zijn allemaal gebundeld Ier favoriet voor Gouden Bal Hulst Ook bloemen voor de laatste finisher Organisatie toernooi Cofely Cup kiest voor licht aangepaste opzet In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws- Vlaanderen' worden zij in de schijn werpers gezet. In deel 26: Jo Everaert. donderdag 28 oktober 2010 HOEK - Piet Spruit was een veelzij dig sportman. Hij deed aan voet bal, fietsen en hardlopen maar zijn hart lag vooral bij de drum band voor verstandelijk gehandi capten, Axelerando. Tien jaar gele den overleed Spruit. Sindsdien wordt zijn naam in ere gehouden met de Piet Spruit Memorial, een trimloop die zaterdag voor de ne gende keer wordt gehouden op va kantie-eiland De Braakman. Zoals bijna gebruikelijk is de Piet Spruit Memorial er vooral één van tradities. Zo wordt het startschot altijd gelost door zijn weduwe, Tannie Spruit, en zorgt Axeleran do voor de muzikale noot. Spruit was er voor iedereen, maar voorna melijk voor de recreant. „Vandaar dat er niet alleen bloemen zijn voor de winnaar, maar ook voor de atleet die als laatste over de fi nish komt. De prestatie van die at leet is misschien nog wel groter dan die van de winnaar", zegt lan de longe, lid van de Loopgroep Piet Spruit, die voor de organisatie zorgdraagt. Op De Braakman is een parkoers uitgezet van 3500 me ter, dat naar keuze één, twee of vier keer kan worden gelopen. Er kan ook gewandeld worden. De start is zaterdag om 15.00 uur nabij 't Hart van de Braakman. De jeugd- loop start om 14.45 uur. liliek. binnenkant van één arm. Dat be staat eigenlijk nóg niet." Hij bladert in een vakblad en zoekt aan de hand van foto's naar bewijs. „Vanaf het moment dat ze in Nederland zijn gaan pancaken (met de vlakke hand voorkomen dat de bal de grond raakt) zijn we slechter gaan verdedigen, vind ik. Kijk hier: Philip Dallhauser. Hij is wereldkampioen beachvolleybal foto Mark Neelemans geworden door het 'op zijn Mor- res' te doen. Eigenlijk is dat altijd mijn discussie geweest met het he le volleybal." Zijn opvatting leidde tot veel pie- kermomenten en ongeëvenaarde successen. „Ik heb er heel veel tijd in gestoken en kon lang wakker lig gen. Ik was een slechte slaper. Ik lag te denken, dikwijls vond ik goe de oplossingen. Over het alge meen hadden we een harmonieu ze club, maar er zijn momenten ge weest dat ik mensen heb moeten teleurstellen. Je zult mij niet horen beweren dat ik een makkelijke trai ner was. Het is soms moeilijk, op het menselijk vlak, maar als je er eindeloos aan getrokken hebt en ze willen of kunnen niet met de rest mee, dan moet je wel eens ie mand wegsturen. Als je te weinig doet, dan haal je er niet uit wat er in zit. Doe je te veel, dan kun je de afgrond in gaan. Je moet een even wicht zien te vinden, maar daar kun je als trainer soms lang naar moeten zoeken." Zijn aanpak leidde naast successen met de jeugd tot hoogtijdagen met de standaardteams. „We hebben met de vrouwen en de mannen met eigen teelt in de eerste divisie gespeeld. In de Nederlandse eredi visie spelen tien ploegen, die alle maal een spelverdeler hebben. Op een gegeven moment stonden de broers Michel (bij TDK/Brevok) en Peter-Paul Everaert (bij Vrevok) als spelverdeler tegenover elkaar. Dat vond ik leuk." Met een nieuw bestuur en onder impuls van de trainers Anton Pol let („een echte clubman") en Ger ard Gillesen („een zeer gedreven vakman") bouwt zijn club aan een nieuwe toekomst. „Of het moeilijk was om te stoppen? Eerder een op luchting. De afgelopen drie jaar heb ik de jeugd nog getraind. ]e wilt de boel niet in de steek laten, maar je wordt te oud." Om de overdracht zo geruisloos mogelijk te laten verlopen, heeft hij zijn geloofsbrieven met stan daardprincipes en alle uitgeschre ven trainingen van de laatste drie jaar in zeven boekwerken gebun deld. „Ik heb er een massa van ge produceerd en uitgedeeld. In prin cipe zouden de adspiranten, die zelf de oefenstof hebben gehad, training kunnen geven. Of Morres zal blijven bestaan? Veel clubs be staan bij de gratie van de gek, die het zich aantrekt. Kijk naar Sint Al- oysius in Graauw, zwemclub De Kikkers hier in Hulst. En de volley bal? We zullen het zien?" Zaamslag-speler Tommy Tissink (links) duelleert met HVV'24-speler Colin van Goethem tijdens de Cofely Cup van 2010. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De speeldata voor de editie van 2011 staan al vast, de in schrijftermijn loopt eind deze week af en de velden van Schoon- dijke en Graauw zullen opnieuw als strijdtoneel fungeren. Toch zal de Cofely Cup komende zomer niet helemaal volgens de beproef de formule worden afgewerkt. De organisatie heeft er namelijk voor gekozen de opzet licht aan te pas sen. De Cofely Cup, een toernooi voor Zeeuws-Vlaamse standaardteams en afgelopen zomer aangevuld met de Walcherse eersteklasser RCS, zal voor het eerst met groeps- hoofden gaan werken. Dit heeft volgens de organisatie een tweel- dig doel. In de eerste plaats is het de bedoeling om op de finaledag, bij de strijd om de plaatsen één tot en met acht, een zo sterk mogelijk deelnemersveld over te houden. Daarnaast denkt de organisatie met die verandering alle teams, zo wel de hoger als lager spelende clubs, zoveel mogelijk interessante duels te kunnen bieden. Het aantal groepshoofden is in eer ste instantie afhankelijk van het aantal deelnemers en daarna op nieuw van het aantal deelnemers uit de twee regio's in Zeeuws- Vlaanderen. Simpel gezegd spelen clubs ten westen van Terneuzen hun duels in Schoondijke, deelne mers van verenigingen ten oosten van Terneuzen voetballen in Graauw. De hoogst spelende clubs in het huidige seizoen 2010-2011 komen in aanmerking voor een plaats als groepshoofd. Wanneer het aantal groepshoofden niet een duidig kan worden bepaald, is de eindstand van de laatste Cofely Cup van doorslaggevend belang. Zaterdag-eersteklasser Zaamslag won de laatste editie, na een veel besproken finale. Vanwege onweer en felle regen werd de eindstrijd tussen Zaamslag en Steen bij een o-o-tussenstand stilgelegd. Het duel werd niet meer hervat, om dat Steen vanwege andere verplich tingen geen tijd meer had de fina le uit te spelen. Na het nodige tu mult werd Zaamslag tot toernooi- winnaar uitgeroepen. Andere deel nemende clubs waren onder meer Breskens, Oostburg, HW24, Clin- ge, Terneuzen, Philippine, Honte- nisse en Hulsterloo. De inschrijfdatum voor de Cofely Cup 2011 sluit aanstaande zondag. De speeldata zijn 8, 9 en 10 augus tus (groepsfase), waarna de finaie- dag voor zaterdag 13 augustus staat geprogrammeerd. Alle wedstrijden in een groep worden op één avond op één locatie gespeeld. De finaledag is in Graauw. Wesley Sneijder maakt een goede kans op de Gouden Bal. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63