Strakke staalbouw voor de i8l Tekort op Raad Noord-Bevelaod Afrikajaar moppert om museum Rijbewijskeuringen voor ouderen in Goes Nacht van de Nacht met iampionoptocht Misty Basement in Podium 't Beest Hailoweenoptocht met muziek Euterpe Het ziet er erg haveloos uit, het scoutinggebouw aan de Havenweg. Na jaren gesteggel krijgen de honderd leden van de zeeverkenners een stoer waterclubhuis. FOCUS OPTIEK 4331 AG Middelburg Van 2 t/m 6 november vrijdag 29 oktober 2010 GOES De stichting Regelzorg houdt twee maal per maand keuringen voor mensen boven de 70 die hun rijbe wijs willen verlengen. De keurin gen kosten 35 euro voor het gewo ne, en 55 euro voor het groot rijbe wijs. De keuringsartsen doen hun werk in De Triangel aan de Noord- hoeklaan in Goes. Een afspraak kan worden gemaakt op het nummer van Regelzorg: 088-2323300. NISSE De gemeente Borsele houdt mor gen, zaterdag, een lampionoptocht om het belang het duister te onder strepen. De Nacht van Nacht, waar in het uur terug wordt gezet, wordt wereldwijd aangegrepen om te wijzen op de dreiging van licht vervuiling. De optocht is voor ie dereen die mee wil lopen. De start is om 19.45 bij het dorpshuis. Kin deren krijgen een lampion. GOES De bekende Zeeuwse reggae-forma- tie Misty Basement speelt morgen avond, zaterdag, in Podium 't Beest in Goes. Misty Basement is met zijn twintigjarig bestaan een van de duurzamere bands in Zeeland en een grote schare fans weet dat te waarderen. Het programma wordt aangevuld door United Sounds Soundsystem uit Tilburg. Toegang 8 euro, aanvang 21.00 uur. HEINKENSZAND Muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand houdt morgen avond, zaterdag, een Hailoweenop tocht door Heinkenszand. Om 18.30 uur begint die bij het clubge bouw aan de Dorpsstraat. Wie mee loopt moet zelf voor een lampion of een ander lichtje zorgen. Het is de bedoeling dat iedereen lekker eng verkleed komt, om de tocht zo griezelig mogelijk te maken. ZANDKREEKGROEP GOES - Het Afrikajaar heeft een klein tekort opgeleverd. De ge meente moet een kleine 34.000 eu ro bijlappen om het gat te dichten. Het Afrikajaar in 2009 had een be groting van 626.000 euro, waarvan 315.000 euro door derden is bijge dragen. Allerhande projecten, ook in het onderwijs, zijn uitgevoerd, met als klapper het openluchtspek takel Ubuntu dat aan en in het Goese Meer werd opgevoerd. De negen gratis voorstellingen trok ken 13.000 bezoekers. Er waren over het hele jaar een paar financiële mee- en tegenval lers. De Belastingdienst accepteer de bijvoorbeeld niet dat over het schoolproject btw werd afgetrok ken. Dat scheelde 11.000 euro. De tegenvallers bleken uiteindelijk 34.000 euro groot. Volgens burge meester Dick van der Zaag valt dat mee gezien het aantal activiteiten. door COaudós Sondervau WISSENKERKE - Het geeft geen pas dat de raden van de gemeenten die het Historisch museum De Be- velanden onderhouden het reorga nisatieplan van het museumbe stuur uit de krant moesten verne men. Dat gaf burgemeester Henny van Kooten gisteren toe aan zijn raad. Als dagelijks bestuurder van het museum - en woordvoerder voor het bestuur - wist hij niet dat het bestuur maandag besloot het plan in een persbericht publiek te ma ken. „Ik moest wat eerder weg van de vergadering." NBB-fractievoorzitter Arie Kees Oudshoorn wilde dat de raad de kwestie zou bediscussieëren op ba sis van een brief per e-mail van 'dissident' museumbestuurslid Ge rard Geelhoed, waarin die de ge beurtenissen in het museumbe stuur uiteen zet. Daar wilde burge meester Van Kooten niet aan. „La ten wij wel de koninklijke weg be wandelen; wacht