Vrienden helpen Feyenoord 20 'Zonder te verliezen, kun je niet winnen' Geen uitbreiding Abe Lenstra Stadion Lievens meteen in actie op WK roeien Knaven ploegleider bij Team Sky Sneijder verlengt contract bij Inter Honkballers onderuit tegen Cuba FINANCIËLE CRISIS Investeerders met een Feyenoordhart nemen tot 49% van de aandelen van de Rotterdamse club over vrijdag 29 oktober 2010 %r 1 HEERENVEEN sc Heerenveen ziet voorlopig af van uitbreiding van het Abe Lens tra Stadion. De Friese voetbalclub heeft het afgelopen boekjaar afge sloten met een netto verlies van 14,9 miljoen euro. De leiding acht een investering van 25 miljoen eu ro op dit moment te riskant. Het ontwerp voor de uitbreiding van de westtribune was klaar, de externe financiering geregeld. Als belangrijkste oorzaak voor de malaise noemt voorzitter Robert Veenstra de te grote en te dure spe lersgroep. LAKE KARAPIRO Roeland Lievens uit IJzendijke moet op de eerste dag van het WK roeien meteen in actie komen. De Zeeuws-Vlaming moet zich op La ke Karapiro in Nïeuw-Zeeland zien te kwalificeren voor de halve fina les van de lichte vier zonder stuur man. Nederland verschijnt op het WK op negen nummers aan de start. Naast de vier zonder komen zon dag de lichte vrouwen dubbeltwee, skiffeur Roel Braas, en de zware mannen vier zonder stuurman in actie. LONDEN Oud-wielrenner Servais Knaven vervolgt zijn carièrre als ploeglei der van Team Sky. Knaven vervul de de afgelopen maanden al een zelfde functie bij Team Milram, waar hij eerder in 2010 zijn actieve carrière beëindigde. Doordat Milram stopt, moest Kna ven op zoek naar een nieuwe werk gever. „Ik ben zeer blij dat ik de kans krijg bij Sky", aldus Knaven. „Ik heb mijn eerste stappen als ploegleider reeds gezet. En ik moet zeggen dat het naar meer smaakt." MILAAN Voetballer Wesley Sneijder heeft zijn contract bij het Italiaanse Inter- nazionale met twee jaar verlengd. Het contract van de middenvelder loopt nu door tot medio 2015. Dat heeft zijn belangenbehartiger Essel Sports bekendgemaakt. Sneijder won vorig jaar met Inter de Italiaanse landstitel en beker en de Champions League. Bovendien is de oud-Ajacied topfavoriet voor de Gouden Bal, de prijs voor de bes te voetballer van het afgelopen sei zoen. TAICHUNG De Nederlandse honkballers heb ben hun eerste wedstrijd in de fina lepoule van de Intercontinental Cup verloren. Cuba was op Taiwan met 6-3 te sterk voor de ploeg van bonds coach Jim Stoeckel. Nederland stond in de zesde inning nog met 3-2 voor, dankzij punten van Dan ny Rombley, Eugene Kingsale en Shaldimaar Daantji. Nederland had daarna weinig in te brengen en zag de Cubanen vier keer over de thuis plaat komen. ■y De Vrienden van Feyenoord willen minstens dertig miljoen inzamelen om hun club te redden. Pim Blokland (rechts), de leider van investeerdersgroep 'Vrienden van Feyenoord', en algemeen directeur van Feyenoord Eric Gudde (links) gaven gisteren een persconferentie in De Kuip in Rotterdam. foto Robin Utrecht/ANP door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Het buitenlandbeleid van het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) gaat komend jaar compleet op de schop. Het plan is om nog maar vier in plaats van 55 landen finan cieel te steunen. „Maar we gaan wel vier keer zo veel geld in ont wikkelingshulp steken als nu", kon digt technisch directeur Kees Ro denburg aan. „Alleen op die ma nier krijgen we ploegen die Oranje in de toekomst kunnen gaan ver slaan." Het KNKV stak tot nu toe een hal ve ton per jaar in de ondersteuning van de sport buiten de landsgren zen. Die relatief kleine koek werd onder een relatief grote groep lan den verdeeld. Missionarissen had den altijd maar een paar grijpstui- vers om iets op poten te zetten. Maar nu de sport wereldwijd ver spreid is - van Argentinië tot Zim babwe - richt Nederland zich op een ander doel: de top breder ma ken. Op het Europees kampioen schap, dat deze week in Nederland wordt gehouden, is Oranje nog on genaakbaar. De finale is zondag pas, maar de uitkomst (Nederland pakt de titel, België wordt tweede) staat al vast. Op het WK van vol gend jaar in China zou daar al een verandering in kunnen komen. „Ik verwacht dan een fmale Neder land- Taiwan", zegt Rodenburg. „Nu al is Taiwan in de leeftijdsklas sen -16, -19 en -21 sterker dan Bel gië." Op den duur zou de Neder landse suprematie ook bedreigd moeten gaan worden. „Zonder te verliezen, kun je niet winnen", stelt Rodenburg wijs. „Ik weet het, het is een mooie oneliner, maar het is wel waar. De korfbalsport kan alleen maar groter worden en meer aanzien krijgen als Oranje sterkere tegenstanders krijgt." Zijn werk voor de bond dwingt Ro denburg in een spagaat. In zijn hart is Jiij Oranje-man, maar het hoofd zegt dat het goed zou zijn als Nederland een keer in de pro blemen komt. „Momenteel verlie zen we één op de tien wedstrijden tegen België. Er móeten meer van dat soort teams komen." De visionair binnen het KNKV is er nog niet uit welke vier landen steun blijven krijgen vanüit Neder land. Binnen twee maanden hakt hij de knoop door en brengt hij ad vies uit aan het bondsbestuur. Tai wan is al een zekerheidje voor hem. Hij neigt ook naar China. Als dat land in 2011 op het WK bij de beste acht landen eindigt, wordt er voor het eerst een ticket voor de World Games verdiend. „Dan zal korfbal daar als topsport gezien worden en komt er veel geld vrij." En tenslotte zullen nog twee Euro pese landen in het programma worden opgenomen. „Maar daar zit België niet bij. Dat dopt z'n ei gen boontjes. Ik heb de keuze uit Duitsland, Engeland, Tsjechië, Por tugal, Rusland en Catalonië." Het Nederlands team zal in de ko mende jaren nadrukkelijker met de uitverkoren ploegen optrekken. Trainingskampen van Oranje zul len alleen in die vier landen wor den belegd. En als ze echt op een gelijk niveau met Nederland willen komen, zullen die landen spelers moeten sturen naar de Nederland se Korfbal League. Taiwan deed dat in het seizoen 2009-2010 al met Ricky Wu. Het KNKV kijkt met een schuin oog naar de Olympische Spelen van 2028. Mocht het evenement naar Nederland komen, dan wil de bond dat korfbal - net als in 1920 en 1928 - een demonstratiesport wordt. Maar het is geen doel, stelt Rodenburg. „Meer een paraplu om het beleid wat we nu gaan voeren aan op te hangen." In Servië staat het korfbal nog in de kinderschoenen. Dennis Plantinga is één van de coaches van de debutant op het EK. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58