Zijn we nog in staat met elkaar te praten? 'Van Tibet tot Tanger' meer een choreografie van Randel Scott. internet en hem heb gevraagd eerst bij ons een workshop te ko men geven. Hij blijkt vooral de jongste groep heel goed los te kun nen krijgen." Tenslotte kon Sorber choreograaf Jesus de Vega van Dansgezelschap Station-Zuid in huis halen dankzij een subsidie voor het aangaan van samenwer kingsverbanden. Sorber heeft hoge verwachtingen van deze voorstel ling over communicatie. Haar dochter Vera Sorber tekent voor de afsluiting: een heftige, beetje sensueel getint dansstuk met daar in de uitdaging elkaar weer eens foto's Lia Sorber recht in het gezicht te kijken. Zondag 31 oktober, Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur (première). Verder, zat. 13 nov., Middelburg, Stadsschouwburg, zat. 20 nov., Goes, De Mythe en zat. 27 nov., Hulst, Reynaert College, 20.00 uur. Christiaan van hemert - viool, mandoline, piano en Ward Veenstra - dobro, gitaar). Ledeltheater, 20.15 uur Renesse Blind date brengt onvervalst Nederlandse cabaret. Theater aan Zee, 20.00 uur Yerseke Toneelvereniging Kom t'r us ni kiek'n met de klucht 'Veel kabaal in Reimers- waal'. Dorpshuis De Zaete, 20.00 uur Vlissingen De Zeeuwse Komedie speelt 'Nooit meer dansen'. Theater Vestzak, 20.15 uur *Optreden diverse cabaretiers van Am sterdams Kleinkunst Festival. Arsenaal theater, 20.00 uur *Optreden Punk Night met The Apers Cooper. De Piek 11.00 uur *Optreden coverband Twice. Café De Concurrent, 22.00 uur ZONDAG 31 OKTOBER Middelburg De Grandpa Nick Sessieband opent zijn nieuwe sessieseizoen met het thema 'Not just silly Lovesongs' met Alexander van Breemen en Romy Uitdehaag in de hoofdrol. Schuttershof, 17.00 uur Oostburg Lenny Kuhr zingt en speelt onder het the ma Dichtbij. M.m.v. Cor Mutsers (gitaren en zang) en Mischa Kool (basgitaar, con trabas en zang). Ledeltheater, 15.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert door jazzband J'azzcaut. Historische Kerk, 11.30 uur. Vlissingen Optreden gospelkoor Nova Melodica. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. *Stichting Dansz brengt nieuwe dansvoor stelling 'Van mobiele telefoon tot lichaam staal'. Arsenaaltheater, 15.00 uur Zierikzee Cantatedag n.a.v. premiere van de Tho mascantate, een meerdelig groot werk voor koor, soli, gemeente en instrumen ten. van dichter/predikant Michiel de Zeeuw en kerkmusicus Mar van der Veer. Thomaskerk, 10.00 uur door Mischa Beckers Fluitist, componist en we reldreiziger Chris Hinze, met meer dan zestig al bums op zijn naam, ge niet internationale bekendheid. Een muzikale kameleon. Hij treedt vrijdagavond op in 't Spie- geltheater in Middelburg met het programma Van Tibet tot Tan ger. Begin jaren zeventig bracht hij al een barokjazz combinatie en fun ky jazzrock met de Chris Hinze Combination. Hij hanteerde toen en nu vele stijlen. Van jazz tot reg gae. Al ruim 25 jaar maakt hij we reldmuziek, communiceert met vreemde culturen en gaat gewa pend met professionele audio - en videoapparatuur op pad. Het leid de tot muzikale reizen over de he le wereld en uiteindelijk tot zijn multimedia solovoorstelling. In Van Tibet tot Tanger toont hij documentaireachtige video's, die hij maakte in onder meer Tibet, Afrika, India, Japan, het Caribi sche gebied, Mongolië en Birma. Tijdens de vertoning van deze reis impressies improviseert de fluitist op muziek van eerder uitgebrachte cd's of op nieuwe opnames ge maakt tijdens zijn reizen. Daarnaast vertelt Hinze over zijn ontmoetingen met muzikanten als Peter Tosh en grote persoonlijkhe den die iets op de wereldkaart ge zet hebben, waaronder de Dalai La ma. De muzikant maakte naar ei gen zeggen al wereldmuziek toen die term nog niet eens bestond. Na zijn studie aan onder meer het befaamde Berklee College of Mu sic in Boston werkte hij met veel jazzmuzikanten en leerde goed im proviseren. Hij had er dan ook geen moeite mee om met musici uit nieuwe genres en stijlen samen te spelen. Sterker nog: daar koos hij bewust voor en ging er naar op zoek. Na jarenlang reizen en werken in Azië gecombineerd te hebben, werd hij plotseling geraakt door Afrika. „Afrikaanse muziek boeide me altijd al. Ik speelde ook met Afrikanen maar was nooit in Afri ka geweest. Daarom ging ik naar Namibië met een set microfoons en een laptop met backing tracks. Daar ontdekte ik waarom ik altijd zo'n gevoel met Afrika had. Wat een stemmenarsenaal! En toch weer heel anders dan de geculti veerde stemmen in India." Bij Hinze leidde dit gemakkelijk tot een volgende uitdaging: hoe die verschillende stemculturen bij elkaar te brengen? Op de meest on waarschijnlijke locaties nam hij muziek op. In garages, scholen, zelfs in toiletten. Dat is weer te ho ren op de succesvolle cd Africa im pressions, die in 2007 uitkwam en die ook deel uitmaakt van zijn nieuwe programma. Hinze kent het risico van zijn aan pak. Mensen plakken al snel een etiket op de muzikant „Ik houd van Tibet maar ben geen Boed dhist en heb niet echt een bood schap. Ik benader alles vanuit de klank. Dat boeit me." Deze lei draad gaat ver en Hinze reist zelfs naar het eind van de wereld, al leen al om de klanken van kikkers of bepaalde vogels op te nemen. „Ik doe steeds iets anders en veran der veel." Hij zet daarmee veel mensen op het verkeerde been. „Ik breng namelijk niet ieder jaar hetzelfde herkenbare concept. Mis schien is bij mij het herkenbare, dat het niet herkenbaar is." Vrijdag 29 oktober, 't Spiegeltheater, Middelburg. 20.00 uur. WOENSDAG 3 NOVEMBER Goes Het Middelburgs Theater presenteert de voorstelling Het Azaroncomplex, met Dieuwertje Gillisen de Mul en Krijn Schuil (try out). Theater De Mythe, 20.00 uur Groede Adrie Oosterling presenteert een klein- kunstprogramma in het Cadzands dialect. De twee duiven, 20.00 uur Middelburg Cabaretier Eric van Sauers speelt voorstel ling 'Ridder', een dappere strijd van een eenling in een hem onbekende wereld. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Guido Weijers presenteert zijn Oudejaars conference 2010. Uitverkocht. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Michel Coenen brengt het Nederlandstali ge liedjesprogramma 'Toen en Nu' Ter Reede, 14.30 uur Chris Hinze laat zich als muzikale wereldreiziger graag inspireren door klan ken, die hij op de meest onwaarschijnlijke locaties oppikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73