Smaakmakers van de verkiezingen vandaag uitgelicht Afgestraft tijdens de 'midterms' li vrijdag 29 oktober 2( De geschiedenis lijkt zich te herhalen: oud-president Bill Clinton verloor bij de tussentijdse verkiezingen van 1994 zijn meerderheid en Barack Obama staat nu hetzelfde te gebeuren. Lees meer op zie: Uitgelicht op onze website Verkiezingen leveren al tijd veelbesproken kandi daten op. Een overzichtje: Christine O'Donnell (se naatskandidaat, Delaware, Republikein) kwam als twintiger al regelmatig op tv en zei dingen ais 'mas turbatie is hetzelfde als overspel' en 'ik heb geëx perimenteerd met hekse rij'. Toen ze tijdens een verkiezingsdebat gecon fronteerd werd met het feit dat de scheiding van kerk en staat is vastgelegd in het eerste amendement op de grondwet, bestreed ze dat. „Waar staat dat?", wilde ze weten. En dat voor een politicus die graag pocht over haar stu die van de grondwet. Ze heeft er zelfs een diploma voor gekregen. Carl Paladino (gouver neurskandidaat, New York, Republikein) ver diende zijn fortuin als pro jectontwikkelaar. Gouver neur zal hij niet worden en dat ligt niet eens aan de pornografische e-mails die hij graag naar vrien den stuurt. Zijn campagne werd gekenmerkt door on gelukkige uitspraken. Hij beschuldigde rivaal Andrew Cuomo van een buitenechtelijke relatie. Bewijs daarvoor had hij echter niet. Paladino is te gen abortus, ook als de zwangerschap het gevolg is van verkrachting of in cest en van mening dat 'we niet moeten doen als NEW YORK ALASKA CALIFORNIE Christine O'Donnell of homoseksualiteit nor maal is'. Sharron Angle (senaats kandidaat, Nevada, Repu blikein) neemt het op te gen Harry Reid, de leider van de Democraten in de Senaat. Angle is impopu lair, maar de kleurloze, saaie Reid is misschien wel nog minder populair. Toch zit hij al dertig jaar in Washington. Zijn tegen stander wil het ministerie van Onderwijs afschaffen en ze beweerde dat de is lamitische sharia-wet in twee Amerikaanse steden was ingevoerd. Rand Paul (senaatskandi daat, Kentucky, Republi kein) was hét grote voor beeld voor de Tea Par ty-beweging. Hij won de voorverkiezing met een land Paul enorme marge en stond dankzij een succesvolle campagne, waarin hij zijn Democratische tegenstan der Jack Conway aan presi dent Obama linkte, mijlen ver voor in de peilingen. Totdat Conway een recla mespot maakte waarin hij - op basis van louter ano nieme bronnen - het chris telijke geloof van Paul in twijfel trok. Hij gaat nog steeds aan de leiding, maar zijn voorsprong is ge slonken. Meg Whitman (gouver neurskandidaat, Califor- nië, Republikein) wil niet met de Tea Party geassoci eerd worden (en de Tea Party niet met haar). In plaats daarvan vertegen woordigt zij het grote geld. Whitman is ais baas van veilingsite eBay miljar Sharron Angle dair geworden. Maar de kiezer is niet te koop. Ze vinden Whitman koud en hard, een imago dat niet is verbeterd nadat uitlek te dat ze jarenlang een huishoudster in dienst had die illegaal in de VS was. Lisa Murkowski (senaats kandidaat, Alaska, Republi kein) is een vreemde eend in de bijt. Haar naam staat niet op het stembiljet, want de zittende senator verloor de voorverkiezin gen van de Republikeinse Tea Party-kandidaat Joe Miller. Toch doet ze mee. Als kiezers haar naam na melijk op het stembiljet schrijven, dan telt-die stem mee. Eén keer eer der, in 1954, lukte het een politicus om op deze ma nier gekozen te worden. beeld Mark Reintjens en Ruud Willems Congres VS kan Republikeins worden Bij de tussentijdse verkiezingen in de VS staan alle zetels van het Huis van Afgevaardigden en een derde van de Senaatszetels op het spel. In de peilingen voor het Huis van Afgevaardigden staan de Republikeinen op voorsprong. Ook in de Senaat behalen ze wellicht een meerderheid. Huis van Afgevaardigden: 435 zetels huidige zetelverdeling prognose Senaat: 100 zetels huidige zetelverdeling prognose Democraten Bil Republikeinen nog zwevend j vacant/onafhankelijk infographic GN I bron RealClearPolitics

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11