u met discussië ren tot u morgen het rapport heeft." Geelhoed zal inspreken bij de volgende informatieve raadsver gadering, over twee weken. „Ik heb de indruk dat hier niet de pap, maar het beton al gestort is", zei CDA'er Mark Faasse. Hij vindt dat Goes en Borsele bezuinigen met de botte bijl. „Als de gemeen te Goes haar onroerend goed wil slijten, is dat haar probleem." Faasse zei later dat hem niet be kend is of de gemeente Goes een kandidaatkoper heeft voor het oude Weeshuis aan de Singel straat. „Wel is bekend dat de ge meente lang heeft geprobeerd een koper met horecaplannen te vin den voor het oude Stadhuis." het pand optrekken. Van de circa 2,5 ton die het gebouw kost, moe ten de scouts zelf 70.000 euro in brengen. „Dat is in orde", zegt voorzitter Beerens. De scouts hu ren het gebouw. Gedurende de bouw delen de scouts hun ruimte met de werkers van Meijers Staalbouw. Zo hebben die een droge schaftplaats en kun nen de kinderen de winter door met de activiteiten. Een deel van het oude gebouw blijft als opslag plaats voor het klushout. Het nieu we, 33 lange pand komt parallel aan de waterkant. Het krijgt wc's en douches waar ook bezoekende scoutinggroepen comfortabel in te recht kunnen, een ruime keuken, berekend op fikse maaltijdgamel len, en groepsruimten voor de Dol fijnen (6-11 jaar), de Zeeverken ners (11-16 jaar), de Wilde Vaart (16-19 jaar) en de Stam, de oudge dienden. En een eigen werkplaats met liftinstallatie voor het onder houd aan de vloot van zeven vle ten en een motorboot. „We krij gen een kraan van iemand uit de buurt, zodat we de boten zelf op de kant kunnen krijgen. Tot nu toe waren we afhankelijk van boe ren in de buurt die ruimte in hun schuur hadden. Afgelopen winter hebben we hier buiten op een zeil staan knoeien." Het nieuwe gebouw gaat de Zand- kreekgroep een impuls geven, weet Beerens nu al. „We hebben al een wachtlijst van 25 kinderen. Maar we moeten eerst nieuwe lei ders vinden." De eerste heipaal, dinsdag om 12.00 uur, wordt gevierd met een hapje en een drankje. Van het voorjaar komt er een openings feest. „Wat en hoe weten we nog niet. Er is sprake van dat Maxima het nieuwe gebouw van de Veerse scouts in april komt openen - mis schien kunnen we daar bij aanha ken", lacht de voorzitter. door Claudia Soimcleirvan Nu de tentzeilen van het laatste, herfstnat- te kamp overal te drogen hangen en lig gen, ziet het er nog havelozer uit. De oude, houten ba rakken die de afgelopen 28 jaar dienst hebben gedaan als gebouw voor de Zandkreekgroep, zijn aan hun einde. „Destijds waren ze al tweedehand", weet voorzitter Mare Beerens. „Ze zijn overgeno men van Rijkswaterstaat. Maar de ratten knagen aan de houten vloer- De bestektekening van het exterieur van het scoutinggebouw. afbeelding Meojjeirs Staalbouw stutten en komen binnen. We heb ben de ongediertbestrijders hier al vaak gehad, maar die zeggen ook: er is geen beginnen aan." En als er gewaterrat moet worden, dan doen de ruim honderd leden van de Zandkreekgroep dat liever zelf. In maart kunnen ze dat in hun nieuwe clubhuis. Gisteren be gon het graafwerk, dinsdag begint het heien. Na jaren moeizaam overleg met de toenmalige ge meentebestuurders, kreeg het scou- tingbestuur dit jaar een mooi aan bod van de gemeente: die kreeg de grond terug in eigendom en laat KCleureimschema - I Dak RAL 7016 Wand RAL 5009 I Kozijnen RAL 7016 Ramen. RAL 7016 I Deuren RAL 7016 Overheaddeuren RAL 5009 Goten RAL 7016 f Staalconstructie RAL 5005 *Vraag naar de voorwaarden.. van h-ijken naar zien... www.focusmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44