kaas Lintenknippende koning zegt wat hij wil TULP KEUKENS(25 sr MMflBrJAAR 7 Fonds keurt script Sévèke-film af Verdachte schietpartij is 16-jarige jongen Geen steun voor plan PW in Kamer RvS: corporatie mag niet uit bestel stappen BOSCH FELICITEER ONS donderdag 28 oktober 2010 Een paar platen vloeiend in elkaar laten overlopen, op een mengpa neel wat schuiven en draaien aan knoppen en een beetje met je ar men in de lucht zwaaien op de maat van de muziek? „Nou", zegt Mark Otten. „De tech niek van het muziek mixen zou voor veel mensen wel te leren zijn. Maar niet iedereen kan zich goed op een podium presenteren en pre cies aanvoelen wat het publiek wil." Daar komt het fingerspitzen- gefühl om de hoek kijken, dat 'di recte lijntje met de energie van de dansende massa's' heeft niet ieder een. Is ook niet aan te leren, stelt Otten. „Zo iemand als Tiësto weet dat feil loos, als hij draait gebeurt er iets magisch. Je wordt meegenomen op een reis." De trancemuziek is heel harmo nisch en er wordt voortdurend naar een climax toegewerkt. De ontlading is dan heel belangrijk, zegt Tom ter Bogt, bijzonder hoog leraar popmuziek. „De grote drie - Van Buuren, Tiësto en Ferry Corsten - zijn daar meesters in." Leuk hoor, al die aandacht voor het Nederlandse product, maar het is wel 'heel voorspelbaar' ge worden, zegt dj Lady Aïda. De 'gro te drie' staan al jaren in de top 10, ze zijn er niet uit te branden. Aïda Spanninks wordt 'niet warm of koud' van de muzikale ingevingen van haar collega's. „De muziek zelf stelt niets voor, het is absoluut niet vernieuwend en een grote eenheidsworst." O zie onze website:binneim!ainic9 Hits en optredens van dj Armin van Buuren. s.i door Hans Jacobs De koningin moet als een haas uit de rege ring. Geert Wilders draaide er drie jaar geleden niet om heen. Hij was woedend over de kersttoespraak van koningin Bea trix die hij op zichzelf betrok. Het staatshoofd had gevraagd om fat soen en betere omgangsvormen, ook in de politiek. Wilders kondigde aan met voor stellen te komen om het staatsbe stel te wijzigen en het takenpakket van de koning(in) te beperken tot de 'core business' van lintenknip pen en troost bieden. Maar over dat voornemen werd tot deze week niets serieus meer gehoord. „In België bestaat inmiddels een brede consensus dat de koning niet langer deel moet uitmaken van de regering. Ik vind dat we op nieuw dit debat ook in ons land aan moeten gaan. Binnen ons volk bestaat een meerderheid die zegt dat het staatshoofd geen plek meer heeft in de regering. Dat is een goede zaak", stelde Wilders dinsdag. Hij komt met een initiatiefwet. „Ik zeg: Oranje moet blijven. Maar dat de majesteit deel uitmaakt van de regering en ook rechtstreeks in vloed heeft op de regering, bijvoor beeld bij de samenstelling van een kabinet, gaat voor ons een brug te ver", motiveerde Wilders zijn wens. Hij gaat daarmee een stap verder dan de roep om een discussiestuk over de toekomst en de rol van de monarchie waar Rutte's voorgan ger Jan Peter Balkenende vorig jaar om werd gevraagd, ook door SP, GroenLinks en D66. Balkenende voelde er niets voor. „Het zou een verschraling zijn, een verarming. Ik zal me daar altijd tegen verzet ten. Ik ben juist blij hoe ónze ko ningin inhoudelijk op de hoogte is", vond hij. Een