Kinderen in Zelzate lopen extra risico 'Praatpaal' in apotheek 18 Sluiskil klaagt over slechte postbezorging Stichting voor watertoren komt niet van de grond 'gb&i: UITSTOOT Actie tegen vrachtverkeer nodig almanak Batterij Vier dagen lang Herfstfeesten bij café De Griete donderdag 28 oktober 2010 door Wout Bareman zelzate - Kinderen in grensge meente Zelzate lopen extra risico astma te krijgen. Belangrijkste oor zaak is het intensieve vrachtver keer door het dorp. Raadslid Frans Van Acoléyen pleit voor versnelde maatregelen. Volgens tellingen gaat het om minstens vijfhonderd vrachtwagens per dag. In Sas van Gent blijft de uitstoot binnen de normen. De aanpak van het vrachtverkeer door Zelzate en het belendende Sas van Gent vormt één van de speerpunten van het project Gren zeloze Kanaalzone. De aangekon digde maatregelen zijn vooral ge richt op het terugdringen van de verkeersoverlast. Maar volgens Van Acoleyen (in het dagelijks leven huisarts) is ook de gezondheid van vooral de schooljeugd in het geding. Uit een wetenschappelijke studie in Zweden blijkt dat kinde ren die op minder dan tweehon derd meter afstand van een weg met veel vrachtverkeer wonen of verblijven, dubbel zoveel risico lo pen op ademhalingsproblemen. In Zelzate staan verschillende scho len binnen die 'fatale' afstand. Voordat maatregelen worden geno- sluiskil - Een deel van Sluiskil heeft vorige week geen post gekre gen. De postbode sloeg de meeste huisadressen tussen Baljuwlaan, de Nieuwe Kerkstraat en de Sche penstraat over. Een aantal Sluiskillenaren kreeg af gelopen dagen alsnog (een deel van de) post van vorige week, maar anderen wachten nog steeds op tijdschriften, bankafschriften en hen onbekende nieuwsvragen. Joke Zegers uit de Rentmeester-- straat mist nog een bankafschrift en een tijdschrift en heeft nog geen verklaring van TNT Post ge kregen. Natajsa de Bruijne van de bakkerszaak aan de Nieuwe Kerk straat heeft maandag een hoop post van vorige week ontvangen, Tygo van ruim 2,5 jaar uit 's-Graven- polder mag graag in de tuin spelen. Vermoedelijk is het ventje een bio loog in de dop, want hij stelde zijn moeder al ontdekkend allerlei vragen over de bloemende planten en de in secten. Zij gaf hem geduldig uitleg over al les wat haar zoon wilde weten, want je kunt nooit genoeg kennis hebben. door Wout Bareman men (gedacht wordt aan 'digitale vrachtwagensluizen'), zouden ver keerstellingen moeten worden ge houden. Volgens Van Acoleyen kost dat te veel tijd en is het over bodig. De intensiteit van het (vracht)verkeer wordt al jaren nauwlettend gevolgd. Uit het al be schikbare cijfermateriaal blijkt, al dus het raadslid, dat er dagelijks in derdaad meer dan vijfhonderd vrachtwagens passeren. Dus kan dat deel van de onderzoeksfase worden overgeslagen, vindt hij. Het schepencollege van Zelzate gaat dat bekijken. In Sas van Gent is de situatie> vol gens woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneuzen, abso luut niet alarmerend. „We houden de situatie in de grensstreek goed in de gaten via vaste meetpunten en mobiele metingen op verschil lende locaties. Uit de cijfers blijkt dat de afgelopen jaren nergens in het gebied de normen zijn over schreden." De luchtkwaliteit in de Kanaalzone wordt niet alleen beïn vloed door de eigen industrie en het verkeer, maar ook door uit stoot in de buurlanden. „Zelzate heeft qua verkeer en industrie meer te verduren dan wij. Dat zie je terug in de cijfers." Hij werd gistermiddag al gekscherend 'de praot- paole van het durp' ge noemd, de internetzuil in de apotheek aan het Plein in Zaamslag. Via die internetverbin ding kunnen mensen die thuis niet beschikken over een compu ter, hun ideeën en wensen over het Zaamslag van de toekomst doorgeven aan de dorpsraad. En dat is volgens voorzitter Co Hout zager van de