Zeeland PZC Bankgarantie kan breekpunt zijn Meisje aangereden door scheurende wegpiraat ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 LEISURECENTRUM Initiatiefnemer krijgt tijd tot raadsvergadering van li november Sloop gammele schoorsteen vlasfabriek St Andries Koewacht kwestie van een flinke duw Check de insert in dit dagblad! Politie pakt verdachte van inbraak in winkel Man gooit ruit van politiebureau in Het mes snijdt bij klusteam aan wel drie of vier kanten Vrijdag 29 oktober 2010 Nieuwe accommodatie hockeyclub ontbeert nog echte Rapide-sfeer Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Projectontwikkelaar Leisure Development moet voor donderdag li november garande ren dat de ontbrekende infrastruc tuur rond Snowbase (en winkels) in de Koegorspolder snel wordt verwezenlijkt. Zo niet, dan stellen burgemeester en wethouders van Terneuzen de vaststelling van het bestemmingsplan Leisurecenter uit. En dat kan verregaande gevolgen hebben voor de invulling van de winkels onder en bij het skicen trum, geven de wethouders Jaap Bos (openbare werken) en Frank van Hulle (ruimte) toe. Bos: „We moeten absoluut zeker zijn dat de projectontwikkelaar zijn verplich tingen, zoals die zijn vastgelegd in de exploitatieovereenkomst, na komt. We hebben in het verleden wat dat betreft te vaak gezien dat gemaakte afspraken door project ontwikkelaars niet werden nageko men. Dat willen we hier koste wat het kost vermijden." Leisure Deve lopment, in de persoon van de Bel gische investeerder Olivier Beher- man, moet voor de raadsvergade ring van half november kunnen aantonen dat er een contract is ge sloten met een aannemer voor de reconstructie van de Koegors- straat, de doorgaande weg aan de noordkant van Snowbase. Bos: „Maar een bankgarantie mag na tuurlijk ook." Volgens de wethou der is met de projectontwikkelaar afgesproken dat de verbindings weg tussen de kruising N6i-mr. Haarmanweg en de Koegorsstraat (ruim honderd meter) voor reke ning van de gemeente komt. Leis ure Development is verantwoorde lijk voor het deel van de Koegors straat langs de percelen van Snow base. Het gaat om de aanleg van riolering, een reconstructie van de weg, een fietspad en verlichting. Met het werk zijn ettelijke tonnen gemoeid. Van Hulle en Bos werden in de raadscommissie Omgeving gecon fronteerd met uiterst kritische vra gen van met name PvdA en CDA. Nazli Atmag (PvdA) herinnerde fijntjes aan eerdere problemen, en kele jaren geleden, toen een eerde re bankgarantie ook steeds uit bleef. Ze wilde van Van Hulle we ten wat er gebeurt als die garanties nu weer uitblijven. De wethouder ferm: „Dan trekken we dit voorstel terug." Daarna zal dan opnieuw moeten worden onderhandeld en worden de winkelplannen op nieuw vertraagd. KOEWACHT - Voorman Gelein Kaijser van aan nemingsbedrijf Sagro had het van tevoren voorspeld. „Die schoorsteen? Kwestie van een flinke duw en hij ligt om." Gisterochtend klok slag half twaalf was het dan zover op het ter rein van de befaamde coöperatieve vlasfa briek St. Andries bij Koewacht. Een machinist van Sagro zette z'n kraan tegen de schoor steen. En inderdaad, een stevige duw en het gevaarte van een kleine twintig meter viel in één keer. De blikvanger van St. Andries, opge richt in 1938, was niet meer. Kaijser treurde er niet om, zoals hij ook niet kan treuren om het verlies van een voor Koewacht en omge ving belangrijk stuk industrieel erfgoed. „De TERNEUZEN - De politie zoekt naar de .bestuurder van een auto, die woensdagavond een 16-jarig meis je aanreed op de Dr. Buijzestraat in Terneuzen. Dat gebeurde rond 21.45 uur. Het meisje wilde de straat oversteken en zag dat er niks aankwam. Tijdens het oversteken kwam plots een witte stationwa gen met piepende banden om de hoek, uit de Steenkamplaan. Het meisje werd aangereden en viel met haar hoofd op straat. De auto remde aanvankelijk, maar reed er vervolgens hard vandoor. Het meisje deed aangifte en werd door agenten naar de dokter gestuurd. Daar bleek dat ze een hersenschud ding opgelopen had. De politie zoekt getuigen. Die kun nen zich melden via telefoonnum mer 0900-8844. TOTALE LIQUIDATIE -65% BELMARMO TAPIJTEN Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 30 05 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Woensdag gesloten OOK OP ZONDAC OPEN OOSTBURG De politie heeft woensdagavond een man aangehouden die ver dacht wordt van een inbraak in een Oostburgse winkel. Die vond plaats aan het Eenhoornplein; er gens tussen vorige week donder dag en afgelopen dinsdag. Een deel van de gestolen goederen, waaronder huishoudelijke appara tuur en een portemonnee, werden teruggevonden in het huis van de 37-jarige verdachte, die uit de ge meente Sluis komt. Hij zit vast. gebouwen zijn er slecht aan toe. En je kunt ook niet alles behouden." Kaijser denkt nog enkele weken nodig te hebben om het terrein helemaal schoon op te leveren. Er komen vier villa's op ruime kavels. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Een 21-jarige Terneuzenaar is woensdagavond aangehouden na dat hij een ruit van het politiebu reau aan de Rosegracht in zijn woonplaats had ingegooid. Agenten op het bureau hoorden rond 23.00 uur een doffe klap. Ze zagen een man op de fiets wegrij den. Een ruit in de toegangsdeur bleek vernield. Na een korte zoek tocht werd de man gevonden en aangehouden. Hij bekende en kreeg een boete. Ook moet hij de schade, zo'n 450 euro, betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23