De Zuidhoek moet 3,5 ton inleveren CIS d li Brug over stadsgracht krijgt vorm Subsidie voor Big-S is veiliggesteld Dagje ouder »fjr 8 ,-JÜ SCHÖÜW.EN-DUIVELAND 18 en 19 lil I«1B - Jill5» 1 1|U1« llil 17 21 RIJKSBEZUINIGING Sociale werkvoorziening raakt ook vier arbeidsplaatsen kwijt almanak 1 Jpr !3f ||t ^11 W' t$ JfPm Vrijdag 29 oktober 2010 Zeeuwe studenten maken weinig gebruik van kamers Rotterdam ®s - w» lil Bi«H lil tl lal* Nieuwerkerk niet blij met nieuwe plek Aldi Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het kabinet Rutte kort sociaal werkvoorzieningsbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee met 357.000 euro per jaar. De Zuid hoek moet ook vier arbeidsplaat sen inleveren. Het gaat om een landelijke bezuini ging van 120 miljoen euro op de wet Sociale Werkvoorziening, die is bedacht door het kabinet Balken ende IV en is overgenomen door de nieuwe regering. Elke sociale werkvoorziening moet vanaf 1 ja nuari structureel vijf procent van de rijksbijdrage inleveren. De Schouwen-Duivelandse voorzie ning kreeg dit jaar circa 6,1 mil joen; volgend jaar wordt dat onge veer 5,7 miljoen. De Zuidhoek brengt de korting in mindering op de winst, die met het reïntegratiebedrijf wordt ge maakt. Directeur Frans Dieleman: „De Zuidhoek heeft nog geen te korten, maar quitte spelen zal moeilijk worden de komende ja ren." Het sociale werkbedrijf moet in 2011 ook vier arbeidsplaatsen in leveren. „Als wij geld over hebben, zetten we dat in voor de doel groep. Daarom hadden we dit jaar wat boventalligheid," legt Diele man uit. De directeur schetst een somber toekomstbeeld. „Het is niet alleen die rijksbezuiniging. We krijgen van alle kanten kortingen aan on ze broek. De potten van het UWV zijn leeg. Daardoor worden er min der WW'ers, Wao'ers, Wia'ers en Wajongers bij ons geplaatst. En ook de gemeente heeft minder budget voor arbeidsreïntegratie. Tenslotte is er nog de economi sche crisis, natuurlijk." Somber, maar er is volgens Diele man geen reden tot wanhoop: „Er is gelukkig nog voldoende werk in de regio. Daar mogen we niet over klagen. We hebben ook voldoende reserves om de komende jaren de bezuinigingen op te vangen. Maar op de lange termijn vrees ik dat aan een gemeentelijke bijdrage niet valt te ontkomen." De Haagse bezuinigingen beteke nen voor sociale werkplaats Dethon in Zeeuws-Vlaanderen een korting van bijna een miljoen. Betho op de Bevelanden en Lété op Walcheren leveren ongeveer 7,5 ton in. Dethon kampte al met een tekort. Dieleman: „Dit is een forse klap voor de sociale werkvoorzie ning in Nederland. Vooral op de bedrijven die al tekorten hadden, heeft het een grote impact." ZIERIKZEE - De nieuwe brug over de stadsgracht van Zierikzee be gint vorm te krijgen. Het is de be doeling dat de werkzaamheden nog deze week afgerond worden en dat vervolgens de brug in ge bruik wordt genomen. Met de bouw is een bedrag van 35.000 eu ro gemoeid. De oude brug was na 35 jaar vol gens Ad Monteban van de gemeen te Schouwen-Duiveland hard aan vervanging toe. „Tijdens inspectie was gebleken dat de brug niet best meer was en dat bleek ook wel toen hij was losgemaakt van de funderingspalen en omhoog werd getakeld. Hij viel uit elkaar." Nadat de oude brug gesloopt was werd begin deze week begonnen met het plaatsen van nieuwe hardhou ten funderingspalen, waarna de verdere opbouw van de brug kon beginnen. De nieuwe brug heeft de zelfde afmetingen als de huidi ge en wordt gemaakt van hard hout. De fietssluizen worden zo ge plaatst dat met name rolstoelge bruikers voortaan makkelijker ge bruik kunnen maken van de brug. De brug wordt door voetgangers en fietsers veel gebruikt als onder deel van de verbindingsroute tus sen buitenwijk Malta en de bin nenstad van Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Jeugdsoos Big-S in Burgh-Haamstede krijgt tóch subsidie. Een motie hierover van de fractie van de VVD bleek overbodig, omdat het college er kende dat ook in het gemeente huis fouten zijn gemaakt. Daar door moet het college de subsidie alsnog toekennen. De soos dreigde geen geld meer te krijgen omdat de subsidieaanvraag te laat was ingediend. Ook zouden stukken ontbreken en zou het soosbestuur daar niet snel genoeg op gereageerd hebben. Zonder sub sidie kon de soos de huur van het (gemeentelijke) pand niet meer be talen. „Wij kregen afgelopen dinsdag be zoek van het hoofd van de afde ling subsidies en toen was het ei genlijk in vijf minuten gebeurd", zegt voorzitter Vera Boot van Big-S. „Hij was nog eens gaan spit ten in de archieven en toen bleek dat de brief wel degelijk op tijd binnen is gekomen, alleen ontbra ken er nog wat kleine dingetjes. Daarover heeft de gemeente brie ven gestuurd naar een verkeerd adres. Die kwamen in een leeg huis terecht en zijn pas gevonden toen de nieuwe bewoner dat pand betrad." Toen was het te laat om de gevraagde informatie in te die nen. Vera Boot is zeer gelukkig dat de soos alsnog subsidie krijgt. De jaarlijkse Bietenrace is voor die vijftiger uit Zierikzee een hoogte punt in het jaar. Het shantykoor waar hij in zingt, treedt dan op in de plaatselijke kroeg en dat gaat ge paard met veel gezelligheid. Als de zeemansliederen eenmaal verstomd zijn begint de nazit, waar deze Zie- rikzeeënaar volgens eigen zeggen niet kan ontbreken. Als eigenaar van een zeilboot mag hij graag ouwehoe ren met de schippers van de histori sche beurtschepen en hij gaat er prat op dat hij tot in de kleine uurtjes kan doorfeesten. Maar dit jaar ver liep het allemaal anders. De ar beidsplicht dwong hem die avond voor het optreden ook nog naar een vergadering te gaan en dat brak de feestneus op. „Ik ga naar huis, ik ben moe", zei hij na twee biertjes tegen de accordeoniste van yo-plus. „Tja, je wordt een dagje ouder hé", sprak zij terwijl ze nog een biertje bestelde. Het werk aan de brug over de stadsgracht van Zierikzee wordt deze week afgerond. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33