zeeland j 19 rijskaartje Verlichting kerktoren wordt 'duister verhaal' Con Amore viert eeuwfeest Project ruimen zwerfvuil krijgt vervolg Unieke inruil-actie LEOLUX! Bezwaar tegen inrijverbod blijkt vergeefs Ik heb heel veel geluk met dit appartement' 'De wereld is veranderd. Die vijf miljoen hebben we nu zelf keihard nodig' vrijdag 29 oktober 2010 S door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Nieuwerkerk zit al meer dan tien jaar zonder verlich ting van de kerktoren. „Het wordt zo langzamerhand een duistere zaak", zegt voorzitter van de dorps raad Jan van den Berge. Ruim tien jaar geleden werd de monumentenverlichting afgekeurd en weggehaald. De verwachting was destijds dat er snel weer nieu we lampen zouden worden aange legd, maar tot op heden is het er nog niet van gekomen. De Nieuwerkerk dorpsraad heeft het probleem van de verlichting van de kerktoren in het hart van het dorp al herhaaldelijk aange kaart bij de gemeente Schou- wen-Duiveland. „En dan kregen we steeds brieven waarin stond dat de nieuwe, verlichting er zou komen. In 2007 werd er zover ik weet in de begroting ook geld voor uitgetrokken." Uiteindelijk werd dat geld toch aan een ander doel besteed en bleef de Nieuwerkerkse kerktoren in het duister gehuld. De dorpsraad bleef hopen en aan dringen op een snelle oplossing. Kortgeleden hielp de gemeente de dorpsraad uit de droom. „We kre gen een brief waarin stond dat uit besparingsoogpunt geen nieuwe monumentenverlichting wordt aangelegd. De bal is nu bij ons neergelegd. Als wij monumenten verlichting bij de kerktoren willen moeten we zelf op zoek naar geld schieters." Welk bedrag bijeen gesprokkeld moet worden is Van den Berge niet bekend. „We moeten ons er nog in gaan verdiepen." NOORDGOUWE - Muziekvereniging Con Amore geeft morgenavond het jaarconcert in de Driekonin- genkerk in Noordgouwe. Het con cert staat in het teken van het 100-jarig bestaan van de muziek vereniging. Speciale gasten zijn Veronique Hofman en Jos van der Hoff Zij zingen een paar liederen om het eeuwfeest luister bij te zet ten. Con Amore staat onder lei ding van Jeroen van der Hoff en de dirigent heeft een gevarieerd programma samengesteld. De af trap is met de mars 'Marche Mili taire' van Franz Schubert. Daarna wordt het publiek meegenomen via de muziek uit Band of Brothers en muziek van Leiber en Stoller naar de Belgische parachu temars. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. ZIERIKZEE - Het Schouwen-Duive- landse project opruimen zwerfaf val wordt ook in 2011 voortgezet. Dat heeft het college van burge meester en wethouders besloten. Doel van het project is het oprui men van zwerfvuil op meerdere lo caties én werkzoekenden de moge lijkheid bieden om werkervaring op te doen, waardoor zij meer kan sen maken op de arbeidsmarkt. In 2009 werd het project voor het eerst uitgevoerd en het succes van toen was aanleiding om het in 2010 te herhalen. 'Het project is zeer succesvol verlopen voor alle betrokken partijen', stelt het colle ge- De gemeente trekt 6.900 euro uit voor het project dat in totaal 11.500 euro kost. De rest van het benodigde bedrag wordt opgehoest door Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen. Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie: Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux-collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen! Wanneer u voor 5 december een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw 'inruil'meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting, enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw 'oude' meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft terecht een inrijverbod voor de Vissersdijk in Zierikzee ingesteld. Dat vindt al thans de commissie bezwaarschrif ten. Die verklaarde het bezwaar schrift van omwonende J. van Velt- hoven tegen de verkeersmaatregel ongegrond. Van Velthoven is bang dat de ver keersveiligheid in de parallel aan de Vissersdijk lopende Julia- nastraat verslechtert. Hij voorspelt dat parkeerders uit gaan wijken naar de Julianastraat en daar voor gevaarlijke situaties zorgen. De commissie bezwaarschriften oor deelt dat de parkeerproblemen in de Julianastraat niet veroorzaakt worden door het inrijverbod van de Vissersdijk. De gemeente mocht in dit geval in de visie van de commissie het belang voor de Vissersdijk laten prevaleren. Melanie Timmerman Op twintig-hoog heb je ten minste nog een béétje het idee dat je in de natuur zit", zegt Melanie Timmerman terwijl ze uit kijkt over Rotterdam. De industrie en flats wisselen elkaar af met het water van de havens, en stroken groen in de verte. „Volgens mij kun je zelfs vanaf hier Zeeland zien. Daar tussen die schoorstenen moet Scharendijke liggen." Het uit zicht en de levendigheid, zoals vuurwerk en aangemeerde cruise schepen langs de Wilhelminapier, blijven boeien. De 24-jarige Kapelse woont nu bijna twee maanden naar volle te vredenheid in Cité. „Hiervoor woonde ik op een kamer van acht tien vierkante meter in Schie- broek." Nu heeft ze een tweeka merappartement met een woonka mer van negentien en een slaapka mer van zestien vierkante meter. Melanie heeft appartement 215C met zorg uitgekozen. „Elk apparte ment is anders in Cité. Op de inter netsite van het project kon je de plattegronden zien. Van de tweeka merappartementen heb ik ze alle maal bestudeerd. Deze is het meest praktisch, al had het keuken blok van mij tegen een andere wand mogen staan." De kinderverpleegkundige in op leiding heeft 'heel veel geluk' dat ze zo snel haar appartement kreeg toegewezen. „Ik had over de rege ling en Cité in de krant gelezen. Mijn ouders zijn geen huurders, maar zelf ben ik vanaf m'n 18e in geschreven als woningzoekende. Omdat er zo weinig animo onder kinderen van huurders was voor de regeling, kwam ik er ook voor in aanmerking." Antoine de Ceuster, directeur Zeeuwland traging op door het faillissement van de eerste aannemer. Vorig jaar viel ook de welstandscommissie over het aangepaste ontwerp. In ruil voor de Zeeuwse leningen, die tot 2020 lopen, is een regeling in het leven geroepen. Hierdoor kunnen 75 kinderen van Zeeuwse huurders met voor rang een studentenkamer in Rotterdam be machtigen. Van de regeling wordt niet V"* massaal gebruik ge- maakt. Jaarlijks schrij- ven zo'n twintig Zeeuw- en zich in via één van de corporaties die deelneemt in CV Cité. t Ook spraken de part- ners af dat zodra Cité af is, 25 studio's of ap- partementen gereserveerd zouden worden voor 'Zeeland'. Inmiddels is Cité zo goed als vol. Ruim twee maanden geleden kregen de eerste bewoners hun sleutel. Onder Zeeuwen was de animo beperkt: slechts vijf woonruimtes zijn toe gewezen via de voorrangsregeling. oüw telt bijna 500 appartementen. foto Stadswonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35