Freude am Fahren Zoals we zojuist al zeiden, is de 335 een tamelijk behou dende verschijning. Dat geldt ook voor het interieur. Zwart Alternatief: Audi A5 3.2 FSI BMW 335i Coupe High Executive Alternatief: Mercedes-Benz CLS 500 vrijdag 29 oktober 2010 Citroën Revolte op Dutch Design week Tijdens de Dutch Design Week (23 september tot en met 31 ok tober in Eindhoven) laat Citroën zijn elektrische conceptcar Revolte weer eens zien, maar dat is wel voor het eerst in Nederland. Het is een stekkerhybride, maar elektromotor en verbrandingsmo tor kunnen hier beide de wielen aandrijven. De Revolte is een drie- persoons auto met een meer dan opmerkelijk interieur. Meer informatie over het evene ment op: www.designonwheelsshow.nl Nieuwe Ranger op Australische show Op de Australian International Motor Show deze maand in Sydney, liet Ford zijn nieuwe, in Thailand gebouwde pick-up Ran ger debuteren. Het platform werd samen met Mazda ontwikkeld en de nieuwe Ranger kan vol met (elektroni sche) gadgets worden gestopt die doorgaans alleen in luxewagens zijn te vinden. Hij zal in ruim 180 landen worden verkocht als een complete reeks compacte pick-ups met vier ver schillende cabinestijlen, 4x2- of 4X4-aandrijving en een keuze uit drie motoren, waaronder twee Du- ratorq diesels. Nieuwe Lexus hybride met belastingvoordelen Lexus heeft zijn nieuwe CT 200h, de eerste hybride auto op onze markt in het luxe C-seg- ment, een toch wel verrassend prijskaartje gegeven: vanaf 28.950 euro. Door zijn geringe uitstoot van koolstofdioxide (CO2) krijgt deze full hybrid alle belastingvoordelen, zoals vrijstelling van bpm en mrb, plus voor zakelijke rijders een bij telling van 14 procent. De CT 20oh heeft standaard onder meer: automatische transmissie, lichtmetalen wielen, een audio-sys- teem met USB-aansluiting, spraak- sturing voor de bediening van de mobiele telefoon, Bluetooth en elektrisch bedienbare ramen voor én achter, plus een airco met afzon derlijke zones. Lakse controle oliepeil leidt tot motorschade Nederlanders kunnen bij het onderhoud van hun auto een voorbeeld nemen aan de Belgen, stellen experts van motoroliepro ducent ExxonMobil op basis van onderzoek. Uit zuinigheid gaan au tomobilisten hier te lande door gaans niet naar een garagebedrijf om het oliepeil van de motor te la ten controleren en/of olie bij te vullen dan wel te verversen. Olie verversen doet zo'n 20 procent van de Nederlanders zelf In België ligt dat op bijna 12 procent. Nederlanders zouden daardoor een groter risico lopen op motor- schade. Heel veel Belgische en Nederland se automobilisten (58 procent) we ten overigens niet welke motorolie ze moeten gebruiken. Zorgwekkend noemen de Exxon Mobil-mensen het dat slechts één op de vijf bestuurders meteen ac tie onderneemt als blijkt dat het oliepeil te laag is. Prijs: 39.950 Bouwjaar: 11 -2007 Km-stand: 34.007 Motor: 3,2 liter zescilinder, benzine Vermogen: 365 pk, 330 Nm Transmissie: zestraps automaat Afleverkosten: 550 euro, inclusief afleverbeurt en 12 maanden garantie Bijzonderheden: quattro-aandrijving, auto van eerste eigenaar Verkooppunt: Audi Auto Poppe, Goes Website: www.autopoppe.nl Prijs: 42.950 Bouwjaar: 2-2005 Km-stand: 32.500 Motor: 5,0 liter achtcilinder, benzine Vermogen: 305 pk, 460 Nm Transmissie: vijftraps automaat Afleverkosten: 895 euro, inclusief afleverbeurt en 24 maanden garantie Bijzonderheden: vierdeurs, achtcilinder Verkooppunt: Mercedes-Benz Van Oeveren, Terneuzen Website: www.mbvanoeveren.nl OCCASION BMW 335i Coupe zit vol power Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoe ken het voor u uit. Deze week een BMW 335i Coupé. door Lucas Boot Twaalf jaar geleden reed ik voor het eerst mee in een Porsche 911 Carrera. Liefst 300 pk had het ding. Toen had ik nooit kunnen denken dat er ruim een decennium later hatch backs op de markt zouden verschij nen met vermogens die daar in de buurt komen. Of dat BMW - de M-lijn buiten beschouwing gela ten - ooit zoveel paardenkrachten in 3-serie zou 'stoppen'. Inmiddels weet ik beter en zit ik achter het stuur van deze 3351 Coupe. We vonden 'm voor net geen veer tig mille bij het Premium Occa sion Centre van BMW-dealer Re- nova in Breda. De Beemer be schikt over zes pk meer dan de 911 Carrera waar ik als snotneus in meereed. Volslagen overbodig na tuurlijk zoveel vermogen, maar jongens wat een genot. Aan de bui tenkant zie je de snelheid er niet direct aan af Een 3-serie Coupe oogt sportief, ja, maar hij is niet intimiderend. Totdat je bij het stoplicht het pe daal vloert en er met een rotvaart vandoor knalt. Het duurt vijfenhal- ve tel om bij de honderd te ko men. Maar dan begint de lol pas. Tussensprints naar hoogst illegale snelheden doet-ie in luttele secon den. Op z'n sloffen, dat zal u niets ver bazen. Onderwijl gilt de motor het uit. Naarmate de automatische zesbak van verzet wisselt word je getrakteerd op geluid dat begint met een diepe 'wwrooap' en ein- foto s Lucas Boot BMW 335i Coupe High Executive digt in een knerpend 'wrèèp'. Afijn, u snapt het. Gasgeven op rechte stukken is leuk, maar op slingerende polder wegen beleef je aan de 335 de meeste lol. Hij stuurt messcherp en zeer direct waardoor je de auto precies kunt zetten waar je 'm wilt hebben. Daarbij lijken je handen direct te zijn aangesloten op de voorwielen, zoveel gevoel met de weg heb je. Via je achterwerk voel je bovendien goed aan wat het ver mogen met de aangedreven achter wielen van plan is. Ben je wat te gretig, dan wil de achterkant zijn eigen weg gaan. Gelukkig grijpen elektronische beschermengelen in zo'n geval op tijd in. En dat doen ze overigens vrij snel. Houd de knop van het ESP een paar tellen ingedrukt en je bepaalt zelf of je dwars gaat of niet. Prijs: 39.950 euro Bouwjaar: 3-2007 Nieuwprijs 2007: vanaf 74.787 euro Km-stand: 85.535 Transmissie: zestraps automaat Motor: 3,0 liter zes-in-lijn met turbo, benzine Vermogen: 306 pk, 400 Nm 0-100 km/u: 5,5 sec. Topsnelheid: 250 km/u, begrensd Gemiddeld verbruik: 1 op 10,5 Afleveringskosten: 395 euro, inclusief afleverbeurt en 24 maanden Premium Selection-garantie Bijzonderheden: sportonderstel, lede- voert de boventoon, en de vormge ving is strak. Een tikkie saai, vin den sommigen. Anderen noemen het zakelijk. Het is in elk geval ty pisch BMW. Alle knopjes zitten dus op de juiste plek en de materi alen zijn van hoge kwaliteit. Het interieur vertoont op enkele ren bekleding, iDrive-navigatie Verkooppunt: Renova Premium Select ion Centre, Breda. Website: www.renova.nl Historie: BMW introduceerde de eer ste generatie 3-serie in 1975 als mid denklassemodel onder de al bestaande 5-serie. Begin jaren tachtig onthulde BMW de tweede generatie, met voor het eerst de super sportieve M3 op de bestellijst. Deze 335i is van de vijfde generatie 3-serie die in 2005 op de markt ver scheen. slijtplekken op de bestuurdersstoel en het stuurwiel na geen gebruik- sporen. Ander smetje zijn twee kleine ster retjes in de voorruit. Maar die wor den door Renova uiteraard opge vuld voordat deze BMW de deur uitgaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65