paling 23 PW: definitief afzien van ontpolderen Tholenaar krijgt celstraf voor seksueel misbruik Rampbestrijding op Westerschelde beter Rekendictee duurt een week langer hevels over dijken 'De Piraat' "Perfectie op maat" is het motto van Hubo De Bezige Hand vrijdag 29 oktober 2010 „Vorig jaar was er 1,2 miljoen be schikbaar voor twee maanden en nu 1 miljoen voor drie maanden. Ik vrees dat we daar aan tekortko men om iedereen naar behoren te DEN HAAG - De PW-fractie in de Tweede Kamer wil dat minister Schultz van Haegen (Milieu) de be volking van Zeeland rust geeft door aan te kondigen dat definitief wordt afgezien van ontpolderen. Dat stelt Kamerlid De Mos in vra gen aan de minister. De PW'er zegt dat de Vlaamse minister-presi dent Kris Peeters vasthoudt aan ontpolderen en uit zou zijn op een nieuwe verdieping van de Westerschelde. De Mos zegt boven dien dat 'de Vlamingen de Hedwi- gepolder willen gebruiken om zelf een ongebreidelde groei van de Antwerpse haven te realiseren'. Voorstanders van ontpoldering - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 21-jarige inwoner van Tholen een celstaf van 222 dagen waarvan 180 voorwaardelijk, een taakstraf van 240 uur en reclasseringstoezicht opgelegd. Zijn maat, een nu achttienjarige jongeman uit St. Philipsland werd veroordeeld tot een taakstraf van in totaal 200 uur, jeugddetentie van 168 dagen waarvan 120 voor waardelijk en toezicht door de jeugdreclassering. Tegen de twee waren beduidend hogere straffen geëist. De jongelie den haalden in de late avond van 21 juni een 14-jarige meisje - een kennis van de Fliplander - in Goes op en reden met haar naar Renes- se. Daar werd ze door de jongens seksueel misbruikt. Dat er sprake zou zijn geweest van verkrachting achtte de rechtbank overigens niet bewezen. Dat de ontuchtige hande lingen tegen haar wil zou zijn ge weest achtte de rechtbank even min bewezen. MAASSLUIS - Met de onderteke ning van een convenant aanstaan de maandag is de bestrijding van calamiteiten op de Westerschelde weer een stapje dichterbij. Het convenant regelt de permanen te beschikbaarheid van een Bel gische blusboot voor het oostelijke deel van de Westerschelde, van Hansweert tot Antwerpen. De ondertekenaars zijn de plaats vervangend voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland, J. Lonink, en de voorzitter van het Gemeen telijk Havenbedrijf Antwerpen, M. Van Peel. Het convenant is een onderdeel van het project Samenwerken en Slagkracht. De provincie Zeeland en de Veiligheids regio Zeeland hebben in dit project voor een pak ket maatregelen gezorgd, waarmee hulpverleners incidenten effectief kunnen bestrijden; in het bijzon der op de Westerschelde, maar ook op de andere Zeeuwse wate ren. Hierbij is intensief samenge werkt met andere overheden en private partijen. Rijkswaterstaat bouwt in het kader van Samenwer ken en Slagkracht twee nieuwe pa trouillevaartuigen die zo ontwor pen zijn dat hulpverleners mee kunnen varen, over een eigen com mandoruimte aan boord beschik ken en van dichtbij kunnen bepa len hoe een incident het best kan worden bestreden. De haven van Antwerpen levert op vrijwillige ba sis op het Nederlandse deel van de Westerschelde een derde brand- blusboot. De ondertekening is in Maassluis, waar de patrouillevaar tuigen in aanbouw zijn. ZWOLLE - Het Bartjens Rekendic tee 2010 staat een week langer op de site van deze krant. Mensen die hun Tekenvaardigheid online wil len testen zijn hiervoor tot maan dag 8 november in de gelegenheid. De organisatie heeft het dictee met