61 uit donderdag 28 oktober 2010 EigenWijs De koopzondag in Terneuzen wordt opgeluisterd met inloop optredens van Popkoor Eigen wijs in de Grote Kerk aan de Noordstraat. Het koor vertolkt f een grote variatie aan bekende hits van swingende songs tot ge- I voelige nummers. Zondag 31 oktober, Grote Kerk, Terneuzen, 13.00- 17.00 uur. DONDERDAG 28 OKTOBER Giroede cursus 'opmaken van de Cadzandse muts' de Lutherse kerk 13.30 tot 16.00 uur. info: erfgoed@zeelandnet.nl tel. 0117 -4543294 Kapelle Liedjes over de Tweede Wereldoorlog en de Bevrijding: meezingen met duo De Kattebel uit Kapelle n.a.v* expositie over fruitteelt op de Bevelanden in de periode 1940-1945. Fruitteeltmuseum, aanvang 14.00 uur Kwadendamme Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin, houdt een kinderinsectenweek met diver se activiteiten. In het Halloween weekend (30 en 31 oktober) mogen kinderen eng verkleed komen. Tel 0113-649729, internet: www.tropicalzoo.nl Burghse Schoole Leo Bakker van de Stichting Wings to Victory houdt in mu seum De Burghse Schoole een lezing over oorlogsvliegerij en het vliegveld Haamstede. Hij vertelt over de geschiedenis van het vliegveld en over zes crashes die zich hier ooit hebben plaats gevonden. Vrijdag 29 oktober, Museum De Burghse Schoole, Burgh, 20.00 uur. Chiquekik verkoopt ook pleasure toys. door Piet KBeemains Naar een trendy jasje van honderden eu ro's zul je bij Chique kik in Renesse ver geefs zoeken. Leuk, modern, goede kwaliteit en nor male prijs zijn de sleutelwoorden voor de shop aan De Zoom. De winkel doet in dames- en heren mode, badmode, lingerie, Renes- se-merchandise en pleasure-toys. Vriendinnen Kirsten van de Velde en Alexandra Sintes begonnen hun winkel in Renesse in 2007 met alleen lingerie en pleasure toys. „Geen ordinaire opzichtige dingen, maar stijlvolle hoogwaardi ge producten", legt Kirsten uit en wijst naar het schap met stimulato ren en andere seksspeeltjes. „Wij zijn de enige in de regio die dit aanbieden. Natuurlijk moeten mensen er in het begin wel even aan wennen, maar we krijgen er echt heel leuke reacties op. Kwaliteit is belangrijk voor Kirsten en Alexandra. De pleasure toys ko men van FunFactory en Feelsztoys en die merken produceren op na tuurvriendelijke wijze. „En met materialen die vriendelijk zijn voor je huid en lichaam." Met de pleasure toys onderscheidt Berkenhof's Tropical Zoo Vlindertuin, Langeweegje 10A, 10.00 tot 17.00 uur Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur MIDDELBURG Bingo naschoolse opvang BSO De Boom hut en Riki Stichting. Riki stimuleert contact tussen kinderen en ouderen. Zorgcentrum Rustenburg, 14.30 uur. Miewwerkerk Zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn. Van 18.30 tot 19.30 voor kinderen. Van 19.30 tot 20.30 voor volwassenen en ouders met kinderen. Zierikzee Zwemvierdaagse sporthal Onderdak, 07.00-12.00 uur en 18.00-20.30 uur. VRIJDAG 29 OKTOBER Burgh-Haamstede Lezing 'Oorlogsvliegerij en vliegveld Haamstede' door Leo Bakker. Museum De Burghse Schole, aanvang 20.00 uur, toegang zes euro. Reserveren op 06-49620421 Zang in museum In het kader van de expositie over fruitteelt op de Bevelanden in 1940-1945 treden Ans en Rini Schilders, ofwel Duo De Katten bel op. Zij zingen liedjes over de Tweede Wereldoorlog en over de Bevrijding. Meezingen mag uiteraard. Don, 28 okt, Fruitteeltmuseum, Kapelle, 14.00 uur Chiquekik - geënt op de bijnaam 'Kik' van Kirsten - zich in Renesse van andere winkels in de kleding- branche. Moet ook wel volgens Kir sten om je plekje in de modewe reld in de populaire badplaats te verwerven. Om de winkel een wat bredere ba sis te geven werd vorig jaar het as sortiment gaandeweg uitgebreid met dames- en herenmode. Kir sten: „Dat werkt heel goed. Elk jaar draaien we een mooiere om zet. Het gaat hartstikke goed. Na tuurlijk verkopen we veel aan toe risten, maar ook de mensen uit het dorp komen naar de winkel." Nieuwste loot aan de stam van Chiquekik is de Renesse-merchan dise: t-shirts en topjes met bijvoor beeld een tekst als 'I love Renesse'. Kirsten: „In het buitenland zie je dat soort dingen heel vaak en hier misten wij dat eigenlijk. Dus zijn we er zelf mee begonnen." Chiquekik, de naam zegt het al, zoekt steeds de combinatie van modern, stijlvol en betaalbaar. De kleding wordt in Parijs - nog niet zo lang geleden de woonplaats van Alexandra - ingekocht. Kirsten: „In de zomer gaan we zo om de veertien dagen naar Parijs om weer nieuwe spullen voor de winkel te kopen." De lingerie is Alexandra (linsk) en Kirsten drijven samen hun shop Chiquekik aan De van het Franse merk Valege en dat staat volgens Kirsten en Alexandra gelijk aan klassiek én uitdagend. Spannende creaties maar vooral chique ensembles zijn mogelijk. Dit alles onder het motto 'een lust voor je lijf en een lust voor het oog. De lingeriecollectie is recent aangevuld met boxershorts voor vrouwen van het merk Funder- wear. Oolc mannen kunnen er te recht voor ondergoed. Kirsten: „Wij willen graag een laagdrempe lige winkel voor vrouwen én man nen." Laatstgenoemde doelgroep wordt volgens Kirsten en Alexan dra steeds modebewuster. „Veel jonge mannen zijn ij del en heel erg modebewust. Ze willen graag gekleed gaan volgens de nieuwste modetrends." Kirsten en Alexandra spelen daar op in door vlotte, moderne maar vooral betaalbare kleding in de 's-Heer-HeinidrBkskiiradereïi) Jaarlijkse tentoonstelling van sier- en zang vogels van De Vogelvrienden Goes in het Heer Hendrikhuis, 19.00-22.00 uur. Rilland IVN- excursie voor kinderen over de slik ken naar sporen van oude bewoning. Zim- mermanweg 7, Rilland, 13.00 - 15.00 uur. Stavenisse Verwenmiddag voor borstkankerpatiën- ten, eetcafé Het Keeten, 14.00-17.00 uur. In verband met Halloween zijn er veel activiteiten voor kinderen. Kapelle Theologendebat over Augustinus van Hip- po. Hervormde kerk, 19.30 uur. Kortgeime Halloween-kinderfeest in dorpshuis De Pompeie, met knuitselen, fritesmaal en grote optocht. 16.00 uur. Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. 's-Heer-Hemdrikskimderem Jaarlijkse tentoonstelling van sier- en zang vogels van De Vogelvrienden Goes in het Heer Hendrikhuiis, 10.00-16.00 uur. Kwadendamme Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin, houdt een kinderinsectenweek met diver se activiteiten. In het Halloween weekend (30 en 31 oktober) mogen kinderen eng verkleed komen. Tel 0113-649729,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76