weg.nl Ik hoor bij de a Middelburg houdt hand op knip bij kosten N57 20| supervoordelige busreizen r OF WAT DACHT U VAN: Kijk op vivivi.effeweg nl of bel 0529 - 46 96 67 mt Politie krijgt tips over gewapende overval Ook nep-Feyenoord lijdt gevoelig verlies Reimerswaal verhoogt toeristenbelasting Hockeyinternationais geven clinic in Goes NAMENSERIE Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. SUPERVOORDELIGE STEDENTRIPS W 8 dagen BUSREIS BERLIJN EN POLEN KERSTREIS BOEDAPEST donderdag 28 oktober 2010 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt, 6x diner, lx 4-gangen kerstdiner, stadsrondrit Boedapest o.l.v. gids, afscheidsdiner en vervoer per Comfort Class touringcar 3 dagen Kerstmarkt Hannover v.a. €139,- 5 dagen Kerst in Vlaanderen v.a. €359,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking. «gHMHSSKSSS VLISSINGEN Bij de politie zijn meerdere tips binnengekomen over de gewapen de overval op een woning in Vlis- singen. Het overvalteam van de po litie is druk bezig alle getuigenver klaring en aanwijzingen te contro leren. Volgens woordvoerster Es ther Boot is het nog te vroeg om te bepalen of er ook tips bij zitten die kunnen leiden tot aanhouding van de twee overvallers. WESTKAPELLE Het zit Feyenoord ook niet mee zeg. Gaat het hoogste elftal van de Rotterdamse club zondag met 10-0 over de knie bij PSV, eindigt een team Veerse kinderen dat als Feye noord meedoet aan het hefstvoet- baltoernooi in Westkapelle ook nog eens met o punten onderaan. Het jaarlijkse herfstzaalvoetbaltoer- nooi in De Bellink in Westkapelle was dinsdag verder een succes. Net als vorig jaar deden er 63 kinderen uit de gemeente Veere aan mee. KRUININGEN De gemeente Reimerswaal ver hoogt, als bezuinigingsmaatregel, de toeristenbelasting van 50 cent naar een euro per nacht. Amende menten van Leefbaar Reimerswaal en Christenunie om de belasting niet te verhogen, haalden het niet tijdens de raadvergadering. Ook de branchevereniging voor recreatie ondernemers, de Recron, veroor deelde bij monde van regiomana ger Arthur van Disseldorp het voor nemen van Reimerswaal. GOES Hockeyinternationais Valentin Ver ga (veld) en Robbert Tigges (zaal) geven zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur een hockey clinic aan de jeugd leden van de Goese vereniging GM- HC. Het thema is 'samenwerking', maar ook het scoren van een hand tekening is een niet onbelangrijk doel. Verga en Tigges worden bijge staan door drie andere hoofdklasse spelers. Belangstellenden zijn van af 9.00 uur welkom. door Marijke Vael De kans om hem te tref fen op de steiger aan het Zierikzeese Haven kanaal is groot. Zelfs wanneer het vriest dat het kraakt of als de stormwind loeit tuft Ben Schot op zijn brommertje naar de havendijk. „Dan trek ik mijn war me pak aan en blijf niet zo lang. Al leen een rondje over de steiger om te zien of alles in orde is. Er breekt wel eens een landvast van een schip." Bij een beetje weer is de 68-jarige Zierikzeeënaar de hele dag op de steiger nabij het clubhuis van Wa tersportvereniging Zierikzee. „Ik houd de boel in de gaten en help bij het aanleggen van de schepen. Iedereen kent me en weet me te vinden als ze wat nodig hebben. Een boutje, een moertje. Ik leen ook wel eens een zwembroek uit. Als ik op mijn schip niet vind wat ze nodig hebben, stap ik op de brommer en haal het even. Ik hoor bij de inventaris van de wa tersportvereniging," grinnikt de hulpvaardige vrijgezel die er met zijn schipperspet en tatoeages uit ziet als een echte zeebonk. Dat is hij ook, want Ben Schot stamt uit een familie van vaarlie- den