2 uil selectie podium donderdag 28 oktober 2010 Creedence Revival Creedence Commotion Revival is een band die de legendarische muziek van Creedence Clearwa ter Revival (CCR) en bandleider John Fogerty op een bijzondere manier live ten gehore brengt. CCR was een succesvolle rock band in de periode 1968-1972. Vrijdag 29 okt., 'Het Loze Vissertje', Wilhelminadorp, 21.00 uur. Katinka Polderman De van oorsprong Zeeuwse ca baretière Katinka Polderman brengt een try-out voorstelling van haar nieuwe programma Polderman tuigt af. Zij oogst veel waardering als 'meester in absur de gedachten' en voor haar gort droge humor, rationele observa ties en zelfspot. Vrijdag 29 oktober, De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur. Rotterdams Theater Het Echt Rotterdams Theater voert Inspecteur Vlijmscherp op in een nieuwe zaak waarin speurwerk vereist is. De doldwa ze komedie wordt gespeeld door Paul van Soest, Eva-lise Geerlings, Amber Teterissa en Niels Horeman. Vrijdag 29 okt, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van-Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 28 OKTOBER Goes Theatergroep Duinart speelt 'Rozen en Jasmijn' over een jonge vrouw met het syndroom van Down. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Tineke Schouten brengt haar 20e one- man-theatershow: 'LOL Inclusive'. Uitver kocht. Stadsschouwburg, 20.00 uur Teraeuzemi Optreden cabaretgroep Out of Controle. Campus De Ruyter 19.30 uur *Klaas van der Eerden speelt voorstelling Schwalbe. Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 29 OKTOBER Krabbendijke Cabaretière Katinka Polderman brengt een try-out van haar nieuwe programma Polderman tuigt af. De Meiboom 20.00 uur Middelburg Stef Bos geeft, ondersteund door zijn band, theaterconcert 'In een ander licht'. Centraal staan songs over 12 bijbelse figu ren, geschreven los van geloof, kerk en dogma's. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Onder de titel Van Tibet tot Tanger verzorgt fluitist Chris Hinze een multime diaal optreden met reisimpressies, verha len en fluitspel. Spiegeltheater, 20.00 uur *Attacca Ensemble speelt boetecanon van Estlandse componist Arvo Part. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint JoosDamd De Moluks-Sulawesische zangeres Julya Lo'ko en de Nederlands-Indische gitarist Erwin van Ligten presenteren de Kron- cong Asli en traditionele liedjes uit de Molukken, die ze vervlechten met diver se etnische muziekstijlen Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Theaterconcert Wibi Soerjadi. Scheldetheater, 20.00 uur VBissingen Het Echt Rotterdams Theater presenteert de komedie Inspecteur vlijmscherp met in de hoofdrollen Paul van Soest en Eva-li- se Geerlings. Arsenaaltheater, 20.15 uur Wilhelminadorp Ode aan Creedence Clearwater Revival en John Fogerty door de Creedence Com motion Revival in café-restaurant 't Loze Vissertje. 21.00 uur. ZATERDAG 30 OKTOBER Burgh-Haamstede Gospelimpuls Schouwen-Duiveland met medewerking van The Message, Laetare en Together. De Schutse, 20.00 uur. Goes Misty Basement sdtata op het podium, bijgestaan door Soundsystem United Sounds uit Tilburg, bestaande uit diverse reggae muzikanten, 't Beest, 21.00 uur Kortgene Optreden van blues-rockformatie Six Strings Down uit Zierikzee. Naast eigen werk speelt de band covers van The Free, Johnny Lang, Ray Vaughan. De band be staat uit: Freek den toom (zang en mond harmonica), Collin Clement (bas)Peter Mol (gitaar) en John Poot (drums). Graaf