een week verlengd om ten minste de deelname van vorig jaar (7000 rekenaars) te evenaren. De afgelopen weken waagden vierdui zend mensen zich aan de zevende editie van het rekendictee van wis kundedocent Marjolein Kool. Na bijna een maand gaat bij de deelnemers van deze krant Vin cent Sleuyter uit Vlissingen aan kop. Op de tweede plaats staat Loes Dellaert uit IJzendijke en der de is Rien de Bock uit Eindhoven. Er doen 226 mensen via deze krant mee. De finale, waarin naast leerlingen van het voortgezet on derwijs, pabo-studenten en promi nenten ook de zeventig beste reke naars van de internetvoorronde uitkomen, wordt gespeeld op vrij dag 19 november in Hogeschool Windesheim in Zwolle, de woon plaats van rekenmeester Willem Bartjens. www.pzc.nl/rekendictee compenseren voor de schade." Met name de vissers op de binnen wateren die nauwelijks alternatie ven hebben, worden daar de dupe van, aldus Geleijnse. hebben gisteren hard uitgehaald naar premier Mark Rutte. Die zei woensdag dat het kabinet blijft zoeken naar alternatieven voor het onder water zetten van de polder. Vluchtgedrag, noemde voorzitter Leen Harpe van de Statenfractie van GroenLinks die opmerkingen. Rutte zei dat hij zich houdt aan het verdrag met België. Daarin staat dat de betrokkenen bij elkaar te rade kunnen gaan als er nieuwe inzichten zijn, aldus Rutte. Vol gens Harpe is daarvan geen sprake. „In het verdrag staat niets over nieuwe inzichten. Er staat glashard dat in de Hedwigepolder moet worden ontpolderd." advertentie Hubo De Bezige Hand helpt je bij het vinden van maatwerkoplossingen voor in en om het huis. Advisering en assistentie, ook op locatie en tot in het kleinste detail, zijn voor De Bezige Hand niet meer dan logisch. Ook levert De Bezige Hand schitterend maatwerk in o.a. kasten. De wereld is vol kasten, dus keuze zat zou je denken. En toch valt het vaak niet mee een geschikt exemplaar te vinden. Bijvoorbeeld omdat de maat die je zoekt niet standaard is. Of omdat de ruimte waarin hij moet komen een ongewone vorm heeft. Stel je hebt al een kast en er moet er eentje bij. Een bijpassend model blijkt onvindbaar en rommeligheid ligt op de loer. Laat je in zo'n geval vooral niet op de kast jagen en bel zonder omwegen Hubo De Bezige Hand. De cre atieve specialisten van deze bijzonder klantvrien delijke doe-het-zelfzaak - die sinds 1922(1) bestaat - zijn dol op uitdagingen die een beroep doen op hun kennis van maatwerk. Ze nemen de tijd voor je, geven een doortimmerd advies, meten op locatie op en creëren vervolgens een kast waar je U tegen zegt. Je wilt de kast zelf plaatsen? Geen probleem, het bouwpakket wordt desgewenst thuis afgeleverd, inclusief een duide lijk montageadvies. Maar de montage overlaten aan de vaklieden van De Bezige Hand kan ook. De prijs voor al dit maatwerk is verrassend scherp, dankzij een slimme organisatie en inkoop, en vér gaande samenwerking met fabrikanten en leveran ciers. Overigens zijn ook bijvoorbeeld horren in alle mogelijke vormen en maten een specialiteit van deze bijzondere Hubo. De lijnen zijn er kort en de service is snel en degelijk, dankzij de moderne werkplaats en het vaste team van medewerkers. Zelfs op het lastig ste vraagstuk vindt Hubo De Bezige Hand het juiste antwoord. Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12 Oost-Souburg T: 0118 461241 te trekken. Met de aanleg van spe ciale buizen dwars door de dijken heen, gaat het waterschap meewer ken aan een nog veiliger tocht voor de palingen. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55