Zeeland Tegenactie bestuursleden museum I Werkstraf voor zwaar letsel Dagje ouder Ot moan vanuit Kortgene! BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 BEZUINIGING HMDB Duo in algemeen bestuur vraagt raadsleden uitplaatsing en opsplitsing tegen te houden Fietsster (79) overlijdt enkele weken na val almanak KORTGENE - Wat hier nu precies aan de hand is, willen twee wandelende dames met nor- dic-stokken weten. „Een bruiloft, ofzo?", vraagt de een. Maar nee, het was de vergade ring van de Recron, regio Zeeland op camping De Paardekreek in Kortgene, waar Piet Paulus- ma van SBS6 deze keer zijn weerpraatje ging houden. Voor ieder die niet naar SBS6 heeft gekeken gisteravond: volgens Paulusma wordt het een mooie dag! foto Willem Mieras video op www.pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De minderheid in het alge meen bestuur van de musea in Goes en Kapelle vraagt de raadsle den van vier subsidiërende ge meenten met klem het plan het Historisch Museum De Bevelan- den te verplaatsen en de collectie te splitsen, tegen te houden. Gerard Geelhoed en Jan van den Hondel, oud-raadsleden van Noord-Beveland en Goes, doen 'ie oproep in een persoonlijke rief aan de raadsleden van Goes, ;orsele, Kapelle en Reimerswaal. Zij konden het in hun ogen 'onza lige' bezuinigingsplan (begroting moet met 150.000 euro slinken) niet stuiten, omdat het algemeen bestuur bestaat uit zes stemgerech tigde leden, van wie de vier leden uit het dagelijks bestuur: de wet houders Jan de Pooter (Goes), Connie Miermans (Borsele), Leo Kosten (Kapelle) en de Noord-Be- velandse burgemeester Henny van Kooten. Het dagelijks bestuur was voor, de twee andere bestuursle den met stemrecht tegen. In de brief klagen de twee dat ze slechts een dag de tijd kregen om het 47 pagina's tellende adviesrapport te bestuderen. Naar niet-stemgerech tigde adviseurs (onder meer Vrien den van het HMDB) in het AB is volgens hen niet geluisterd. De twee denken dat met de ver plaatsing van het streekmuseum naar een te bouwen stationsge bouw van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) en splitsing van de collectie (streekdrachten bij de SGB, stadscollectie in het oude stadhuis), de ziel uit het museum verdwijnt, de aantrekkingskracht daalt (collectie niet op één plaats zichtbaar) en het draagvlak van vrijwilligers vermindert. Ook vinden ze dat de cijfers zijn toegeschreven naar uitplaatsing, om zo Borsele, die in december be slist over uittreding, binnen de ge meenschappelijke regeling te hou den. Zo worden investeringen in het pand aan de Singelstraat voor klimaatbeheersing en beveiliging - nodig voor de museumregistratie - op 648.000 euro geschat, terwijl het vorige museumbestuur in 2009 zei met drie ton toe te kun nen. Waar voor verbouw van de Singelstraat het optimum wordt ge hanteerd, gaat het adviesrapport van het museumbestuur uit van een minimuminvestering voor aan passing van twee ruimten in het stadhuis: kosten 377.000 euro. Daarbij is dat pand niet toeganke lijk te maken voor mindervaliden. Verder wordt de opbrengst van ver koop van het museumpand aan Singelstraat geschat op acht ton. De vraag is wie het wil hebben voor welke functie. Het gebouw, ei gendom van Goes, is een rijksmo nument, waar weinig aan mag worden verzaagd. De Goese wethouder Jan de Poot- er, tevens museumvoorzitter, er kent dat aannames nog verder moeten worden doorgerekend. Dat gebeurt de komende weken. Hij ontkent dat hij is gedraaid in de museumkwestie. In september zei hij nog dat het museum aan de Singelstraat kon blijven. Een maand later steunt hij op basis van een rapport van de ambtelijke werkgroep uitplaatsing. „In sep tember heb ik dat met de weten schap van dat moment gezegd. Toen moest de ambtelijke werk groep nog het rapport maken." Zandkreekscouts krijgen nieuw pand in strakke staalbouw Vrijdag 29 oktober 2010 Cité een mooi project maar er hangt wel een prijskaartje aan Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES Een 79-jarige vrouw uit 's-Graven- polder, die op 11 oktober met haar fiets ten val kwam bij De Tol in Goes, is deze week overleden aan de gevolgen van het ongeluk. Het slachtoffer werd na haar val met letsel aan hoofd en knie naar het Admiraal De Ruyterziekenhuis in Goes gebracht, waar het aanvan kelijk redelijk leek te gaan. Hersen letsel leidde echter tot bloedingen, waardoor de vrouw in coma raakte en overleed. WEMELDINGE Een 33-jarige vrouw is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur. Ze kreeg ook een celstraf opgelegd, die gelijk is aan het voor arrest van 43 dagen. Tegen de vrouw was 180 uur taak straf en een voorwaardelijke gevan genisstraf van zes maanden exclu sief het voorarrest gevorderd. De vrouw werd schuldig bevonden aan het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel door sthuld. De vrouw woonde destijds in We- meldinge. Daar kreeg zij een slaan de ruzie met haar dronken huisge noot. Om hem af te schrikken, pakte ze een mes en hield dat met de punt naar voren voor haar borst. De man kwam op haar af en liep - zo gaf hij in een later stadium zelf toe - rechtstreeks in het mes. Hij liep letsel op aan lever, galwegen en middenrif. Daardoor lag hij een week in het ziekenhuis. De jaarlijkse Bietenrace is voor die vijftiger uit Zierikzee een hoogte punt in het jaar. Het shantykoor waar hij in zingt, treedt dan op in de plaatselijke kroeg en dat gaat ge paard met veel gezelligheid. Als de zeemansliederen eenmaal verstomd zijn begint de nazit, waar deze Zie- rikzeeënaar volgens eigen zeggen niet kan ontbreken. Als eigenaar van een zeilboot mag hij graag ouwehoe ren met de schippers van de histori- Tip? redactie@pzc.nl sche beurtschepen en hij gaat er prat op dat hij tot in de kleine uurtjes kan doorfeesten. Maar dit jaar ver liep het allemaal anders. De ar beidsplicht dwong hem die avond voor het optreden ook nog naar een vergadering te gaan en dat brak de feestneus op. „Ik ga naar huis, ik ben moe", zei hij na twee biertjes tegen de accordeoniste van yo-plus. „Tja, je wordt een dagje ouder hé", sprak zij terwijl ze nog een biertje bestelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43