van Buuren, 21.30 uur Lewedorp Toneelvereniging Kunstvrienden presen teert Het Veilige Nest, thriller van Harold McPherson. Dorpshuis De Zandlööper, 20.00 uur. Middelburg Kamerkoor Fiori-Musicali! brengt de Mis- sa Brevis van Kodaly, Four motets van Co pland, en het 'Regn o rusk o rosenbusk' van Bo Holten. Koorkerk, 20.00 uur *Concert van Remco Hakkert Centre Gospelchoir Band. Ontmoetingskerk, 20.00 uur *Het Middelburgs Theater presenteert de voorstelling Het Azaroncomplex, met Dieuwertje Gillisen de Mul en Krijn Schuil. Minitheater, 20.30 uur Oostbyrg Optreden van zanger Sam Pari met Coun try Roots (Eelco vd Meeberg - gitaar door Als Pamkow Twitter, sms-jes, e-mails, voicemailberïchtjes, ge sprekjes via de nieuw ste i-phone: de huidige tijd biedt talloze moderne ma nieren om te communiceren. Zijn wij ook nog in staat ge woon met elkaar te praten? Die vraag wordt opgeworpen in de voorstelling Van mobiele telefoon tot lichaamstaal van de Stichting Dansz, die zondagmiddag in pre mière gaat in het Arsenaalthea ter in Vlissingen en verder in no vember te zien zal zijn in Mid delburg, Goes en Hulst. De Stichting Dansz streeft ernaar een bijdrage te leveren aan de ont wikkeling van de danskunst in Zee land. Het gezelschap werd in 1984 opgericht op initiatief van 'balletpe dagoge Lia Sorber. Stichting Dansz biedt"talentvolle Zeeuwse dansers de gelegenheid podiumervaring op te doen en onthaalt het publiek op choreografieën van uiteenlo pende aard. Lia Sorber, nog steeds artistiek leid ster van de Stichting Dansz, heeft voor deze voorstelling acht choreo grafen gevraagd een eigen intepre- tatie te geven aan het thema 'com municatie'. Het betreffen drie cho reografen uit 'eigen huis': Jeaninne de Wilde, Iris Veekens en Vera Sor ber en vijf gast-choreografen: Haïco van Dijk, Stefan Ernst, Maai ke Ebben, Sasker Polman en Jesus de Vega. Ruim 24 danseressen variërend in leeftijd van tieners tot ruim dertig plus laten onder hun leiding aller lei vormen van communicatie zien. De voorstelling brengt naar voren wat je als mensen nodig hebt om écht, maar ook oppervlak kig te kunnen communiceren. „Dat gebeurt in steeds wisselende stijlen. Vandaar mijn keus voor ver schillende choreografen.", zegt Sor ber. Haar ervaring is dat het veel organisatie vergt al die agenda's op elkaar af te stemmen ten behoeve van het het repetitieproces. Die gastchoreografen hebben uiteraard ook andere werkzaamheden. „Een jaar blijkt ook wel snel om en daarom hebben we er nu voor gekozen voortaan om de twee jaar een grote voorstelling te maken. Daarnaast richten we ons dan wat meer op kortlopende projecten. Daar krijgen we heel veel aanvra gen voor", vertelt Sorber. Zij is immer op zoek naar boeien de danskunstenaars. Zo ontmoette zij Haïco van Dijk tijdens een cur sus in Groningen. Zijn breakdan ce- en hip hop-choreografieën spreken haar aan en evenals zijn overdracht binnen de groep. „Van Maaike Ebben zag ik de intri gerende dans Pokerface. Zij weet mooie spanning en een scala aan sfeerwisselingen te creëren. De dans die zij nu voor ons heeft ge maakt, spreekt me ook zeer aan." Met werk van Stefan Ernst maakte Sorber vorig jaar kennis bij de voorstelling Roe-koe tijdens de Zeeuwse Zomerschool. Zij inviteer de ook hem bij Stichting Dansz. „Sasker Polman plukte ik van het Danseres Lilli in een choreografie van Kim Leeuw. Fragment uit de voorgaande voorstelling van Stichting Dansz met onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72