aan de Goese Ruyterlaan? 640.3 I GM TO Exotische vogels in Kust°ab focust Gewenste terugkeer Wim Dieleman nu op schouwen was aanleiding tot breuk in fractie zee£ancf 19 het Heer Hendrikhuis Hobby- en kunstmarkt in het Geertehuis Hockeyinternationals geven clinic in Goes Komische thriller in De Zandlooper Voedselbank naar het oude Haestinge donderdag 28 oktober 2010 B M 'S-H-HENDRIKSKINDEREN i' Het stadskantoor met de kenmer kende watertrap, waarover water zou moeten lopen om te koelen. Dat is het bedrag per inwoner dat de bouw van het Coe- se stadskantoor heeft gekost. Rotterdam bouwde nieuw voor ruim 90 euro per inwoner. Het stadskantoor aan de M.A. de Ruyterlaan kostte vijfjaar terug ruim 23,4 miljoen euro. mHUÊÊÊÊimtmmmamÊmuammmMmMmmMKmBmBUSmÊimÈUWBMKmmam foto gemeente Goes ZIERIKZEE - De kans dat het Kustla- boratorium zich langs de Ooster- schelde op Schouwen-Duiveland vestigt, neemt toe. Stichting Het Zeeuwse Landschap, initiatiefne mer en toekomstig eigenaar van het project, voert momenteel daar over verkennende gesprekken. Ook Noord-Beveland is nog in de race voor het project waar de Post codeloterij 6,25 miljoen euro aan meebetaalt. Het Zeeuwse Land schap zegt nu echter een lichte voorkeur voor Schouwen te heb ben. Een kleine maand geleden burgemeester Henny van Kooten nog weten dat wat hem betreft het Kustlab in de polder aan de voet van de Zeelandbrug komt. door Luc Oggel KRUININGEN - Om het vernieu wingsproces binnen Leefbaar Rei- merswaal vorm te kunnen geven, zou Wim Dieleman moeten terug keren in de fractie. Raadslid Thea Laban wilde haar zetel echter niet beschikbaar stellen ten faveure van de toekomst van de partij. Dat heeft fractievoorzitter Marien Weststrate deze week verklaard tij dens de raadsvergadering. Maan dag maakte Laban bekend de frac tie met onmiddellijke ingang te verlaten en als onafhankelijk raads lid verder te gaan. Thea Laban kwam na de gemeen teraadsverkiezingen met voorkeur stemmen in de raad, ten koste van Wim Dieleman die al vier jaar raadslid was. Een aderlating, aldus Weststrate. Dieleman was volgens hem niet alleen zeer kundig op de terreinen financiën en ruimtelijke ordening, maar ook de gedoodverf de kandidaat om Weststrate op te volgen als fractievoorzitter. Dat sce nario ging dus niet door, maar La ban bleek niet bereid die rol op zich te nemen. Een bijna unaniem verzoek vanuit bestuur, fractie en steun fractie om haar zetel ter be schikking te stellen, legde zij naast zich neer. Weststrate: „Om geen gezichtsverlies te lijden, heb ik te gen haar gezegd dat ze beter zelf haar vertrek zou kunnen aankondi gen dan te wachten tot wij het zouden doen." Hij benadrukte dat het Labans goed recht is haar zetel te behouden. Hoewel er volgens Weststrate geen sprake is van ruzie, lijkt La ban daar anders over te denken. Zij liet tijdens de vergadering we ten dat de uitlatingen van West strate haar bevestigden dat ze een goed besluit heeft genomen. La ban heeft aangegeven verder niet op de kwestie te willen ingaan. Leefbaar Reimerswaal heeft door de breuk met Laban nog twee ze tels in de raad. Tweehonderd exotische vogels worden vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober tentoongesteld in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrik skinderen. Tijdens de jaarlijkse ten toonstelling worden op zaterdag morgen ook vogels verkocht. Vrij dag tussen 19.00 en 22.00 uur kun nen de vogels bezichtigd worden. Zaterdag is de expositie van kana ries, kromsnavels, rosella's, parkie ten, neophema's, dwergpapegaaien en meer te zien van 10.00 tot 16.30 uur. KLOETINGE In het Geertehuis aan de Jachthuiststraat 13 in Kloetinge staat zaterdag de jaarlijkse hobby- en kunstmarkt op het programma. Om 10.00 uur opent Jeanne Jacque line van Dijk van 't Velde, Am- bachtsvrouwe van Kloetinge, de markt. Voor de kinderen is er een workshop, die in het teken staat van Halloween. De hobby- en kunstmarkt duurt tot 17.00 uur. Parkeren is mogelijk op het terrein van de boerderij aan de Jachthuis straat. GOES Hockeyinternationals Valentin Ver ga (veld) en Robbert Tigges (zaal) geven zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur een hockeyclinic aan de jeugd leden van de Goese vereniging GM- HC. Het thema van de clinic is 'sa menwerking', maar ook het scoren van een handtekening is een niet onbelangrijk doel. Verga en Tigges worden bijgestaan door drie ande re hoofdklassespelers. Andere be langstellenden die de spelers aan het werk willen zien zijn vanaf 9.00 uur welkom. LEWEDORP Toneelvereniging Kunstvrienden speelt zaterdag in De Zandlooper in Lewedorp de komische thriller Het Veilige Nest van Harold McP- herson. Het stuk gaat over een hotel op een afgelegen eilandje. De aanvang is om 20.00 uur. Entree: 5 euro. Het stuk wordt ook nog gespeeld in De Vroone in Kapelle (6 november), De Pit in Goes-Zuid (12 november), De Spinne in Goes-Noord (13 no vember) en het dorpshuis in Nisse (20 november). SINT-MAARTENSDIJK Voedselbank Goed Ontmoet ver huist zijn Thoolse uitgiftepunt bin nenkort waarschijnlijk naar het oude gemeenschapscentrum Hae stinge in Sint- Maartensdijk. De van oorsprong West-Brabantse stichting deelt sinds april voedsel pakketten uit in de voormalige gymzaal aan de Radda Barnen- straat in de Smalstad. De gemeente heeft nu het voorstel gedaan om te verhuizen naar het oude Haestin ge. „Wij hebben daar geen bezwaar tegen", zegt pr-man Wim van Over- veld van Goed Ontmoet. „Als de ruimte geschikt is, verhuizen we."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47