13 'Wobble wobble' in Brogum Naar de bioscoop, het theater of op pad? DUBSTEP De beat maakt het genre agenda Acteurs 'De Sint' bij Zeeuwse premieres Laatste expositie in Gallery 48K Open video projecten in De Vleeshal The Apers en Cooper treden op in De Piek Complete uitgaansagenda op www.pzc.nl vrijdag 29 oktober 2010 Meer agendanieuws en de volledige filmagenda staan op de website van deze krant. Dj's Dimlite en Kidkanevil laten het publiek in Pop podium Brogum morgen kennis maken met Dubstep. door Gijs Kamphuis Het is moeilijk voor een leek een muziekgenre te definiëren. Zo ook in de dance- en elektrosce- ne. Hier liggen stromingen vaak dichtbij elkaar en hebben meestal ook veel overlapping. Het verschil zit hem vaak in het aantal beats per minuut (bpm) en de aankleding rond die grondtoon. Zo heeft Dubstep een 'wobble wobble' beat terwijl Breakbeat en drum 'n bass dat niet hebben. In poppodium Brogum verzorgen de dj's Dimlite en Kidkanevil een dubstep-avond. Alleen draaien die technisch gezien eigenlijk geen 'dubstep' maar 'off-beat'. Chris Smith, ook bekend als dj Vindictiv, is wel thuis in de wir war van genres. Hij erkent dat de verschillen klein zijn en dat het gaat om cruciale details, die een genre maken of breken. „Als je al deze (sub)genres terug voert naar hun basis, kom je altijd uit bij hiphop", zo vertelt de Mid delburger. „Off-beat is eigenlijk in strumentale hiphop, dus zonder rapper of zanger, waarbij de beat niet een nummer lang op dezelfde plaats in een maat terugkomt, maar wisselt. Dat maakt dat het ge heel veel natuurlijker klinkt." De artiest maakt met behulp van samples zijn beats zo aantrekkelijk mogelijk. Omdat off-beat weinig bpm heeft en er veel jazz- en soul- invloeden in zijn verwerkt, heeft het bijna een rustgevende wer king. Werd dat tien jaar geleden niet gewoon lounge genoemd? Smith erkent dat de twee genres zeker raakvlakken hebben. Maar juist door het gebruik van de 'sche ve' ritmes is het nét niet hetzelfde. Brogumprogrammeur Bart Ga- brielse heeft de avond niet voor niets nu georganiseerd. „Off-beat is op dit moment name lijk erg hip binnen de dancescene. Daarbij zijn Dimlite en Kidkanevil grote namen binnen het genre. Dat vindt ook Smith, die vooral lo vend is over de eerstgenoemde. „Ik vind hem een goed artiest vooral omdat zijn uitvoering de perfectie nadert. Wat hij maakt is TERNEUZEN/VLISSINGEN In de CineCity-bioscopen in Ter- neuzen en Vlissingen worden zon dag 7 november de Zeeuwse pre mières gegeven van de film Sint. Re gisseur Dick Maas, acteur Egbert Jan Weeber en de Zeeuwse actrice Escha Tanihau zullen daarbij aan wezig zijn. Publiek en gasten wor den feestelijk ontvangen. In Ter- neuzen ligt de rode loper vanaf 18.15 uur gereed en begint Sint om 19.00 uur. In Vlissingen kan het pu bliek vanaf 19.30 uur terecht. Daar draait de film vanaf 20.00 uur. Dj Dimlite verzorgt afwisselend met dj Kidkanevil de dupstep-avond in Poppodium Brogum in Zierikzee. spannend en origineel. Daar zijn er maar weinig van. Daarbij is het een Zwitser en die kom je in deze stijl ook niet veel tegen. De meeste artiesten komen uit Amerika of Engeland zoals Kidkanevil." Het huidige succes van het genre is opvallend omdat al sinds het be gin van de jaren negentig in deze stijl muziek wordt gemaakt. De Amerikaan dj Rush was de eerste die in zijn nummers de vierkwarts maat ontweek en de nadruk legde op de 'offbeat'. Hij maakte van de term een subgenre. Smith kan de ontstane hype wel verklaren. Het maken van simpele off-beat is na melijk vrij eenvoudig. Volgens de dj is het een echt zolderkamergen re geworden. Want moest je tien jaar geleden nog naar een studio toe, tegenwoordig kan iedereen met een beetje geluidskaart in zijn computer en de juiste software het thuis maken. De thuis-dj's gaan naar de clubs kijken hoe de profes- VLISSINGEN Gallery 48K aan het Bellamypark 48 in Vlissingen opent vanmiddag om 16.00 uur de laatste expositie in haar bestaan. „Ik heb het gepro beerd maar het is helaas niet haal baar. Vanaf volgend jaar wordt het weer gewoon een kantoorpand", zegt initiatiefnemer Marijn Kluijf- hout