Gewezen lerder luidt effeweg.nl IJl' Ifei t Tholen ontstemd over plan voor windmolens bij K ammersluize< ËwF&m r OF WAT DACHT U VAN: 1 SUPERVOORDELIGE STEDENTRIPS 4 WT 1 1 At tl? 3JJ BUSREIS BERLIJN EN POLEN ARBEIDSCONFLICT Koen Pille is bang dat de schapen opnieuw skeletten Kijk op viwvi.effeweg.nl of bel OS29 - 46 96 67 supervoordelige busreizen 5 dagen vanaf Vertrek op: 22 november Maak kennis met Beriijn en het onbekende Polen! Ga mee met de stadsrondrit door Berlijn langs bezienswaardigheden. Bekijk o.a. de Brandenburger Tor en de Gedachtniskirche. Ook is er de gelegenheid om een boottocht te maken over de Spree. Maak een stads wandeling door Frankfurt an der Oder en de Poolse stad Slubice. Breng ook een bezoek aan slot Sanssouci. Inclusief: Inclusief: 3 dagen Kerstmarkt Hannover v.a. €139,- v 5 dagen Kerst in Vlaanderen v.a. €359,- y Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! i bezoek hierook de i gezellige kerstmarkten '.-■^oSÊSSStjJS r———^ i^kcöd^~8S4pl 4 dagen Praagv.a. 99,- Vertrek op: 26 november, 3, 10, 17 december 4 dagen Berlijn.v.a. 109,- Vertrek op: 28 november, 5,12, 19 december 4 dagen Parijsv.a. 119,- Wertrek op: 3, 10,17 decemberj 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, 4x dinerbuffet en vervoer per t Tourist Class touringcar donderdag 28 oktober 2010 iffët Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. sc Ft Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 15,-per boeking. van oe mooiste steaen van Bekijk tijdens een stadsrondrit de Kettingbrug, het Vissersbastion en bezoek een kerstmarkt. Maak een natuurrondrit door de Donauknie en het Donaudal. Ga mee naar Gödöllö waar we slot Grassalkovich bezoeken. Breng ook een bezoek aan het grootste openluchtmuseum van Hongarije. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt, 6x diner, lx4-gangen kerstdiner, stadsrondrit Boedapest o.l.v. gids, afscheidsdiner en vervoer per Comfort i^Class touringcar door Mieke van der Jagt Hij wil niet met modder gooien, al zijn-er vol doende punten waarop hij het bestuur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde zou kunnen aanvallen. Koen Pille, de herder die onlangs op staande voet werd ontslagen omdat hij de kudde voor een afscheid van het dorp Nisse een dagje had 'ge leend', vindt het welzijn van de schapen belangrijker. „Het feit dat de politie mij moet oppakken wegens de zogenaamde diefstal van schapen, maakt mij wel bang want ik heb vijf honden waarvoor ik moet zorgen. Het doet zeer omdat ik in mijn overtui ging niets heb fout gedaan, maar ik lean er nog wel overheen stap pen. Dat geldt niet voor het wanbe leid van het stichtingsbestuur. Dat komt neer op verwaarlozing van schapen en verwaarlozing van de herder die nog overgebleven is. Zij moet in haar eentje het werk doen waar eigenlijk 2,5 arbeidsplaats voor staat. Met z'n tweeën konden we al nooit een verlofdag opne men en overuren werden niet uit betaald. Dat er een arbeidsconflict is, is tot daaraan toe, maar dat heeft ook directe gevolgen voor de schapen. Doordat de herder maar de helft van de tijd' met de scha pen kan lopen, zijn nu alle winter- weiden kaalgevreten. Strajts gaan de drachtige ooien naar de kooi, en moet de rest, ongeveer de helft, op die kale weitjes zien te overle ven. Ik ben bang dat het weer een kudde skeletten wordt, net als toen ik in november 2006 begon." De meeste voorgangers van Koen Pille waren dienstweigeraars die best een buitenbaantje wilden. Pil le was een van de eerste professio nele herders. Wat hij aantrof vond hij deerniswekkend. „De schapen liepen tot eind november buiten, maar dan zit er geen voeding meer in het gras, het is watergras waar van ze diarree krijgen. Er gingen dus op 1 december ruim 100 ver zwakte schapen naar de kooi, die veertien dagen later moesten beval len. Het is niet vreemd dat je dan veel misvormde en niet levensvat- Na tien maanden kwam de kudde met plezier achter herder Koen Pille aan om zijn afscheid mee te vieren. door Rob Paardekam SINT PHIUPSIAND - De gemeente Tholen is boos op de initiatiefne mers van een windmolenpark bij de Krammersluizen. Het college zegt dat het is overvallen door de plannen. Zeeuwind en Deltawind willen rondom de Krammersluizen en de Philipsdam twintig tot dertig turbi nes plaatsen. Die plannen werden in een eerder stadium al aan de provincie voorgelegd, maar vorige week werden ook de omliggende gemeenten op de hoogte gebracht. Tholen uit daar nu zijn ongenoe gen over. De gemeente dacht naar eigen zeggen dat het om een start- overleg ging, maar volgens het col lege zijn de plannen al in een ver gevorderd stadium. B en W zijn daar ontstemd over. Tholen wil op geen enkele wijze meewerken aan de totstandko ming van het windparlc, dat overi gens net buiten de gemeentegren zen ligt. De komst van een groot windmolenpark bij de Krammer sluizen is volgens het college onac ceptabel. De turbines zouden een enorme impact hebben op het dorp Sint Philipsland. De gemeen te zal zijn ongenoegen kenbaar ma ken in een brief aan de initiatiefne mers en de provincie. Adrie van 't Westeinde van Zeeuw ind is verrast door de harde toon die de gemeente aanslaat. Volgens hem is de pap nog lang niet ge stort en heeft de gemeente nog vol doende mogelijkheden om zijn be denkingen kenbaar te maken. „We zullen daar naar luisteren en waar mogelijk rekening mee houden." De komende maanden wordt beke ken waar de windmolens precies kunnen komen, want de water bouwkundige werken van de Krammersluizen zijn niet zonder meer te bebouwen. De effecten voor de omgeving worden daarna in beeld gebracht in een "zogeheten milieu effect rapportage (mer).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48