed en ijzer- sterk bezet", belooft René de Nood, een van de bestuurleden van de organiserende club MSV De Uitlaat. Dat er zo veel en zulke sterke cros sers naar Vlissingen komen heeft weinig met het jubileum en veel met het getij te maken. De Uitlaat moet altijd op zoek naar een mo ment dat het na het zomerseizoen op een zondagmiddag laag water is. Dit jaar viel het geschiktste mo ment pas op 30 november, vele we ken later dan gebruikelijk. Voor de rijders is dat geen enkel probleem, in tegendeel. „Alle wedstrijden zijn klaar, het seizoen is voorbij", verklaart De Nood. „Iedereen wil wel bij ons rij den. Het enige risico is het weer. De kans bestaat natuurlijk dat het regent en stormt." Dat zou natuurlijk vervelend zijn, vooral voor het publiek. Bij eerde re edities stonden vele duizenden mensen op de boulevard maar toen scheen de zon. De crossers hebben er meestal minder last van. De Nood herinnert zich dat er vorig jaar honderdveertig cros sers naar Vlissingen kwamen. Dit jaar hebben er al driehonderd inge schreven. De gecombineerde vlissingen - Voor het eerst in twee jaar moesten de zaalvoetbal- Iers van Groene Ster genoegen ne men met een nederlaag in een thuiswedstrijd. In Sporthal Bas- kensburg ging de Vlissingse ploeg op de zesde speeldag van de com petitie in de eerste divisie met 5-7 onderuit tegen middenmoter Ver- est Sport. In eerste instantie zag het er niet naar uit dat Groene Ster met lege handen zou blijven, want nadat Etienne Mallie de score had geo pend troffen ook Khalid El Hat- tach en André Siereveld doel. Van 3-0 werd het voor de rust ech ter nog 3-2, waarna de bezoekers wegliepen naar 3-6. Via 4-6 en 4-7 werd het uiteindelijk 5-7. André Siereveld en Khalid El Hattach na men de vierde en vijfde treffer voor hun rekening. Groene Ster blijft nog tweede op de ranglijst met tien punten uit vijf wedstrijden. Be'79 kan de Vlis- singers vandaag bij een zege op FC Inter echter passeren. MXi-3-kIasse zat begin deze week al zo vol, dat er een wachtlijst is aangelegd. De organisatie had het niet ver wacht. Om de wedstrijd nieuw le ven in te blazen waren nieuwe klassen als de 8scc en wedstrijden voor quads (motoren met vier wie len) en zijspannen in het leven ge roepen. „Dit is natuurlijk een moti vatie om door te gaan", geeft De Nood aan. „Op deze manier zullen er nog vele edities volgen." De Nood komt bijna tijd te kort om de namen van allerlei sterke deelnemers te noemen. In de MX2-klasse die van de winnaar van vorig jaar Mike van Boogaert bijvoorbeeld en van Grand Prix-rij- ders als Michael van Wezel en de Belg Dennis Verbruggen. Mark Boot uit Burgh-Haamstede is een Zeeuw om in de gaten te houden. In de MXi-3-klasse zijn Patrick Roos en Mike Kras favoriet. Zeeuw se toppers zijn Rinus van de Ven, Stefan Hage en Roy Gijsel. Een an dere opvallende naam is die van Jurgen van de Goorbergh, ooit een wereldtopper in het wegracen, nu overgestapt op de crossmotor en verschillende keren deelnemer aan Parijs-Dakar. Bij de zijspannen komt de broer van achtvoudig wereldkampioen Daniël Willemsen in anie. Zijn bakkenist is Gertie Eggink, die vroeger met Daniël reed. Een an der sterk koppel is Etiënne Bax/Ben van de Boogaert. Zij zijn de heersende Nederlandse kam pioenen en ook gevreesd in inter nationale wedstrijden. De Strandcross begint zondag om 11.30 uur. Om 15.45 begint de laat ste wedstrijd, de superfinale van de MX1-3- en MX2-klasse. Zondag gaat op het strand bij de Vlissingse boulevard voor de 25e keer de Strandcross van start. De winnaars van de vorige edities staan in onderstaande lijst vermeld. 1986 125cc Diego Wong 250cc Bennie Poppe 500ccjacky Lensen offroad Jan van Maldegem 1987 125cc Henk Buys 250cc Henk Timmer 500cc Fred van Loon offroad Bram van der Velde Start 1988 125cc Ton van Grinsven 250/500cc Keès Zuidhof offroad Gert-Jan Heerkens 1989 125cc 250/500cc niet bekend offroad 1990 125cc Erik van Soest 250/500cc Kees Zuidhof offroad Aldo Maas offroad Gert van Wijk 1998 1991 60cc Rinus van de Ven 125cc Arjan Franke 80cc Emiel van Nielen 250/500ccTon van Grinsven 125cc Jarno Meijer offroad Karei van Loon 250/500cc Mark Vorstenbosch 1992 offroad Piek Cruson 125cc 1999 250/500cc niet bekend 80cc Rinus van de Ven offroad 125ccTon van Grinsven 1993 250/500CC O. Vromans 125ec Leon Giesbers offroad Michael v.d. Brand 250/500cc Leon Giesbers 2000 1994 125cc M. Romviel 125cc Ronald Schrik 250/500cc O. Vromans 250/500cc Leon Giesbers offroad Piek