met enige spijt. De laatste ex positie biedt werk van Denz de Kroon, Bianca Runge, Piet de Wolff en van Kluijfhout zelf. Het werk is te zien tot en met 31 december, vrij., zat. en zon., 13.00 -17.00 uur. sionals het doen, nemen mensen mee en zo ontstaat een trend. Of de zaal van het Zierikzeese popcen trum daadwerkelijk helemaal vol staat morgen durft Smith niet te zeggen. „Maar veel of weinig pu bliek, een goede show wordt het." Zaterdag 30 oktober, Brogum, Zierik zee, 22.00 uur. „Dimlite is een Zwitser en die kom je in deze stijl niet veel tegen." MIDDELBURG De Stichting Beeldende Kunst Mid delburg biedt vanaf zaterdag tot en met zondag 7 november onder de titel Screensaver open video projec ten in De Vleeshal op de Markt. De screening bestaat uit een serie videowerken die reflecteren op be staande films. Dit levert nieuwe verhaallijnen op waarmee tegelij kertijd de bekende films uit hun verband worden gehaald. De vi deo's zijn doorlopend te zien in De Vleeshal van dinsdag tot en met zondag, 13.00 -17.00 uur. VLISSINGEN De Piek in Vlissingen biedt zater dag een avond vol punk met optre dens van The Apers en Cooper. Het repertoire van The Apers uit Rotterdam biedt melodieuze up tempo punkrock met meerstemmi ge zang. De Haagse band Cooper draait al een tijdje mee in de punkrock. Het trio heeft inmiddels vijf albums op zak. Hun recentste album heeft als titel Right Now. Het optreden in De Piek begint om 21.30 uur. OP PAD VRIJDAG 29 OKTOBER Burgh-Haamstede Lezing 'Oorlogsvliegerij en vliegveld Haamstede' door Leo Bakker. Museum De Burghse Schole, aanvang 20.00 uur, toegang 6 euro. Reserveren op 06-49620421. Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur. 's-Heer-Hendrikskinderen Jaarlijkse tentoonstelling van sier- en zang vogels van De Vogelvrienden Goes in het Heer Hendrikhuiis, 19.00-22.00 uur. Kapelle Theologendebat over Augustinus van Hip- po. Hervormde kerk, 19.30 uur. Kortgene Halloween-kinderfeest in dorpshuis De Pompeie, met knuitselen, fritesmaal en grote optocht. 16.00 uur. Kwadendamme Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin, houdt een kinderinsectenweek met diver se activiteiten. In het Halloween weekend (30 en 31 oktober) mogen kinderen eng verkleed komen. Tel 0113-649729, internet: www.tropicalzoo.nl Berkenhofs Tropical Zoo Sr Vlindertuin, Langeweegje 10A, 10.00 tot 17.00 uur. Rilland IVN- excursie voor kinderen over de slik ken naar sporen van oude bwoning. Zim- mermanweg 7, Rilland, 13.00 - 15.00 uur. Scharendijke Bingoavond door Vereniging d'Antilopen in dorpshuis De Putmeet. Aanvang 19.00 uur. Stavenisse Verwenmiddag voor borstkankerpatiën- ten, eetcafé Het Keeten, 14.00-17.00 uur. Zierikzee Zwemvierdaagse sporthal Onderdak, 07.00-12.00 uur. Krabbendijke Cabaretière Katinka Polderman brengt een try-out van haar nieuwe programma Polderman tuigt af. De Meiboom 20.00 uur. Middelburg Stef Bos geeft, ondersteund door band, theaterconcert 'In een ander licht'. Cen traal staan songs over twaalf bijbelse figu ren, geschreven los van geloof, kerk en dogma's. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Onder de titel Van Tibet tot Tanger verzorgt fluitist Chris Hinze een multime diaal optreden met reisimpressies, verha len en fluitspel. Spiegeltheater, 20.00 uur. *Attacca Ensemble speelt boetecanon van Estlandse componist Arvo Part. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland De Moluks-Sulawesische zangeres Julya Lo'ko en de Nederlands-Indische gitarist Erwin van Ligten presenteren de Kron- cong Asli en traditionele liedjes uit de Molukken, die ze vervlechten met diver se etnische muziekstijlen Theater De Wegwijzer, 20.30 uur. Terneuzen Theaterconcert Wibi Soerjadi. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Het Echt Rotterdams Theater presenteert de komedie Inspecteur vlijmscherp met in de hoofdrollen Paul van Soest en Eva-li- se Geerlings. Arsenaaltheater, 20.15 uur. Wilhelminadorp Ode aan Creedence Clearwater Revival en John Fogerty door de Creedence Com motion Revival Café-restaurant 't Loze Vissertje. 21.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13