Plan Groote Markt toch Noordweg blüfft opem voor autoverkeer Saneringsplan voor oude gasfabriek NS Villa Valentijn Middelburg BV Eén onderdeel uit het project Groote Markt in Vlissingen stuitte op veel weerstand. Gemeente en corporatie hebben het plan nu aangepast. Egels verhuisd voor werk aan de weg FOCUS OPTIEK So2Lb,rg t/m 6 november Gratis* glazen vrijdag 29 oktober 2010 tmmmmm n m a mmmm. Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten ■Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats BOUWPLAN Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. keer op het wegdeel tegen te gaan. Daarbij wordt gedacht aan snel- heidsremmende maatregelen als bloembakken. Volgens de gemeente is afsluiting niet bevorderlijk voor de veilig heid omdat dan keerbewegingen ontstaan op de Noordweg. Auto's die op de afsluiting stuiten, heb ben - zowel ten noorden als ten zuiden van de kruising met de Pre sident Rooseveltlaan - geen ruimte om te keren. En dit vergroot juist de verkeersonveiligheid, aldus de gemeente. De bewoners van het betreffende deel van de Noordweg zijn per brief geïnformeerd. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelburg.nl De hoek in de Gasthuisstraat (foto) wordt in het aangepaste plan een semi-openbare tuin. door Carla van de Merbel 1. 'Sporten belangrijk voor kinderen' 2. Ze wisten wat ze wilden (foto) 3. 'Claim N57 is ons niet bekend' BLOGCEN Verschillende verslaggevers van deze krant houden een blog bij. Bekijk ze op www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De Noordweg in Middelburg wordt niet afgesloten voor autoverkeer. Ruim een maand geleden werd tijdens de vergadering van de gemeenteraads commissie Ruimte gepleit voor af sluiting van het gedeelte van de Noordweg tussen Brigdamseweg en Gerbrandylaan. Dit is het weg deel waar de kruising met de Presi dent Rooseveltlaan in valt. De gemeente zegt na onderzoek niet tot afsluiting te zullen over gaan. Er wordt wel gewerkt aan maatre gelen om niet noodzakelijk ver- OOST-SOUBURG - De Bermweg in Oost-Souburg wordt opnieuw in gericht. Maar in de berm doemt een probleem op: egels. Omwonenden hebben de gemeen te gewaarschuwd dat de beestjes de groenstrook gebruiken voor hun winterslaap. Öe gemeente heeft deskundigen geraadpleegd: een ecologisch adviesbureau en Vo gel- en egelopvang De Mikke in Middelburg. Die hebben aangera den om de beplanting in de berm nu al weg te halen. Daardoor wordt de groenstrook ongeschikt als winterverblijf. Een deskundige gaat helpen bij het weghalen van de beplanting. Dat zal zo voorzich tig mogelijk gebeuren. Egels die dan worden gevonden, worden gevangen en in veiligheid gebracht. Ze worden naar andere plantsoenen gebracht, zodat ze toch hun winterslaap kunnen hou den. lönge egels worden opgevan gen bij De Mikke. door Miriam van den Broek Het bouwplan van het Omstreden apparte mentencomplex dat tussen de Gasthuis straat, Slijkstraat en Verloren Landstraat in Vlissingen komt, is ingrijpend aangepast. Het zogenoemde blok E dat deel uit maakt van het bouwplan Groote Markt is vorige maand door de raadscommissie terugge stuurd naar de tekentafel. Zowel omwonenden als commissieleden vonden het complex van vier ver diepingen te massaal voor die loca tie. Daarbij vrezen de omwonen den verlies van uitzicht, zonlicht en plantsoen. Het college van B en W en wo ningcorporatie l'Escaut, die de gro te opknapbeurt van de buurt uit voert, hebben besloten de bebou wing aan de leant van de Gasthuis/ straat te schrappen. In de bocht van die straat wordt een semi- openbare tuin aangelegd. De appartementen verdwijnen niet uit het bouwplan maar ko men nu haaks op de Gasthuis straat. Zo blijft het plan bestaan uit dertig appartementen voor 55-plussers, vier groepswoningen voor ouderen die verpleegzorg krij gen en vier woningen voor jonge ren met een lichte beperking. De hoogte van het gebouw veran dert niet ten opzichte van het eer dere plan. Wel is de indeling an ders. Volgens het eerdere ontwerp zouden er langs de Gasthuisstraat vier bouwlagen komen. De begane grond diende als parkeerruimte en daar bovenop zouden drie woonla gen komen. In het aangepaste plan zijn de par keerplaatsen op straat aan de voor kant van de woningen ingetekend en bestaat het bouwblok uit vier la gen appartementen. Het hoogste punt is dertien meter. Door de bebouwing anders te door Maurits Sep VLISSINGEN - De locatie waar vroe ger de gasfabriek van de NS in Vlis singen stond, wordt schoonge maakt voor de bouw van nieuwe bedrijfsruimtes. Er zit nog veel ver ontreiniging in de grond en ook het grondwater is sterk vervuild. De NS-gasfabriek stond aan de Prins Hendrikweg. Op die plek moeten nieuwe ruimtes komen voor het zogenoemde mensont- wikkelbedrijf, waarin Lété, Sociale Dienst Walcheren en de Krediet bank Walcheren samenwerken. In de bodem zitten pak's, minera le olie en vluchtige aromaten. Het is volgens de gemeente Vlissingen, die een saneringsplan heeft ge maakt, niet per se nodig om alle viezigheid helemaal uit de grond te halen. Het volstaat op sommige plekken om verontreiniging af te dekken. Dieper in de grond zitten ook nog explosieven uit de Tweede Wereld oorlog. Waarschijnlijk is het niet nodig om die weg te halen, omdat de nieuwbouw niet zo diep gaat. In de jaren negentig is de bodem op de beoogde bouwlocatie ook al eens deels gesaneerd. Toen is niet alle verontreiniging weggehaald en een deel is zelfs teruggestort. Voordat de sanering kan begin nen, moet nog ontheffing worden verkregen van de flora- en fauna wet. In het gebied leeft namelijk de rugstreeppad. van kjkên naar zien... www.focusmiddelburg.nl Van en keuze uit ruim 400 monturen a 99,- *Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20