PZC Dethon moet één miljoen inleveren 17 Warm welkom op allereerste Millennium Event Pastoor Gielliet mag beelden blijven maken Bommen bij Cadzand half november geruimd :eeuws-v ieren 18 en 19 20 en 21 RIJKSKORTINC 'Ontslagen uit den boze' Schouwens oudste wordt 106 jaar Donderdag 28 oktober 2010 Praatpaal in apotheek Zaamslag is uniek in Nederland Jong juridisch talent helpt mensen met letselschade Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harrnen van der Werf TERNEUZEN - Sociale werkvoorzie ning Dethon krijgt in 2011 van de rijksoverheid een korting opgelegd van één miljoen euro. Op een jaar lijkse subsidie van twintig miljoen is dat een flinke hap. Dethon-voor- zitter Co van Schaik verzekert dat er desondanks geen ontslagen zul len vallen. „Als we met minder personeel gaan werken, daalt ook de rijkssubsidie. We schieten daar dus niets mee op." De bezuiniging op de sociale werk voorziening komt nog van het in middels vertrokken demissionaire kabinet-Balkenende (met CDA en CU). De nieuwe regering.van CDA en WD, met gedoogsteun van de PW, heeft de maatregel overgeno men. „Ook wel logisch", aldus Van Schaik, „want de minister van Fi nanciën (De Jager) en zijn collega van Sociale Zaken (Donner) zitten ook in de nieuwe ploeg van Rutte en Verhagen." Dethon verwachtte in 2011 al een tekort van 287.000 euro. De kor ting van één miljoen euro komt daar nu- nog bij. „We moeten dus een kleine 1,3 miljoen euro goed zien te maken", geeft Dethon-voor- zitter Van Schaik aan. „Slagen wij daar niet in, dan moeten de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten daar voor opdraaien." Ontslagen zijn voor Van Schaik uit den boze. Hij weigert ook nieuwe wsw'ers bij Dethon de eerste vijf jaar het minimumloon te betalen, zoals is voorgesteld in Den Haag. „Voor sociale werkvoorzieningen geldt een collectieve arbeidsover eenkomst (cao). We blijven cao-lo nen betalen." Van Schaik wil de korting onder meer opvangen door 'slimmere sa menwerking tussen Dethon en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten'. „Ze hebben allemaal een groenafdeling met elk een eigen wagenpark. Als je die met elkaar vervlecht, is dat goedkoper en hou je werkgelegen heid in stand." Schoonmaakbedrij ven bij de gemeenten moeten ver plicht worden meer wsw'ers in te schakelen. Van Schaik denkt ver der aan de inzet van wsw'ers voor klusjes en tuinonderhoud bij men sen thuis, in het kader van de thuiszorg-proefprojecten in de Ter- neuzense wijk Oudelandse Hoeve en Sluiskil. Dethon telt 737 wsw' ers, 74 werknemers van het eigen uitzendbureau Viaflex,- 100 bij standsgerechtigden en 33 ambtelij ke medewerkers. Voor een wsw- baan staan nog 183 gegadigden op een wachtlijst. door Monique den Hamer TERNEUZEN - Het Scheldetheater in Terneuzen stond gisteravond in het teken van het allereerste Mil lennium Event. Make Music uit Lokeren gaf de be zoekers een warm welkom met Afrikaanse trommels. En daar stond ook Margareth Wisse van Stichting Buru Nyakwere Neder land (SBNN): „Het doel van deze avond is mensen bewust te maken van de noodzaak van ontwikke lingshulp. De acht millenniumdoe len van de Verenigde Naties, zoals 'in 2015 gaan alle jongens en meis jes naar school', zijn er niet voor niets. Veel mensen staan er niet bij stil hoeveel armen er zijn en daarom houden we dit goodwill- evenement. Het gaat niet om geld. Mochten we er iets aan overhou den, dan gaat het naar een scholen project in Kenia." In het theater waren kraampjes te vinden met beeldjes, kralen, glin sterende sieraden en tasjes uit Azië en Afrika. Er waren ook stands van goede doelen en een multiculturele modeshow. Hiphop duo Zinvol trad op. Met de millenniumgemeenten Hulst en Terneuzen en ROC-stu- denten van de opleiding Leisure 8c Hospitality heeft Margareth Wisse zich drie maanden ingezet om het evenement van de grond te tillen. Ze was erg te spreken over de sa menwerking met zes basisscholen en de drie middelbare scholen in Terneuzen en Hulst. BRESKENS - Pastoor Omer Gielliet mag van de gemeente Sluis ge woon beelden blijven maken in de tuin van de Barbarakerk in Bres- kens. Gielliet is in de regio bekend om zijn houten beelden, die hij uit boomstammen maakt. Daarbij ge bruikt hij onder meer een haakse slijper en kettingzaag. Omwonen den klaagden afgelopen zomer bij de gemeente over stof- en geluidso verlast. Ze wilden dat Sluis het werk van de 85-jarige pastoor ver bood. Ambtenaren zijn bij beide partijen op bezoek geweest. Sluis is tot de conclusie gekomen dat er geen ge meentelijke regels overtreden wor den. Als de buren overlast ervaren, moeten ze dit direct bij de politie melden, is de boodschap. BURGH-HAAMSTEDE - Ze genoot van haar marsepeingebakje en ci troenjenevertje. Mevrouw J. C. Vas- seur-Van Dale vierde gisteren haar 106de verjaardag in verzorgings huis Duinoord in Burgh-Haamste- de. De jarige werd geboren in café Du Commerce (het latere Hemelse Vrede) in Cadzand. Voor het werk van haar man verhuisde ze naar Schouwen, waar ze - ook na het overlijden van haar echtgenoot - tot haar 96ste zelfstandig woonde. CADZAND - De zes vliegtuigbom men die de afgelopen tijd zijn ge vonden op en bij het toekomstige recreatiepark Cavelot bij Cadzand- Bad worden woensdag 17 novem ber geruimd. Bewoners van tachtig woningen in de Kievitenlaan, Wulpenlaan, Duinlaan, Sterntjeslaan, Henne- quinlaan, Lange Strinkweg, Noord- dijk, Boulevard de Wielingen en Badhuisweg moeten dan ergens anders heen. Van de woningen zijn er ruim twintig permanent be woond. De 500-ponders, die na de vondst weer zijn afgedekt, worden opgegraven en gedemonteerd. La ter worden ze elders vernietigd. De gemeente Sluis houdt dinsdag 9 november een informatieavond voor omwonenden. Zij worden schriftelijk uitgenodigd. Er werd gedanst, er waren tal van kleurrijke stands en - belangrijk - er was veel publiek. Het Millennium Event in het Scheldetheater was een succes. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55