zeeland i 21 Trekkers op Nieuwe Postweg is voor de provincie onbespreekbaar Kritiek op uitblijven wozoco a Op twintig-hoog heb je ten minste nog een béétje het idee dat je in de natuur zit", zegt Melanie Timmerman terwijl ze uit kijkt over Rotterdam. De industrie en flats wisselen elkaar af met het water van de havens, en stroken groen in de verte. „Volgens mij kun je zelfs vanaf hier Zeeland zien. Daar tussen die schoorstenen moet Scharendijke liggen." Het uit zicht en de levendigheid, zoals vuurwerk en aangemeerde cruise schepen langs de Wilhelminapier, blijven boeien. 'Ik heb heel veel geluk met dit appartement' ROC Zeeland houdt actie voor voedselbank weekenddiensten Café De Zak brengt voortaan live muziek Vergeten groenten bij Zeeuwse fuchsiaclub Hervormingsavond met muziek in Goes iLlTZ^Tld°e'°pnle"w www.interieur-paauwe.nl LEOLUX vrijdag 29 oktober 2010 door Rob Paardekam Melanie Timmerman De 24-jarige Kapelse woont nu bijna twee maanden naar volle te vredenheid in Cité. „Hiervoor woonde ik op een kamer van acht tien vierkante meter in Schie- broek." Nu heeft ze een tweeka merappartement met een woonka mer van negentien en een slaapka mer van zestien vierkante meter. Melanie heeft appartement 215C met zorg uitgekozen. „Elk apparte ment is anders in Cité. Op de inter netsite van het project kon je de plattegronden zien. Van de tweeka merappartementen heb ik ze alle maal bestudeerd. Deze is het meest praktisch, al had het keuken blok van mij tegen een andere wand mogen staan." De kinderverpleegkundige in op leiding heeft 'heel veel geluk' dat ze zo snel haar appartement kreeg toegewezen. „Ik had over de rege ling en Cité in de krant gelezen. Mijn ouders zijn geen huurders, maar zelf ben ik vanaf m'n 18e in geschreven als woningzoekende. Omdat er zo weinig animo onder kinderen van huurders was voor de regeling, kwam ik er ook voor in aanmerking." GOES - Het cluster zorg van ROC Zeeland houdt van begin novem ber tot en met eind december een actie die ten goede komt aan de voedselbank in Goes. Leerlingen wordt verzocht een blikje ananas te kopen voor 1 euro, waarmee ze de actie al steunen. Ze worden daarnaast gestimuleerd om er meer van te maken, door bij voorbeeld een ananasgerecht te maken. Dat eten ze vervolgens in goed gezelschap op, waarbij de gas ten een kleine bijdrage leveren aan het goede doel, de voedselbank. De gedachte erachter is dat de uit drukking 'wat je deelt, vermeer dert zich', in praktijk wordt ge bracht. THOLEN - Het toelaten van tracto ren op de Nieuwe Postweg bij Tho- len is voor de provincie onbe spreekbaar. Aangezien ook een nieuwe weg voor het langzame verkeer nog lang op zich laat wach ten, moeten de trekkers nog jaren door de bebouwde kom van het stadje rijden. De wens om het landbouwverkeer over de Nieuwe Postweg te sturen, werd begin dit jaar geuit door de fraaie van de Christenunie. Vol gens wethouder Peter Hoek heeft het college het onderwerp bij de provincie aangekaart. Die is echter niet van zins om aan de wens tege moet te komen. De veiligheid zou in het geding komen als tractoren op de drukke Nieuwe Postweg mo gen rijden. Op termijn moet een nieuwe weg voor het langzame verkeer, tussen Poortvliet en de Thoolse brug, uit komst bieden. Het is echter ondui delijk wanneer deze wordt aange legd. Eerst moeten de gemeente en de provincie het nog eens wor den over de vraag wie dat gaat be talen. In Tholen vinden ze dat de provincie in elk geval een flinke duit in het zakje moet doen. Desondanks trekt de gemeente er in de begroting ook geld voor uit. De SGP vraagt zich af of dat wel nodig is, omdat de aanleg van de weg nog jaren op zich laat wach ten. Volgens wethouder Hoek is het echter onverstandig om het geld nu te schrappen. „In elk over leg met de provincie stellen wij de langzaam verkeersweg aan de or de. Dan is het geen goed signaal als je hem zelf uit de begroting schrapt. We willen de druk erop houden." Het CDA stelt voor om het deel van de weg tussen de Vrouwen- dijk en Welgelegen alvast aan te leggen. Het college voelt daar wei nig voor met het oog op de discus sie over wie hem moet betalen. Zaterdag 30 en zondag 31 oktober 2010 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland C. Wimmers, Van Dusseldorpstraat 5, Goes, tel.06-22347209.Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: C. Schalckens Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) L. Kluijfhout. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbërgh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. (0113) 561290. Dierenkliniek Yerseke en dierenkliniek Goes, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Goes/s Gravenpolderseweg 92, Goes,(0113)270072, za 10.00-15.00 uur, behandeling volgens afspraak; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Regentessestraat 17, spreekuur za 11.30-12.00 uur, tel 0166-662596 Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar). door Rob Paardekam SCHERPENISSE - In de Thoolse ge meenteraad begint ergernis te ont staan over het uitblijven van een woonzorgcentrum in Scherpenis- se. „Het is een aanfluiting", stelde Rien Klippel (SGP) deze week tij dens een commissievergadering. Volgens hem wordt er al meer dan twaalf jaar over een woonzorgcen trum gesproken. „Mensen zien dat in Stavenisse en Tholen dit soort voorzieningen wel heel snel wor den gerealiseerd. Waarom kan dat in Scherpenisse niet? Ik kan u ver zekeren dat niemand meer serieus is over dit plan." Het CDA deelt de zorgen van Klippel. Wethouder Kees van Dis stelde dat het vaak externe factoren wa ren die voor vertraging zorgden. Deze keer zijn het omwonenden die de boel hebben vertraagd door naar de Raad van State te stappen. De wethouder heeft overigens ver trouwen in een gunstige uitspraak. „Het woonzorgcentrum wordt in 2011 gebouwd." Van Dis vindt dat Klippel te nega tief doet over het plan door te zeg gen dat niemand in het dorp er meer serieus over is. „Natuurlijk vind ik het ook vervelend dat het zo lang duurt, maar ik zou tegen de inwoners van Scherpenisse wil len zeggen: blijf erin geloven. Het duurt even, maar dan krijgt u ook iets fraais." OVEZANDE Café De Zak in Ovezande gaat met enige regelmaat, minstens eens per maand, live muziek op zondagmid dagen brengen. Het begint zondag 31 oktober met de band Starfish, die covers brengt uit de jaren 80 van bands als Kiss en AC/DC. Op 21 november komen de Juke loints met loepzuivere blues en in novem ber komt ook Surrender nog een keer. Aanvang telkens 16 uur. 's-GRAVENPOLDER De Zeeuwse Fuchsia Vereniging heeft de voorzitter van de Vlaamse Vaste Plantenvereniging, B. de Buck uit Bassevelde, uitgenodigd voor een lezing tijdens de najaars vergadering. Hij behandelt het na- jaarsonderhoud van de groenten- tuin en vergeten groenten. De ver gadering wordt morgen (zaterdag) gehouden in het dorpshuis in 's-Gravenpolder. Aanvang 14 uur. GOES De Stichting OneDay houdt van avond een hervormingsavond in de Grote Kerk in Goes. Het thema is Samen op Reis. Het groot Neder lands Jongerenkoor en Praise the Lord uit Waarde werken mee, even als een groot aantal instrumentalis ten. De predikanten W. Harinck en C Harinck gaan voor. De toegang is gratis en de dienst begint om 19.30 uur. uw oude merkbank of fauteuil zeer aantrekkelijke inruilpremie op uw nieuwe Leolux meubel. °e8fel00Ptt"n 5 december a.s. Vraag onze adviseurs naar de voorwaarden. l.u.m. een exclusieve expositie van het sCULpTUUR gietcollectiefis onze showroom zondagmiddag vanaf 13.00 uur geopend! Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Ter neuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47