4 luit PZC EGSDeStem Smeren tegen jeuk van de liefde helpt niet ii^i Restaurant 't Waepen van Veere ABONNEE VOORDEEL Najaars Menu in Veere donderdag 28 oktober 2010 Reserveren gewenst. Maandag en dinsdag gesloten. Hotel Restaurant 't Waepen van Veere Markt 23-27 4351 AG Veere 0118-501231 www.waepen.nl info@waepen.nl PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op pzc.nl treft u nadere informatie aan. REsr/.uoA.'jr JiüVaepen Veere door Ali Pankow Een onderzoek naar de liefde ligt ten grondslag aan de nieuwe theater voorstelling Het Azaron complex van het Middelburgs Theater, die zaterdag in het Mi- nitheater in Middelburg in pre mière gaat. Conclusie van dat onderzoek is dat er tegen de jeuk van de liefde niet op te sme ren valt. De sub-titel van het stuk luidt dan ook 'Ten liefde op geschreven'. Het Azaron complex is een eigen productie van het Middelburgs Theater. In eerste instantie uit nood geboren. „Ik overwoog een toneelstuk van Alex van Warmer dam te maken toen ik werd uitge nodigd hier een stuk te komen re gisseren", vertelt Pim Griens uit Breda. Tijdens de opleiding 'Doce rend theatermaker' aan de Toneel academie in Tilburg was hij in con tact gekomen met Sjors Postel man. Die beval op zijn beurt Griens als regisseur bij het Middel burgs Theater aan. Zoals vaker voorkomt binnen het amateurtheater bleek de cast voor het stuk dat Griens in zijn hoofd had niet rond te krijgen. „Dan moeten we zelf maar een produc tie maken", besloot de gastregis seur die daar in het Brabantse al meer ervaring mee had opgedaan. nieuwe productie van het Het Middelburgs Theater met Dieuwertje Gil- foto Daniëile Visser Scène uit Het Azaron complex, de lissen-de Mul en Krijn Schuil. „Jeroen Flamman, een goede vriend me, is in staat een goed to neelscript te schrijven als hij daar de juiste bouwstenen voor krijgt aangereikt", zegt Griens. Samen met Dieuwertje Gillisen en Krijn Schuil ging hij het avontuur aan: een onderzoek naar de liefde. Dat de regisseur voor dit onderwerp koos, had alles te maken met zijn eigen ervaringen op dit gebied. „Eerlijk gezegd had ik net een rela tie achter de rug, waarvan ik aan vankelijk had gedacht 'dit is de wa re'. Na vier a vijf maanden voel je het dan in eens toch door je vin gers glippen zonder dat je echt de oorzaak daarvan kunt aangeven", vertelt Griens. Hij wist zijn twee spelers enthou siast te krijgen ook in hun eigen le ven te duiken en hun relaties te analyseren. „Dat is natuurlijk best spannend en er is een open, maar wel vertrouwelijke sfeer voor no dig om daarover te kunnen vertel len. Uiteindelijk zijn we daar heel goed in geslaagd", vindt hij. De schrijver schoof diverse keren aan bij die gesprekken en is vervol gens aan de slag gegaan met. als re sultaat het script voor het Azaron complex. De korte inhoud ver meldt: 'Na een beet van een mug voelt men een kortstondige maar heftige steek, vaak vergezeld van een vervelende pijn. Vervolgens er vaart men een langdurige en zeer irritante jeuk. De jeuk bloedt lang zaam dood, tot er van de oorspron kelijke beet niks meer overblijft'. Wil dat zeggen dat de liefde niet meer is dan een muggenbeet? „Nee, dat zou ik niet willen bewe ren. Na mijn eigen ervaringen is mijn enorme optimisme hooguit wat getemperd, maar ik zou me zelf niet eens cynisch over de lief de willen noemen en verbitterd ben ik absoluut niet", zegt Griens. Volgens hem biedt de voorstelling veel herkenbare emoties voor de toeschouwers en valt er zeker ook te lachen. Naar de mening van de regisseur biedt het liefdesonder- zoek als belangrijkste conclusie dat het in een relatie van twee kanten moet komen, maar dat je jezelf niet helemaal moet wegcijferen. Dieuwertje Gillissen en Krijn Schuil vertolken de rollen van 'Rood' en 'Kop'. Zij nemen het pu bliek mee in verschillende fasen van hun relatie. Daarnaast heeft Kees Bayens als verteller een be langrijk aandeel in het verloop van het verhaal. Zaterdag 30 oktober (première) Het Minitheater, Middelburg, 20.30 uur. Daar te zien elk weekend tot en met zaterdag 18 december. Speciaal voor abonnees driegangen najaars keuzemenu Normale prijs €42.50 Lezersprijs 32.50 VoorletterVoornaam OM OV Postcode Plaats Telefoon E-Mail Geboortedatum Aan het pittoreske pleintje, op de markt in Veere, kunt u een maand lang proeven van dit bijzondere Najaars menu welke speciaal voor u is samengesteld door onze chef kok Hennie Franke en zijn keuken team. 't Waepen van Veere, voor wie houdt van een fijne keuken in een warme en sfeer volle ambiance. Driegangen najaars keuzemenu Pastrami van kalfshaas met een stroopje van aceto basamico of Salade met appel en witlof en gebakken Sint-Jacobsmossel Gegrilde rode poon met rozemarijn aard appeltjes en schaaldierenjus of Gebraden fazant, gepofte appel gevuld met veenbessen en een crème saus met madera en morilles. Bordje franse kazen of Warm chocolade taartje en Crème brülée van earl grey thee Veerse Kerst Markten Op 11 12 december en van 17 t/m 20 december staan wij ook op de Veerse Kerst Markten! Wij verkopen dan lekkere kant en klare sausen, soepen en garnituren voor uw gerechten tijdens de feestdagen. Aantal Personen Ja, ik ben abonnee en wil graag gebruik maken van het driegangen najaars keuzemenu. Tegen inlevering van deze volledig ingevulde bon ontvangt u het speciale PZC driegangen najaars keuzemenu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74