mening die eer der werd gedeeld door de pre mmmmmsmsmmmmmmmmmtgmmmmm NIJMEGEN Het Nederlands Fonds voor de Film geeft geen subsidie voor de ontwikkeling van het scenario voor de speelfilm over Marcel T., de moordenaar van de Nijmeegse activist Louis Sévèke. De komst van de bioscoopfilm is nu onzeker. Het fonds vindt de karakterontwik keling van de hoofdpersoon 'onvol doende' uitgewerkt. VLAARDINGEN De verdachte die dinsdagavond laat werd aangehouden na een schietpartij in Vlaardingen, blijkt een 16-jarige jongen uit die plaats. Door het incident in Vlaardingen raakten twee Rotterdammers (31 en 45 jaar) zwaargewond. Zij zaten in een auto die onder vuur werd ge- miers Wim Kok (PvdA) en Ruud Lubbers (CDA). „Zonder inhoud zou het een stuk moeilijker zijn mijn functie te aan vaarden", vond in 1993 prins Wil- lem-Alexander, voor wie de inper king als eerste zou moeten gaan gelden. „De symboolfunctie is heel belang rijk, maar zonder inhoudelijke kan ten weet ik niet hoe ik ertegenover zou staan." Onduidelijk is hoever het koningschap volgens de PW moet worden uitge kleed. Zweden, waar de koning geen lid is van de regering, wordt vaak aangehaald als voorbeeld. „Het Zweedse model is in de beeld vorming ten onrechte het linten knipmodel", aldus voormalig D66-voorman Thom de Graaf. Het Zweedse koningschap is niet al leen symbolisch, maar heeft wel degelijk veel inhoud, zo zegt hij. Voor het staatshoofd komt er ook meer vrijheid: uitspraken hoeven niet voor goedkeuring te worden voorgelegd bij de premier. Zo kan een eigen geluid worden geventi leerd. Dat opent de deur voor 'meer politieke uitspraken', precies datgene wat Wilders niet wil. Wilders kan vooralsnog op weinig steun rekenen. De regeringspar tijen WD en CDA alsmede PvdA, Christenunie en SGP - samen goed voor 89 van de 150 zetels - zijn te gen. En er is niet alleen een meerder heid nodig om de grondwetswijzi ging door beide Kamers te lood sen. Er moet in een volgend parle ment - dus na verkiezingen - twee derde van de Kamerleden ook vóór stemmen. Zo'n wijziging, ook als er steun voor zou zijn, kan nog jaren in be slag nemen. DEN HAAG Toenmalig minister Ella Vogelaar (Wijken en Wonen) heeft het ver zoek van woningstichting De Veste uit Ommen om uit het publieke be stel van woningcorporaties te stap pen, terecht afgewezen. Dat heeft de Raad van State geoordeeld. De Veste maakte begin 2008 bekend als privaat bedrijf verder te willen. EIGEN NEDERLANDSE TYPfS8V50E10EU op een o'/gme/e manier An CCKI I Kijk voor onze openingstijden op www.tulpkeukens.nl OU CCII W' '3" EN MAAK KANS OP EEN BOSCH KOFFIECENTER ter waarde van €1.345, kijk op www.tulpkeukenfab EN DOE MEE! Amersfoort Amsterdam Drachten Goes Heerhugowaard Rijssen Rotterdam Veendam Veenendaal Veiserbroek Woerden Brabantsestraat 6 Villa Arena Or. M.L Kingsingel 44 Nobelweg2-2G J.J.P. Oudweg 4 Ambachtsstraat 2 Alexandrium III frarisportweg 3 Woonboulevard Zeilmakerstraat 10 Jaap Bijzerweg25 T (033)-46405 88 T (020) - 567 5420 T (0512) - 54 11 44 T (0113),- 21 62 30 T (072) - 576 03 33 T (0548) - 53 06 00 T (010) - 220 5633 f (0598) - 63 23 63 T (0318) - 52 99 44 T (023) - 539 06 81 T (0348) - 46 25 00 Vraag nü vrijblijvend onze brochure aan op www.tulpkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7