raad uniek in Neder land. De dorpsraad roept de bewo ners op mee te denken over de in houd van een nieuw dorpsplan. Er is speciaal een campagne voor op gezet onder de titel Wij zijn Zaam- slag. Behalve de website www.wijzijn- zaamslag.nl wordt huis aan huis ook een boekwerkje bezorgd, voor zien van een antwoordkaart, waar op de dorpsbewoners óók sugges ties kunnen neerpennen. Burgemeester Jan Lonink gaf gis termiddag het startsein voor de campagne. Hij maakte via de inter netzuil in de apotheek contact met de website, die in overzichtelij ke blokken (wonen, werken, ge loof, zorg, kerk en vrije tijd) de huidige situatie schetst en ruimte laat voor suggesties en discussie. Houtzager: „Er staan al wat sugges ties op van één van de initiatiefne mers, raadslid Jaap Scheele. We ho pen op een levendige discussie, die ons een heel eind op weg helpt bij het opstellen van ons dorpsplan. Eind november bunde len we alle reacties en gaan we aan de slag." maar mist ook nog enkele post stukken. Woordvoerster Hanne Kluck meldt dat TNT Post met de zaak omhoog zit. „We vinden het heel vervelend, maar weten nog niet waar het mis is gegaan. We lopen de hele bezorgketen na en hebben dagelijks contact met tien mensen die vorige week post misten. We zijn blij dat de post nu stipt wordt bezorgd." De bedrijfsrecherche van het postbedrijf onderzoekt momenteel de aanlevering van de post, de wijze van verdelen en het rondbrengen. TNT hoopt volgen de week niet alleen de vermiste post boven tafel te hebben, maar ook uitsluitsel te kunnen geven over wat er vorige week fout ging. Tip? redactie@pzc.nl Burgemeester Jan Lonink tikt, onder het toeziend oog van dorpsraadsvoorzitter Co Houtzager, een boodschap in op door Martijn de Koning Op een gegeven moment ontwaarde Tygo echter een dode kikker. Op dat moment werd ook meteen duidelijk dat behalve een toekomst als bio loog, ook nog wel eens een mooie car rière in een technisch vak voor Tygo in het verschiet zou kunnen liggen. „Kijk mama, een kikker. Die doet het niet meer, daar moeten nieuwe batte rijtjes in!" OOSTBURG - De poging van het ZeeuwsVlaamsPlatform (ZVP) om via de oprichting van een stichting de watertoren van Oostburg aan te kopen, is mislukt. De groep kan niemand vinden die in het ge bouw wil investeren. De watertoren staat al maanden te koop, waardoor de toekomst van het gebouw ongewis is. De huidi ge bewoners hebben er onder meer een bed breakfast in ge maakt, maar dat loopt niet storm. Een projectontwikkelaar zou wel eens het plan kunnen opvatten het gebouw aan te kopen, plat te gooien en er appartementen neer te zetten, vreest het ZVP. Die no digde daarom onder meer onder nemers, stadsraad, gemeente en andere betrokkenen uit om te be kijken of een stichting de toren zou kunnen kopen, zodat het mar kante gebouw in elk geval behou den blijft. „Niemand ziet hoe dat financieel geregeld kan worden", zegt woordvoerder Guus Langerae- rt. „We hadden gehoopt dat we sa men een grote geldschieter kon den vinden. Die heeft zich nog niet gemeld." Het platform blijft daar wel op hopen. Wie ideeën heeft, kan die mailen naar ze-vl-platform@zeelandnet.nl. de criete - Buurtschap De Griete oostelijk van Terneuzen staat van af donderdag 4 november vier da gen lang in het teken van de Herfstfeesten. Die beginnen don derdag om 20 uur met een ladies night in café De Griete. De volgende dag staat vanaf 22 uur een optreden van The Antonio's op het programma. Zaterdagmid dag vindt een rommel- en boeken markt plaats. Verder zijn er attrac ties voor kinderen, een halloween- feest en een schieting. 's Avonds zorgt dj Farre voor een feestje. De laatste dag, zondag, is het opnieuw markt. Ook oude tractoren en au to's komen langs. Coverband Do mino sluit de feesten af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56