Geloofsbrieven Everaert Bookmakers: Sneij 26 Honkballers Oranje bereiken finaleronde Zeeuwse marathons staan in top honderd Gelukkig gelijkspel 't Bierwinkeltje Kansloos verlies De Geslootene Boom Winst voor schaatser Flip Salomé In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. Opnieuw een nederlaag voor schaker Tiviakov donderdag 28 oktober 2010 MIDDELBURG De marathon van Zeeuws-Vlaande- ren en de Kustmarathon zijn opge nomen in het boekje 'De 100 leuk ste lopen van Nederland en België'. Uit het immense aanbod van loop evenementen selecteerde de redac tie van Keep-on-Ru11ning.nl de honderd meest aansprekende, uit dagende en gezelligste wedstrij den. Vooral de keuze voor de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen is op vallend, omdat deze pas twee edi ties achter de rug heeft. Het boekje kost 4,95 euro. KWADENDAMME De driebanders van 't Bierwinkel tje speelden met 4-4 gelijk bij 's Lands Welvaren 2. De Zeeuws Vla mingen mochten met het gelijk spel de handen dichtknijpen. Op ca ramboles lag het overwicht duide lijk bij de thuisspelers maar de sco re bleef in evenwicht. Danny Aerts en Piet van Essen wonnen voor de gastheren en Marc Pauly en Cees J. Wissel voor de bezoekers. Een flink verschil in moyenne (0.500-0.410) gaf wonderlijk ge noeg geen verschil in de uitslag. SPRUNDEL Het driebandenteam van De Ge slootene Boom verloor in de vier de divisie driebanden kansloos van Aartsbouw 4: 6-2. Behalve Rob Duitemeyer verloren de Zeeuws-Vlamingen allen hun partij. Voor Jo Boogaert kwam de tik hard aan omdat hij ook slecht speelde maar voor Cees Baumgarte was het een mokerslag omdat hij goed speelde (0.652) en nog kans loos aan de kant werd gezet door Kees van de Beemd, die voor 1.086 tekende. EINDHOVEN Schaatser Flip Salomé uit Breskens heeft in Eindhoven de tweede ma rathon uit de regiocompetitie ge wonnen. Op vijftien ronden van het einde reed Salomé weg en ondanks meer dan stevig weerwerk hield hij ie dereen achter zich. Adriaan Provoost uit Domburg werd vijfde, Adriaan van Damme uit Yerseke achttiende en Peter van Waes (Aardenburg) en Patrick Tol- hoek (Yerseke) kwamen als 27e en 28e over de finish. TAICHUNC - De Nederlandse honk- balploeg heeft zich gisteren zoals verwacht geplaatst voor de finale ronde van het toernooi om de In tercontinental Cup. Oranje ver sloeg in de laatste groepswedstrijd het nog puntloze Thailand met 7-2- Het duel werd in de zevende in ning nog even spannend toen de Aziaten hun achterstand terug brachten tot 3-2. Imponerende uit halen van Danny Rombley en Sharlon Schoop, beide goed voor drie honken, zorgden in de gelijk makende slagbeurt echter al voor opluchting. Doordat Italië verrassend met 3-0 won van-favoriet Japan eindigde Nederland als eerste in de groep, met evenveel punten als de Italia nen en de Japanners maar met een beter runsaldo. Cuba, de ande re poulewinnaar, is vandaag de eer- MBKH LAATSTE NIEUWS Bekijk het laatste nieuws over het Zeeuwse amateurvoetbal op: www.pzc.nl/amateurvoetbal EN VERDER Weblogs over voetbal, hardlopen en wielrennen vindt u op onze website: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl ste opponent in de beslissende fa se. De andere tegenstanders zijn Taiwan en Zuid-Korea. Tegen Thailand was Kevin He- ijstek de winnende werper. De starter kreeg in vijf innings maar een honkslag tegen en gooide acht maal drieslag. Zijn opvolger Orlan do Yntema kwam echter onver wacht in problemen, die groten deels werden opgelost door Berry van Driel. Nick Stuifbergen maak te het karwei op de heuvel afi na dat de 'triples' van Rombley en Schoop voor een veilige marge hadden gezorgd. Zij waren de uit blinkers aan slag, de beste batting- cijfers overlegde Mariekson Grego- rius met vier hits in vijf pogingen (.800). De onervaren lason Hal man, drie uit vier, maakte even eens indruk. Vaste krachten als Sid ney de Jong, Eugene Kingsale, en Curt Smith kregen rust. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics-Miami Heat 88-80, Portland Trailblazers-Phoenix Suns 106-92, LA Lakers - Houston Rockets 112-110. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Pa- rel-Rokx Transport 2-6: Tony Dobbelaere-Ries Heeren 30-35, 45; Theo Platjouw-Ad Poppel- aars 35-23, 51; Peter Snelders-Maai Konings 20-30, 43; Carlo van Dam-Evert Rokx 29-30, 82. Vierde divisie. Aartsbouw 4-De Geslootene Boom 6-2: John Konings-Jo Boogaert 30-11, 55; Kees van de Beemd-Cees Baumgarte 25-15, 23; Pierre Verpalen-Rob Duitemeyer 17-25, 64; Piet Knobel-Ben de Waal 20-15, 50. SCHAKEN Hoogeveen. Univé schaaktoernooi, kroon groep. Derde ronde: Tiviakov (Ned) - Va- chier-Lagrave (Fra) 0-1, Giri (Ned) Sjirov (Spa) 1/2-1/2. Stand: 1. Sjirov en Vachier-Lagrave 2, 3. Giri 1 1 /2, 4.Tiviakov 1 /2. door Peter van Kouteren HULST - Jo Everaert was jarenlang het boegbeeld van volleybalvereni ging Morres/Hulst. De inmiddels 74-jarige gangmaker van de club is in Nederland en België bekend door zijn missie en visie en pakte drie jaar geleden de draad als jeugdtrainer weer op. Na een lich te hersenbloeding in augustus heeft de voormalig gymleraar het stokje definitief doorgegeven. Het verzoek tot een gesprek heeft hem verrast. Jo Everaert is niet wars van publiciteit, maar eigen lijk is er niks nieuws te melden, vindt hij. „Het is net of je een ne crologie komt "schrijven, maar ik ga nog niet dood hoor", lacht hij. „Ik heb een herseninfarctje gehad en ben met de volleybalclub ge stopt. Ik ben nog wel actief voor de basiliek, maar dat geeft minder stress. Het is de mooiste kerk van Nederland. Ik heb een folder ge schreven, waarvan vijfduizend exemplaren zijn gedrukt. Ze zijn in herdruk. Ik had een veel te ho ge bloeddruk en verwaarloosde mijn medicijnen. Ik heb vijf dagen in het ziekenhuis gelegen. Nu pak ik braaf mijn medicijnen. Alles van volleybal ben ik aan het over dragen. Mijn lichaam is zich aan het resetten. Ik slaap goed." De autodidact Jo Everaert en Morres/Hulst zullen tot in lengte van dagen in één adem genoemd worden. De samenwerking resul teerde door zijn opmerkelijke trai- ningsaanpak aan de hand van een aantal principes in talloze nationa le titels voor Hulster jeugdteams en een hoog aanzien als oplei dingsinstituut. Veel verenigingen namen zijn tips ter harte. Met bij dragen in landelijke volleybalvak bladen baarde hij opzien en schroomde hij niet om spelers van het nationale team op hun tekort komingen te wijzen. „Of ik de Johan Cruijff van het vol leybal ben? Cruijff was een unieke voetballer, dat ben ik als volleybal ler nooit geweest. Ik heb ook nooit de roem van Cruijff gehad. HOOCEVEEN - Sergei Tiviakov heeft gisteren tijdens het 14e schaaktoer nooi van Hoogeveen opnieuw een nederlaag geleden, ditmaal met de witte stukken. De Groningse groot meester boog in de derde ronde van de kroongroep voor de Frans man Maxime Vachier-Lagrave. Hij gaf na 40 zetten op. Anish Giri kwam met wit in pro blemen tegen de Spanjaard Alexei Sjirov. De jeugdige Rijswijker kwam in het eindspel goed terug. Hij speelde secuur en kreeg na de 73e zet het begeerde halve punt. Sjirov en Vachier-Lagrave leiden nu met 2 punten, Giri volgt met 1 1/2. Er is wel eens gezegd dat ik veel meer invloed zou hebben gehad als ik in de Randstad had ge woond. Aan de andere kant was ik in België de Nederlander, tegen wie toch wel een beetje werd opge keken. Daar werd ik vooral beoor deeld op wat ik schreef" „Ik heb veel verstand van volley bal", vervolgt hij. „En ik trainde vrij eigenwijs, op mijn eigen ma nier. Op die manier heb ik onze jeugdploegen naar de top van Ne derland gebracht. De eerste keer dat we kampioen werden was dat met een team LTS'ers. Ik gaf altijd heel de klas volleybaltraining. Als anderen het beter deden dan wij, dan zochten we naar een oplos sing. Ik leerde onze spelers te ver trekken vanuit de teenstart en vooral anders verdedigen. Op de MILAAN - Middenvelder Wesley Sneijder is de voornaamste kandi daat om de prijs voor 'beste voet baller van de wereld', de Fifa Gou den Bal, te winnen. Althans, dat blijkt uit cijfers van Engelse book makers. Het zou voor het eerst sinds Marco van Basten in 1992 zijn dat een Nederlander de presti gieuze prijs wint. Sneijder heeft volgens de wedkan toren de meeste concurrentie te duchten van de Spaanse midden velders Xavi en Andres Iniesta. Zij wonnen afgelopen zomer met Spanje het WK. Sneijder won daarentegen met In- ter de Italiaanse beker, het lands kampioenschap en de Champions League en was op het WK verlie zend finalist. Op 10 januari wordt de Gouden Bal in Zürich uitge reikt. Dan is bekend wie de opvol ger wordt van de Argentijn Lionel Messi. Voorzitter Massimo Moratti van Inter is verbaasd dat de Fifa bij de bekendmaking van de kandidaten voor de Gouden Bal voorbij is ge gaan aan aanvaller Diego Milito. „Ik vind het raar dat hij niet op de voorlopige lijst staat", aldus de pre ses gisteren. Milito scoorde afgelopen seizoen 22 keer in de competitie voor In- ter. Daarnaast had de Argentijn door onder meer met twee doel punten in de finale een groot aan deel in de winst van de Cham pions League door de Italianen. Hulstenaar Jo Everaert is gestopt met volleybal maar is nog wel actief voor de b:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62