Onderwijstop verdient te veel SALARISSEN Vakbond: Geld moet niet naar de bestuurder maar naar de klas Auto Bejaarden gesnapt met wietplanten Supermarkten zijn meesters in misleiding GGrste date vrijgezellen Negentien onbekende doden opgegraven Baby uit boom gered na tsunami WALCHEREN Bewolkt en zacht 15° Rousseff waarschijnlijk eerste vrouwelijke president Brazilië 8 O r c Dj's laten Brogum kennismaken met Dubstep 13 VRIJDAG 29 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 254 - los nummer 1,55, zaterdag €2,30 Vandaag bij de krant SEVEN U M De politie in Sevenum (Limburg) heeft gisteren twee bewoners van 73 en 65 jaar gehoord omdat in hun woning 4,5 kilo henneptoppen zijn gevonden. Buiten de woning vond de politie zeventien grote hennep planten. Alle spullen zijn in beslag genomen. Dat meldde de politie. De bejaarden zijn niet aangehou den. Amsterdam Zorgverzekeraar VGZ betaalt Supermarkten kunnen nog heel wat korting geven, voordat ze het moeilijk krijgen om het hoofd bo ven water te houden. Sinds de prij zenoorlog in 2003 begon, zijn de prijzen omlaag gegaan, maar de winsten gaan nog steeds omhoog. De rekening betaalt de fabrikant. pagina 7: vijf trucs om goedkoop te lijken NIJMEGEN - Zorgverzekeraar VGZ betaalt een eerste afspraak via een datingsite voor vrijgezellen, zo heeft het bedrijf gisteren bekendge maakt. Onderzoek wijst uit dat mensen met een vaste relatie gelukkiger zijn dan alleenstaanden. De verze keraar wil de datingactie ook ge bruiken om een nieuwe aanvullen de zorgverzekering voor onder meer 'singles' te promoten. Belangstellenden voor de aanvul lende verzekering kunnen via de site van VGZ zeven dagen verbin ding maken met de datingsite. Vol gens een woordvoerder van VGZ kan dat zonder dat ze verplicht zijn de verzekering daadwerkelijk af te sluiten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530 DEN HAAG - Topsalarissen van schoolbestuurders blijven stijgen, soms met duizenden euro's per jaar. Zestig bestuurders in het mid delbaar en hoger onderwijs ver dienden in 2009 meer dan de Bal kenendenorm van 188.000 euro. In het voortgezet onderwijs, waar bestuurders volgens de cao niet meer kunnen verdienen dan 102.500 euro, weten bestuurders de cao te omzeilen. Dat blijkt uit onderzoek van de Al gemene Onderwijsbond (AOb) dat gisteren is gepresenteerd. Voorzit ter Walter Dresscher noemt de sala risstijgingen 'gênant', omdat het personeel op de nullijn is gezet en investeringen in betere docenten en kleinere klassen uitblijven.Het best betaalde bestuurslid, René van Endelen van de Fontys Hogescho len, verdiende in 2009 ruim 350.000 euro. Vooral besturen van universiteiten en hogescholen overschrijden de re gels. Ruim de helft van de veelver- dieners is bestuurder bij een acade mische instelling. Eén op de drie bestuurt een hogeschool. Ook ROC-bestuurders overtreden in toenemende mate de regel, consta teert de bond. Enkele bestuursle den ontvangen naast hun salaris nog toelagen. Ook zijn er gunstige vertrekregelingen, zo ontving Van Endelen bij zijn vertrek eind 2009 ruim 154.000 euro. Staatssecretaris van Onderwijs Hal- be Zijlstra laat uitzoeken of de AOb gelijk heeft en kondigt aan geld te rug te vorderen als blijkt dat instel lingen dat ondoelmatig hebben be steed. Het ministerie van Binnen landse Zaken werkt aan een wet die verbiedt dat bestuurders meer verdienen dan de Balkenende norm. Naar verwachting wordt de wet volgend jaar van kracht. MENTAWAI-EILANDEN - Twee dagen nadat de Mentawai-eilanden in In donesië werden getroffen door een tsunami is woensdag op Pagai Sela tan een achttien maanden oude ba by gered. Het kind was in een boomtop geslingerd en werd woensdag door een jongen van tien gevonden. Dat verklaarde hulpcoördinator Hermansyah gisteren. Het doden tal van de ramp was gisteren opge lopen tot 370. Er worden nog 338 personen vermist. Naast de tsunami was er dinsdag een uitbarsting van de Merapi op lava. Die 2900 meter hoge vulkaan werd gisteren weer heel actief met een nieuwe uitbarsting van gloeiend as. Tot dusverre zijn 34 mensen omgekomen. Naar schat ting 50.000 mensen moesten de omgeving snel verlaten. De Europese Commissie zegde gis teren 1,5 miljoen euro aan hulp toe aan Indonesië. De VN staat klaar om de overheid te ondersteu nen bij de hulpoperaties. VLISSINGEN - Experts van de politie, landmacht en het Nederlands Forensisch Instituut zijn giste ren begonnen met onderzoek naar de identiteit van negentien doden op de Vlissingse Noorder begraafplaats. De lichamen worden opgegraven en onderworpen aan een DNA-onderzoek, in de hoop dat mogelijke nabestaanden alsnog kunnen worden opgespoord. De stoffelijke overschotten zijn tussen 1925 en 1987 begraven. Met betrek king tot het jongste graf houdt de politie er ook rekening mee dat het gaat om een slachtoffer van de Herald of Free Enterprise, de veerboot die 23 jaar geleden kapseisde voor de haven van Zee- brugge. Bij die ramp kwamen 193 mensen om het leven. Twee Britse militairen en een baby wer den nooit teruggevonden. foto Rolf de Feijter pagina 2 en 3: nieuwe technieken ingezet op oude lichamen pagina 3: commentaar video op www.pzc.nl Vergoeden eerste date is een goed idee reageer op www.pzc.nl reacties: 368 Rutte is goed begonnen eens WSÊÊÊBBSÊttM 7 7 0/0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1