18 Oplossing wateroverlast £ll SluiskiO pas over een jaar BUGS SïIlJClti Dij OHS ZEEUWSE GRONDEN Dow schenkt bus aan speciale activiteit instelling BifbeSqyk met veertig vragen in PKN-kerk Virsyimarkt in kader van Muziekmaand Lenny Kuhr met Dichtbij in Ledel Country Trail Band te gast bij Leger des Heils almanak Dagje ouder Wegen dicht bij Waterland kerkje en Breskens 'Nieuwe' Terneuzense bioscoop Cine City volgende week open vrijdag 29 oktober 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het duurt nog zeker een jaar voor de wateroverlast in delen van Sluiskil definitief verle den tijd is. De problemen concen treren zich vooral rond de Bosjes- weg. Daar loopt de boel bij iedere hoosbui onder. De gemeente en het waterschap zoeken, in nauw overleg met het bureau Royal Haskoning, naar een oplossing. Wethouder Jaap Bos (openbare werken): „Op ambtelijk niveau wordt druk overlegd en Haskoning is gevraagd een rapport van 2000 te actualiseren. We zet ten er vaart achter, maar soortgelij ke projecten leren helaas dat defini tieve oplossingen tijd vergen. Het is aan de Bosjesweg volgens mij nooit zo erg geweest als dat drama eind augustus." PvdA-raadslid Naz- SCHOONDIJKE Het NBG-team Breskens houdt ko mende maandag een bijbelquiz in de PKN-kerk aan het Dorpsplein in Schoondijke. Deelnemers krijgen veertig meerkeuzevragen voorge schoteld. De quiz begint om 20.00 uur. Deel name is gratis, iedereen mag mee doen. Vooraf opgeven hoeft niet. Een bijbel meenemen mag. TERNEUZEN In de bibliotheek in Terneuzen wordt vrijdag 5 november van 10 uur 's morgens tot 20 uur 's avonds een vinylmarkt gehouden. Dat ge beurt in het kader van de provincia le Muziekmaand. Vooraf reserve ren via pr-zvl@bibliotheekzeeuws- vlaanderen.nl li Atma<; drong tijdens een vergade ring van de raadscommissie Omge ving aan op spoed. Bos wees op een aantal tijdelijke maatregelen, die ervoor moeten zorgen dat de bewoners van huizen aan de Bos jesweg het in elk geval droog hou den. Zo moet een Verklikker' in één van de pompputten de brand weer eerder alarmeren bij hoog water. Het water wordt vervolgens over de dijk in het belendende ka naal gepompt. Er worden bij de vernieuwing van bestaande riole ring buizen met een grotere diame ter gebruikt en er komt ook een nieuwe pompput. De wethouder verzekerde dat het waterbeheer in Sluiskil hoog op de prioriteitenlijst staat. Die telt overigens elf knel punten in de hele gemeente. Een oplossing vergt, volgens de wet houder, tonnen en tijd. MEEST GELEZEN 1. Pastoor mag beelden maken 2. Stampij N61 kan einde betekenen 3. Sluiskil klaagt over postbezorging STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl uw foto in het www.pzc.nl/fo OOSTBURG Lenny Kuhr geeft komende zondag een voorstelling in het Ledelthea- ter in Oostburg. Ze brengt haar pro gramma Dichtbij. De voorstelling vindt plaats in een akoestische setting, met zang, gita ren en bas. Kuhr wordt begeleid door Cor Mut- sers en Mischa Kool. De show begint om 15 uur. TERNEUZEN De Country Trail Band speelt ko mende zondag in de kerk van het Leger des Heils aan de Dijkstraat 90 in Terneuzen. De groep, met als frontman Wim Pols, brengt countrygospel. Het optreden is onderdeel van een serie 'Sing Inns' van het Leger des Heils. Het concert begint om 16 uur. Toe gang is gratis. BRUGGE Herman van Veen exposeert en treedt op Herman van Veen is komende week vier dagen te gast in het Cul tuurcentrum van Brugge. Vanaf woensdag 3 november laat hij er zijn schilderijententoonstelling Je hoort alleen de geur zien. Die avond houdt hij een lezing in de foyer van de stadsschouwburg over zijn leven en zijn band met Brugge. Zijn theatershow vindt plaats op 4, 5 en 6 november. Kaarten zijn te be stellen via 0032 50443053. Tip? redactie@pzc.nl De Bietenrace is voor die vijftiger uit Zierikzee een hoogtepunt in het jaar. Het shanty koor waar hij in zingt, treedt dan op in de plaatselijke kroeg en dat gaat gepaard met veel gezel ligheid. Als de zeemansliederen ver stomd zijn begint de nazit, waar de ze Zierikzeeënaar volgens eigen zeg gen niet kan ontbreken. Als eigenaar van een zeilboot praat hij graag met schippers van historische beurtsche pen en hij gaat er prat op dat hij tot in de kleine uurtjes kan doorfeesten. Maar dit jaar liep het anders. Hij moest ook nog naar een vergadering. „Ik ga naar huis, ik ben moe", zei hij na twee biertjes tegen de accordeo- niste van yo-plus. „Tja, je wordt een dagje ouder hé", sprak zij terwijl ze nog een biertje bestelde. ■WRS WATERLANDKERKJE/BRESKENS - De doorgaande weg tussen Breskens (vanaf de rotonde aan de Rond weg) en de rotonde met de Weste lijke Dwarsweg, voorbij Nummer Eén, is van komende maandag tot en met vrijdag 12 november afge sloten voor verkeer. Bestemmings verkeer wordt wel doorgelaten. Ook de Ketelaarstraat is, tussen de kern Waterlandkerkje en de krui sing met de Liniedijk, vanaf maan dag dicht. Dat duurt tot en met dinsdag 16 november. Op beide plaatsen legt Waterschap Zeeuws-Vlaanderen grasbeton- tegels in de berm. Het verkeer wordt omgeleid. TERNEUZEN - De bioscoop in Ter- neuzen gaat donderdag 4 novem ber weer open. Exploitant Cine Ci ty (Vlissingen) viert dat met aller lei acties. Als klap op de vuurpijl vindt in de bioscoop op 7 novem ber de Zeeuwse première van de film Sint plaats. Regisseur Dick Maas en acteur Egbert Jan Weeber zijn dan aanwezig. Om de heropening te vieren, de len winkeliers in Terneuzen bon nen voor gratis popcorn en fris drank uit. Voor kinderen en jonge ren worden binnenkort ook aller lei activiteiten ontplooid, zoals een kleurplatenwedstrijd, het ma ken van filmposters en het naspe len van een filmscène. Voor de winnaars liggen gratis bioscoop kaartjes klaar. Cine City exploiteert al jaren een bioscoopcomplex in Vlissingen. In Terneuzen wordt hetzelfde be leid gevoerd: het tonen van zoveel mogelijk topfilms en thema-avon den als Ladies Nights (gratis voor vrouwen) en speciale ouderenvoor- stellingen. In de bioscoopzalen zelf worden geen hapjes en drankjes geser veerd, want dat blijkt door veel klanten niet gewaardeerd te wor den. De Filmclub Zeeuws-Vlaanderen (met ruim duizend leden) hervat de wekelijkse voorstellingen. De bioscoop in Terneuzen, die vier zalen met bij elkaar 672 stoe len was sinds juni gesloten na het faillissement van de toenmalige ex ploitant. Hendrik van Holten (links) en Dirk van den Oever, begeleiders van het klusteam van Zeeuwse Gronden, bij de nieuwe bus van het klusteam. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24