Sjaak Meulmeester is al 25 jaar parkoersbouwer deelnemers van vooroordelen sport! 29 Van de Velde door naar halve finale Jiujitsuka Wyatt naar open EK Ciri verslaat Tiviakov Nederlaag deert Stosur niet vrijdag 29 oktober 2010 door Koen de Vries 'Dit is natuurlijk een motivatie om door te gaan. Op deze manier zullen er nog vele edities volgen.' René de Nood, bestuurslid MSV De Uitlaat over het hoge aantal deelnemers Sjaak Meulmeester: „De mooiste herinneringen heb ik aan de wedstrijden waarbij het publiek rijen dik op de boulevard stond." foto Ruben Oreel de hoogte dat men mijn naam zou gebruiken." Zichzelf als trainer aanbieden zal hij niet snel doen. Zoals nu bij Hoek, waar de successen uitblijven en de positie van trainer Gaby De- manet lichtjes begint te wankelen. Gert-jan de Boer, bestuurslid tech nische zaken van de Stichting Pro motie HSV Hoek, zegt desge vraagd bijna dagelijks gebeld te worden door kandidaat-trainers of hun zaakwaarnemers. „Als een club interesse in me heeft, moeten ze me maar bellen", zegt Roovers stellig. „Ze moeten je graag heb ben als trainer, anders werkt het niet." Feit is dat Ad Roovers moeilijk aan de bak komt bij de hoogst spelen de clubs. Zelf wijt hij het aan de vooroordelen. Die worden naar zijn zeggen klakkeloos overgeno men. Hij zou te lief en te braaf zijn, of, omdat hij cursussen voor de KNVB geeft, te theoretisch zijn ingesteld. „Wat een onzin", rea geert Roovers fel. „Bij alle vereni gingen waar ik heb getraind, heb ik een duidelijke stempel kunnen drukken op het voetballen, het team beter gemaakt en iets achter gelaten waar de vereniging mee verder kon. Helaas is me dat bij Ar- nemuiden niet gelukt omdat ik ontslagen werd. Iets wat ik nog steeds jammer vind. Het is een mooie vereniging met een enorm goede trainings- en wedstrijdmen taliteit, maar dit was niet voldoen de voor de eerste klasse. Dat bleek ook later, toen Jan Poortvliet het seizoen afmaakte." Ad Roovers richt zijn pijlen nu op Vogelwaarde dat hij naar de vierde klasse wil brengen. De resultaten tot nu toe vallen echter zwaar te gen. „Als je ambitie hebt, moet je vooruit-willen." De blik is ook om hoog gericht. Aarzelend met het uitspreken, maar zeker over zijn toekomst, geeft hij nogmaals aan dat het voor een speler en trainer geweldig is om op het hoogste ni veau te acteren. „Om het optimale uit de spelersgroep te halen moet je een staf hebben die goed op el kaar is ingespeeld, elkaar aanvoelt en de ambitie van de club onder schrijft." KOUDEKERKE - Een kaartje van het parkoers tekenen, donderavond en vrijdag het materiaal aanvoeren, met een tractor een spoor uitrij den, vijf- a zeshonderd paaltjes in het zand slaan en dan zaterdag- en zondagmorgen met shovels spring- schansen en zandwallen aanleg gen. Sjaak Meulmeester kan het scenario van de voorbereidingen op de Strandcross wel dromen. Hij was 25 jaar geleden één van de aan jagers van de eerste editie en sinds dien was hij altijd betrokken bij de aanleg van het circuit. De Veronica Strandrace, de ooit zo populaire motorcross op het strand van Scheveningen, was 25 jaar geleden de aanleiding voor het bestuur van MSV De Uitlaat om een Zeeuwse Strandcross in het leven te roepen. Het zou een mooi middel zijn om het motor crossen te promoten. De eerste op tie voor een locatie was het strand bij Vrouwenpolder, bij de Veerse- dam. Het plaatselijke gemeentebe stuur zag dat echter niet zitten. Toen kwam het Vlissingse bad- strand in beeld. Het was weliswaar klein, maar bood met z'n boule vard wel een prachtige tribune. De gemeente Vlissingen werkte wél mee, de Strandcross was geboren en zou er niet meer weggaan. De eerste drie edities verliepen niet echt vlot, herinnert de 59-jari- ge Sjaak Meulmeester zich. Vaak eindigde het evenement in een wa terballet omdat het water sneller opkwam dan gedacht. „Vergeet niet