Supercool, vliegen in een Cessna kudde Nieuwerkerk os niet blij met plek Aldi a Films kijken in gebouw de Driehoek Cowboys en cowgirls in jeugdsoos De Pul Duoconcert van fanfare in dorpshuis Strandjutten met de natuurgids Inbraak in winkelpand aan Deltastraat www.interieur-paauwe.nl LEOLUX vrijdag 29 oktober 2010 S door Piet Kieemans NIEUWERKERK - Nieuwerkerk is niet blij met de plannen van super marktketen Aldi voor realisering van een filiaal in het pand langs de N59 waarin vroeger Meubelrama gevestigd was. Dat bleek deze week tijdens de dorpsraadsverga dering. Aldi wil eigenlijk liever een winkel bouwen op de zogeheten 'motello catie' aan de Stolpweg - beter be kend als Het Gat van Nieuwerkerk - maar krijgt daar geen toestem ming voor. Op het leegstaande Meubelrama-pand langs de N59 rust de bestemming detailhandel en vestiging van een supermarkt daar kan de gemeente niet tegen houden. Tot verdriet van de dorps raad. Die is bang voor verkeersge- vaarlijke situaties. Dorpsraadwoordvoerder Arnold Schiettekatte: „Nieuwerkerk is hier de verliezer." Hij legt uit dat de winkel alleen via de parallelweg bereikbaar is. Die weg wordt ook door fietsers, bromfietsers en land- bouwverkeer gebruikt. „Zit de Al di daar wordt praat je over gemid deld 1000 verkeersbewegingen per dag en in de zomer misschien nog wel meer. De Nieuwerkerkers, zo bleek tij dens de dorpsraadsvergadering, wachten de ontwikkelingen met angst en beven af „Want het wordt echt levensgevaarlijk op die parallelweg", aldus een van de kri tische opmerkingen. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft inmid dels aan Aldi vergunning verleend voor het verbouwen van het Meu- belrama-pand tot supermarkt. ZIERIKZEE De vakantiebij belclub vertoont van middag en vanavond films in CJV-gebouw De Driehoek in Zierik- zee. Vanmiddag om 14.00 uur start een middag met de film Flo en knutselen voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar. Vanavond vanaf 19.00 uur is het filmavond voor jeugd van 8 tot en met 12 jaar en wordt de film 'The prince of Egypt' ver toond. De toegang is gratis. BRUINISSE Jeugdsoos De Pul in Bruinisse heeft morgenavond (zaterdag) een thema-avond. De hele avond staat in het teken van Western. De be kende huis-dj's draaien de muziek. De avond is gratis toegankelijk voor leden van de jeugdsoos. Niet-leden betalen vijf euro entree. Meer informatie over de jeugdsoos en het programma staat op www.depul.nl. OOSTERLAND Oosterlands fanfare geeft morgena vond het jaarlijkse najaarsconcert in het dorpshuis de Oosterhof in Oosterland. Dit jaar is harmonie De Volharding uit Zaamslag te gast bij de Oosterlandse muzikanten. Oosterlands fanfare treedt voor de pauze op en na de koffie komen de gasten uit Zaamsiag in actie. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. WESTERSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt zondagmid dag een strandjutterstocht in Wes- tenschouwen. Onder leiding van een gids wordt gespeurd langs de waterkant naar dieren en planten uit de zee. De tocht van ongeveer twee uur is voor jong en oud (hon den welkom) en start om 13.30 uur bij de excursieschuur aan de Kraa- ijensteinweg in Burgh-Haamstede. NIEUWERKERK - In een winkelpand aan de Deltastraat in Nieuwerkerk is donderdag tussen 03.30 en 03.45 uur ingebroken. Voor zover be kend wordt er niets vermist. De dieven verschaften zich toegang tot de ruimte van de geldautomaat bij de winkel door in het magazijn een gat in de muur te maken. Toen de politie ter plaatse kwam waren de