Cité: mooi project met prijskaartje Zaterdag 30 oktober Groothandels uitverkoop sanitair! (dÜ Geen besluit over windmolens Stavenisse 20 'Vooral contact met anderen via de bewonerssite' VOLKSHUISVESTING In ruil voor financiële steun van Zeeuwse huisvesters, hebben Zeeuwen een streepje voor in Cité. 'De wereld is veranderd. Die vijf miljoen hebben we nu zelf keihard nodig' 1 L<Ó>GUS J vrijdag 29 oktober 2010 Robin van Straalen Antoine de Ceuster, directeur Zeeuwland Een eigen badkamer, een eigen keuken en een geweldig uit zicht op Rotterdam. Wat wil je als 2o-jarige student nog meer? „Bin nen een week was deze studio aan mij toegewezen, in plaats van bin nen drie maanden." Goesenaar Robin, die na een stu die in Utrecht een schakeljaar eco nomie aan de Erasmus Universi teit volgt, kent de regeling voor Zeeuwse studenten via zijn zus. Een kamer in een ander complex van Stadswonen was ook goed ge weest, maar Cité vindt hij extra bij zonder. Op zijn etage - de elfde - zijn 26 studio's. De buren van Ro bin zijn stuk voor stuk studenten en ouder dan 20. Een voorwaarde om in aanmerking te komen. „Het meeste contact met andere bewoners heb ik via de site van Cité. Op het forum wordt bijvoor beeld gediscussieerd over hoe je een nieuwe vloer legt of over wat er in de commerciële ruimtes op de onderste twee verdiepingen zou moeten komen." Die bijna 1500 vierkante meter staat nu nog leeg. „Een supermarktje, of een sportschool lijken mij wel wat." Via internet kun je elk moment van de dag kijken hoeveel energie je verbruikt. „Daar kijk ik één keer per week naar. Het maakt je wel bewuster als je ziet wat je ver bruikt." De stookkosten zijn door de energiezuinige bouw behoorlijk laag in Cité. Onder het gebouw zit namelijk een energiezuinige warm- te-koudeopslag, die samen met de buren van Hogeschool INHolland is aangelegd. Robin heeft: de ver warming nog niet veel aan gehad. „Het gebouw is goed geïsoleerd." Cité aan de Laan op Zuid in Rotterdam is eind september officieel geopend. Het gebouw telt bijna 500 appartementen. foto Stadswonen Wastafels meubelen Kranen 1 Douchewanden combinaties Badcombinaties Wandclosets duoblokken Showroom modellen Accessoires "Zolang de voorraad strekt. El f"! GOES Nobelweg1,T: 0113- - I 1 CmJ Openingstijd zaterdag: 9.0C 24 95 31 -16.00 uur door Rob Paardekam SPHINX - GROHE - VILLEROY&BOCH - TBENDLINE - HÜPPE BETTE - EMCO - GEESA - BURG - DETREMMERIÉ - HANS GROHE STAVENISSE - De gemeenteraad van Tholen heeft gisteravond geen be sluit 'genomen over de komst van vier grote windmolens bij Stavenis se. In plaats daarvan gaat ze de he le windmolenvisie nog eens onder de loep nemen. Aanleiding vormt het plan om bij de Krammersluizen twintig tot dertig grote windmolens te plaat sen. Het college en veel fracties in de raad zijn daar niet blij mee. Volgens de PydA is het hoog tijd om de nota 'Tholen voor de wind' te actualiseren. In die nota staat hoe de gemeente wil omgaan met windenergie. Ook de komst van de turbines in Stavenisse zou dan opnieuw moeten worden bekeken. Gisteren zou daar een besluit over worden genomen, maar het punt werd afgevoerd van de agenda. De SP - tegenstander van de wind molens bij Stavenisse - ging daar mee akkoord, maar wil dat het uit stel niet te lang duurt. „De inwo ners van Stavenisse willen duide lijkheid", stelde Theo Korevaar. Een meerderheid van CDA, WD en SGP is voorstander van de mo lens bij Stavenisse. Het is de vraag of dat zo blijft als het hele beleid rondom windmolens opnieuw on der de loep wordt genomen. den corpo raties door Joeri Wisse ROTTERDAM - Je zou er zomaar on gemerkt aan voorbij kunnen lo pen, het bordje met 'CV CITÉ' in de hal van Rotterdams nieuwste woongebouw voor jongeren. On deraan prijken drie logo's. Behalve Stadswonen, staan ook de beeld merken van drie Zeeuwse huisves ters vermeld. Zeeuwland (Schou- wen-Duiveland) RWS (Goes) leen den elk vijf miljoen uit voor de bouw van het prestigieuze project. Castria (Tholen) telde drie mil joen neer. Vijfjaar geleden deed Stadswonen een beroep op haar Zeeuwse colle ga's. De vraag paste bij het toenma lig rijksbeleid dat rijke corporaties armere moeten helpen bij het op lossen van het woningtekort. Be halve het trio dat nu nog steeds in de CV deelneemt, hoorde daar in 2005 ook Woongoed Zeeuws- Vlaanderen bij. Woongoed trok zich echter in 2009 terug. Stadswo nen nam de inleg van twee mil joen over. Antoine de Ceuster, di recteur van Zeeuwland heeft niet overwogen om zich terug te trek ken. „We zijn solidair met Stads wonen. Als iedereen zich terug zou trekken, zouden ze in Rotter dam in grote problemen komen." Met de kennis van nu, zou De Ceuster echter de miljoenen in 2005 nooit hebben uitgeleend. „De wereld is veranderd. W fYt hebben het geld zelf f keihard nodig." In 2005 woningverkoop nog goed en h a d - nog de vrijheid om huren te verho gen. Nu ligt de woningmarkt op z'n gat. Strengere regels van de Rijksoverheid hebben het de cor poraties alleen maar moeilijker ge maakt. Kortom: Zeeuwland ver keert in zwaar weer. „Maar", zo re lativeert De Ceuster „we krijgen het geld van Cité gewoon weer te rug. Het ongemak van nu weegt niet op tegen de maatregelen van het Rijk. Dat wordt alleen erger als de voornemens van het nieuwe ka binet worden geëffectueerd." De bouw van Cité ging beslist niet van een leien dakje. De totale kos ten, aanvankelijk geschat op 60 miljoen, liepen op tot maar liefst 77 miljoen. Ook liep het project forse vertraging op door het faillissement van de eerste aannemer. Vorig jaar viel ook de welstandscommis sie over het aangepaste ontwerp. In ruil voor de Zeeuw se leningen, die tot 2020 lopen, is een regeling in het le ven geroepen. Hierdoor kunnen 75 kinderen van Zeeuwse huur ders met voorrang een studenten kamer in Rotterdam bemachtigen. Van de regeling wordt niet massaal gebruikgemaakt. Jaarlijks schrijven zo'n twintig Zeeuwen zich in via één van de corporaties die deel neemt in CV Cité. Ook spraken de partners af dat zodra Cité af is, 25 studio's of appartementen gereser veerd zouden worden voor 'Zee land'. Inmiddels is Cité zo goed als vol. Ruim twee maanden geleden kregen de eerste bewoners hun sleutel. Onder Zeeuwen was de animo beperkt: slechts vijf woon ruimtes zijn toegewezen via de voorrangsregeling. - - ti j I fa tij® 1811^7^ Vl,;.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46