en bracht zijn leven door op het water. „Mijn vader werkte in de koophandel, maar toen ik vijf jaar was werd hij stuurman op een binnenschip." Zo voer Ben een groot deel van zijn jeugd door Duitsland, Frank rijk, Zwitserland, België en Neder land. „Ik leerde aan boord en ging naar school in de steden waar we aanlegden." Behalve uit school boekjes deed de jonge Zierikzeeën aar kennis op in de praktijk. „Wan neer ik de lessen uit mijn map had gemaakt zette de schipper me mid den op het horizontale stuurrad, dat een doorsnede had van zo'n 3,5 meter, en leerde me de plaat sen langs de Rijn. Die moest ik dan 's avonds in bed tien keer op zeggen. Ik ken ze nog: Griet, Rees, Fiene, Biezlig, Santé, Wezel..." Als wmmmmammmmmm MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is er nog niet van over tuigd dat de N57 duurder is gewor den door 'onvoorziene uitgaven'. Een beroep op de gemeente om bij te dragen in het tekort is dan ook nog 'niet aan de orde', zegt wethouder Frank Streng. Volgens Rijkswaterstaat kost de aanleg van het Middelburgse deel van de weg 9,8 miljoen euro meer dan was verwacht. De helft daar van wordt door het Rijk betaald, provincie en gemeente Middel burg moeten de andere 4,9 mil joen euro opbrengen. Zij hadden al toegezegd voor maximaal 7,5 miljoen garant te staan. Rijkswater volwassene werkte Ben Schot als matroos op een vissersschip en als schipper en machinist bij de Oos- terscheldewerken. Maar de meeste jaren was hij kapitein op de Rijn vaart, net als zijn vader Cornelis. Op zijn 27e kocht Ben bij scheeps werf Van der Marei in Viane zijn eerste schip; een ijzeren schottel- staat doet nu een beroep op die ga rantstelling. „Ik heb dat in de krant gelezen en voor kennisge ving aangenomen", reageert Streng. Volgens hem wordt met Rijkswaterstaat over allerlei aspec ten van de N57 overlegd, maar is over de garantstelling nog niet ge sproken. Aan het meebetalen aan onvoorziene uitgaven zijn voor waarden verbonden, benadrukt Streng. „Het gaat er niet om ons aan afspraken te onttrekken, maar Rijkswaterstaat zal eerst met ons moeten overleggen en met feiten moeten onderbouwen dat het in derdaad onvoorziene uitgaven wa ren." TWEEDE MAASVLAKTE Kijk naar een slideshow over de vor deringen op de Tweede Maasvlakte op www.pzc.nl/schouwen-duiveland STELLING Belofte dat operatiekamers in Zierik zee blijven, is geloofwaardig. Reageer www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl bezoek hier ook de gezellige kerstmarktpm Boekcode: vanaf Inclusief: mmm Vertrek op: 22 december Eén van de mooiste steden van Europa! Bekijk tijdens een stadsrondrit de Kettingbrug, het Vissersbastion en bezoek een kerstmarkt. Maak een natuurrondrit door de Donauknie en het Donaudal. Ga mee naar Gödóllö waar we slot Grassalkovich bezoeken. Breng ook een bezoek aan het grootste openluchtmuseum van Hongarije. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, 4x dinerbuffet en vervoer per k Tourist Glass touringcar 4 dagen Praag.......v.a. 99,- Vertrek op: 26 november, 3, 10, 17 december 4 dagen Berlijnv.a. 109,- Vertrek op: 28 november, 5, 12,19 december 4 dagen Parijsv.a. 119,- A/ertrekop: 3, 10, 17 december Maak kennis met Berlijn en het onbekende Polen! Ga mee met de stadsrondrit door Berlijn langs bezienswaardigheden. Bekijk o.a. de Brandenburger Tor en de Gedachtniskirche. Ook is er de gelegenheid om een boottocht te maken over de Spree. Maak een stads wandeling door Frankfurt an der Oder en de Poolse stad Slubice. Breng ook een bezoek aan slot Sanssouci.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38