Cruson offroad Gert van Wijk 2001 1995 125cc Peter Rottier 125cc Alwin van Asten 250/500cc Jarno Meijer 250/500cc Ton van Grinsven offroad Jimmy Huysmans offroad Aldo Maas 2002 1996 125cc Ralph Hubers 60/80cc Joey van de Beek 250/500cc Jarno Meijer 125cc Willem Brands offroad Eddy Lemmens 250/500ccTon van Grinsven 2003 offroad Richard Mutsaars 125cc Peter Rottier 1997 250/500cc Heikki van den Berg 60cc Rinus van de Ven offroad Marco Pieters 80cc Pascal Hamacher 2004 125cc Marco Stallmann 125cc 250/500ccTon van Grinsven 250/500cc niet bekend 11.00 Machinekeuring opstellen 85cc 11.30 1e Manche 85 cc 12.00 Kwalificatie MX2 (beste 30 naar finale) 12.40 Kwalificatie MX1 /3 (beste 30 naar finale) 13.00 1 e Manche Zijspannen/Quads 13.40 Pauze 14.00 Herkansing MX1 /3 en MX2 (beste 10 uit iedere klasse naar finale) 14.40 2e Manche 85 cc 15.10 2e Manche Zijspannen/Quads 15.45 Superfinale MX1 /3 en MX2 Felix Binicewicz foto's Ruben Oreel en Robin van Utrecht bron Strandcross Vlissingen tmmmmsmmms. door Michiel Bouwman zoutelande - Zijn achternaam ver raadt onmiskenbaar Italiaanse roots. Maar verwacht van hem geen termen als catenaccio, calcio of campionato. Vincenzo Lorello mag dan wel een Italiaanse vader hebben, zelfheeft de geboren Lim burger er weinig mee. De middenvelder van De Meeu wen heeft zijn eerste decennium in Zeeland erop zitten en is inmid dels begonnen aan zijn vierde sei zoen bij het eerste elftal van Zoute- landse club. „Sinds mijn debuut heb ik me vooral fysiek ontwik keld. Bovendien speel ik nu als ver dedigende middenvelder, terwijl ik anders aanvallend of op rechts stond. Ik heb loopvermogen, kan de bal afpakken en weer inleve ren", beoordeelt Lorello zijn kwali teiten. En de vrije trappen niet te vergeten natuurlijk: „Randje zes tien zijn ze voor mij. Binnenkant wreef, net over de muur. Oefenen? Nee, eigenlijk niet." Sinds Lorello's debuut is de club een stuk beter gaan draaien. Ein- digde De Meeuwen respectievelijk drie en twee jaar geleden nog als negende in de derde klasse, vorig jaar werd het al vierde en op dit moment is de club zelfs lijstaan voerder. Het winnen van de eer- ste-periodetitel heeft de ploeg daar door helemaal in eigen hand. Lorello: „Die ont wikkeling heeft met een aantal dingen te maken. Het eerste jaar dat ik erbij zat, onder Wim Davidse, liep het niet. Daar na kwam Hugo Crucq en waarom het toen niet goed ging vraag ik me ook nog steeds af. Sinds vorig sei zoen is Hans van de Rafelaar trainer en zijn we scherper gaan trainen, de opkomst ligt ook hoger. Hij hamert erop dat we scherp moeten zijn en ziet al les. Bijvoorbeeld bij het afwerken: als je je bal lopend gaat halen krijg je te horen dat je moet sprinten. Zo word je scherper. Nee, dat is niet vervelend. Je moet ook wel di rect zijn bij deze groep. We spelen met vijf, zes jongens van negen tien jaar in de basis. Samen met de ouderen is dat een ideale mix." Met vier doelpunten is Lorello clubtopscorer van De Meeuwen, maar kantteke ning is dus wel dat hij vaak be trokken is bij vrije trappen én de strafschoppen neemt. „Vorig jaar kregen we een penalty en stond iedereen el kaar aan te kij ken. Toen heb ik 'm gepakt en ge scoord. Daarna kregen we er nog vier en die schoot ik er ook in. Mijn tactiek? Dat is misschien niet zo handig om dat in de krant te zetten..." Met penaltyspecialist Lorello strijdt De Meeuwen morgen voor de eerste-periodetitel. Dat is één re- 7dece*^ den om te winnen, maar reden twee is voor Zoutelandse begrip pen ook niet verkeerd: buurman VCK is de tegenstander. „Vorig sei zoen hebben we er in de competi tie twee keer met 1-0 van verloren. Zo'n wedstrijd wordt vaak niet met mooi voetbal gewonnen. De druk van het publiek speelt ook wel mee, dat eist een overwinning. Tegen VCK denk ik dat er bijna vijfhonderd man langs de lijn staat. Wij willen bovenin mee draaien, dus als we de periode pak ken zijn we nog niet klaar. VCK is de ideale tegenstander om de pe riode te pakken, dat zou twee vlie gen in één klap betekenen. Het is toch de aartsrivaal en het leeft ont zettend. Er gebeurt ieder jaar wel iets met de middenstip of geverfde doelpalen... Zelf denk ik er wel wat vaker aan in de week vooraf |e 'bekijkt' de wedstrijd al een beet je. Op zaterdag douche ik altijd voor de wedstrijd en pak mijn tas netjes in. Dit moet hier en dat daar. Dat doe ik al jaren, ik moet me goed voelen voor de wed strijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68