dat het strand toen een stuk kleiner was en dat het een stuk la ger lag", legt de inwoner van Kou- dekerke uit. „Er stonden drie rijen met paalhoofden. Daar zaten door gangen van tweeënhalve meter tus sen waar de crossers door moes ten. De ruimte was zeer beperkt. Tegenwoordig liggen die paalhoof den onder een laag zand van min- MONASTIR Tennisster Bernice van de Velde heeft zich dankzij twee overwin ningen geplaatst voor de halve fina les van het Futuretoernooi in ma- nastir, Tunesië. De achttienjarige inwoonster van 's-Gravenpolder versloeg gisteren eerst de sterke Fran^aise Cindy Chala (5-7 6-2 6-2) en daarna de Ita liaanse Martina Caciotti (6-7 6-2 6-2). De ongeplaatste Van de Velde stuit nu op de als zesde geplaatste Letse Diana Marcinkevïca. GOES De Goese jiujitsuka Lindsay Wyatt is één van de 23 Nederlanders die door bondscoach Bert van Haren geselecteerd zijn voor het open Eu ropees kampioenschap in het bel- gische Gent. Wyatt komt morgen al in actie in de klasse -70 kilo. De Goese vechtsportster heeft twee wereldtitels op haar palmares staan en werd al vijf keer Neder lands kampioen. stens twee meter dik." Na die drie aanloopjaren verliep de Strand cross steeds soepeler. De organisa tie deed steeds meer routine op. En dat was belangrijk. Meulmeester komt met het voor beeld van de twee shovel-chauf feurs die op zaterdag en zondag de baan klaarmaken en zondag na af loop ook weer afbreken. „Dat zijn twee mannen van Sagro uit 's-Hee- renhoek, die doen het al twintig jaar. Je hoeft ze weinig meer te ver tellen. Ze zullen er ooit mee op houden en dan moet je alles op- HOOGEVEEN Anish Giri heeft in de vierde ronde van het Univé schaaktoernooi in Hoogeveen zijn eerste overwin ning geboekt. De jeugdige Rijswijkse grootmees ter versloeg met wit landgenoot Sergei Tiviakov. Voor de Groninger was het de derde opeenvolgende nederlaag. Jeugdwereldkampioen Maxime Vachier-Lagrave verraste met een fraaie zege op medekoplo per Alexei Sjirov, nog wel met de zwarte stukken. DOHA De Australische Samantha Stosur is ondanks een nederlaag als eerste tennisster doorgedrongen tot de halve finale van de WTA-Cham pionships in Qatar, het officieuze WK voor vrouwen. Stosur verloor in drie sets van Jele- na Dementjeva (6-4 4-6 6-7), maar is door twee eerdere zeges en winst in de eerste set tegen de Rus sin verzekerd van een plaats in de halve eindstrijd. nieuw gaan uitleggen. Dat zou een enorm karwei zijn." Voor Meulmeester waren de mooi ste crossen die van pakweg tien jaar geleden. „Er zijn crossen bij ge weest die je niet snel vergeet om dat er ongelukken bij gebeurden. Maar de mooiste herinneringen heb ik aan de wedstrijden waarbij het publiek rijen dik op de boule vard stond. Het was ontzettend druk. Dat is nu wat minder. Veel mensen weten nu wat er gebeurt en hebben het wel een beetje ge zien." UITSLAGEN GOLF Sotogrande. Andalucia Valderrama Open. Stand na eerste ronde: 1. Larrazabal (Spa) 66 (-5), 2. McDowell (Nle), McGrane (Ier) 68, 4. Maybin (Nle), Kapur (Ina) 69, 6. o.a. Derksen (Ned) 70' 57. Luiten 74. SCHAKEN Hoogeveen. 14e Univé schaaktoernooi, kroongroep. Vierde ronde: Giri (Ned) - Tiviakov (Rus) 1-0, Sjirov (Spa) - Va chier-Lagrave (Fra) 0-1. Stand: 1. Vachier-Lagrave 3, 2. Giri 2 1/2, De Passage du Cois Hoe zat het ook alweer met de Passa ge du Gois? Lees het PZC-wielerblog www.pzc.nl/blog/tourdezelande STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl 2005 MX2 Patrick Roos MX1 -3 William Saris regioklasse Jamo Meijer 2006 MX2 Rinus van de Ven MX1 -3 Heikki van den Berg regioklasse Stefan Fransen 2007 MX2 Pascal Brons MX 1-3 Patrick Roos Regioklasse Arno Ruttinger 2008 MX2 Mike Kras MX1-3 Patrick Roos Regioklasse Mare Vorstenbosch 2009 MX2 Mike van den Bogaert MX 1-3 Patrick Roos Regioklasse Leon van der Straaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31