vogels reeds gevlogen. Vermoedelijk zijn de daders bij hun inbraak gestoord en sloegen ze op de vlucht. Door de technische recherche is ter plaatse sporenonderzoek ge daan. De omvang van de schade is bij de politie nog niet bekend. door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Stefanie de Nooijer stapt uit de Cessna 182 die net ge land is. Stoelverhoger in de hand, lach op haar gezicht. De 11-jarige Nieuwerkerkse heeft zojuist echt - dat wil zeggen zélf - gevlogen. Voor het eerst. „Het was heel leuk", is haar reactie als ze haar koptelefoon heeft afgezet en weer met beide benen op de grond staat. „Opstijgen en landen deed de piloot, in de lucht mocht ik stu ren! Als je het stuur naar voren duwt ga je omhoog, als je het naar je toe trekt naar beneden." Stefanie bezocht gisteren, samen met nog veertien jongeren, de Tie nervliegdag die Aeroclub Zeeland voor de tiende keer had georgani seerd op vliegveld Midden-Zee land bij Arnemuiden. De club houdt dit soort dagen om jonge ren kennis te laten maken met vlie gen. Dat is nodig, zegt Reint Laan van de Aeroclub, omdat kinderen vaak het idee hebben dat vliegen iets is wat niet binnen hun bereik ligt. „Ik kom vaak op scholen om te vertellen over vliegen. Als ik vraag wie er piloot wil worden, ste ken er maar weinig hun vinger op. 'Te duur' of 'dan moet je wiskun de in je pakket hebben', zeggen ze dan. Vliegen wordt als iets elitairs gezien." En dat is niet terecht, vindt Laan. Maar toch. Een vlieg brevet halen kost zo'n 8.000 euro. Niet echt goedkoop. „Dat is waar", geeft Laan toe, „maar je hoeft het niet in zes weken te halen. Je kunt het ook uitsmeren over drie jaar, dan verdeel je de kosten ook. Je kunt ook naar Amerika gaan. Daar is het goedkoper." Als je eenmaal je brevet hebt (van af 17 jaar) is vliegen een hobby die op zich betaalbaar moet kunnen zijn. Lidmaatschap van de club kost 140 euro per jaar. De tarieven voor een uur vliegen beginnen bij Yannick Grimminck (I) en Stefanie de Nooijer. foto Ruben Oreel 140 euro. Door met z'n drieën een voor Yannick Grimminck (13) uit vlucht te maken, is het betaalbaar, Kloetinge. „Ik wil al heel lang pi- vindt Laan. loot worden", zegt hij voordat hij En je kunt van vliegen natuurlijk instaptwoor zijn vlucht. „Echt su- je beroep maken. Misschien iets percool, in zo'n vliegtuig." geen clown." Bij zijn afscheid van het dorp haalde hij om 7 uur de schapen uit een kale wei. „Ze heb ben eerst drie uur gegeten en na dat we op dorp zijn geweest nog eens een paar uur. Het was fantas tisch, want Nisse, ook de jongeren, leeft heel erg met de kudde mee." Koen Pille is trots op de kudde die hij achterliet, maar vreest dat de bezuinigingen weer tot skeletten zullen leiden. „En tot een overwerkte herder, want zij staat er alleen voor. Het bestuur zou het lef moeten heb ben om de boeken open te gooien. Dan kunnen donateurs zien wat er met hun centen is gebeurd. Zij zouden het beleid nog kunnen om buigen." foto Danny Jones l.v.m. een exclusieve expositie van het sCULpTUUR gietcollectief is onze showroom zondagmiddag uanaf 13.00 uurgeopendl Zonnemaire lirjt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. meTkbank öf fauteuil ..m Dij ons in. ^ntVanHt als '^"Prestatie een zeer aantrekkelijke inruilpremie op 1 uw nieuwe Leolux meubel arW ff Bij aflevering van uw nieuwe meubel SP® nemen wij uw oude meubel mee SB»» S** meubel doet opnieuw dienst in Hongarije. De actie loopt t/m 5 december a.s Vraag onze adviseurs naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37