Kustlab focust op Schouwen-Duiveland Grappige verkeersles -t mj\j 17 20 en 21 18 en 19 Boerenbruiloft zorgt voor nostalgische sfeer almanak Batterij CiT MA1 IWPKI JlnUU WON* Donderdag 28 oktober 2010 mmi AKin J! Vc LAIN U Ben Schot behoort tot inventaris van de watersport Aanleg Tweede Maasvlakte ligt op schema Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl MILJOENENPROJECT Het Zeeuwse Landschap voert verkennende gesprekken met grondbezitters door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De kans groeit dat het Kustlaboratorium zich langs de Oosterschelde op Schouwen-Dui veland vestigt. Stichting Het Zeeuwse Landschap, initiatiefne mer en toekomstig eigenaar van het project, voert momenteel ver kennende gesprekken met grondei genaren op Schouwen-Duiveland. Behalve Schouwen-Duiveland, is ook de gemeente Noord-Beveland iimii yimiin'niir mtmniriiinfiiiniii i mi ijiiiiiii imm nn nog in de race voor het project waar de Postcodeloterij 6,25 mil joen euro aan meebetaalt. Momen teel heeft Het Zeeuwse Landschap echter een lichte voorkeur voor Schouwen, zegt directeur Marten Hemminga. Een kleine maand ge leden liet de Noord-Bevelandse burgemeester Henny van Kooten nog weten dat wat hem betreft het Kustlab in de Oud-Noord-Beve- landpolder, aan de voet van de Zeelandbrug komt. De laatste tijd hebben ook op Schouwen-Duiveland verschillen de partijen zich gemengd in de dis cussie over de locatie van het pro ject waarbij kustveiligheid, aqua- cultuur en landschapsontwikke ling samen komen. Zowel de CDA-fractie als het Sociaal Econo misch Adviesplatform spraken zich uit voor het plan. Ook het col lege van B en W liet zich bij mon de van wethouder Ad Verseput po sitief uit over het Kustlab. Naar aanleiding van die berichten heeft de fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland schriftelijke vragen gesteld aan het college. LSD was vooral benieuwd naar de rol van de gemeente in het Kust lab. Volgens het college is de plan uitwerking echter vooral een ver antwoordelijkheid van Het Zeeuw se Landschap. Hemminga zit wat dat betreft op één lijn met het college. „We ver wachten van de gemeente geen buitengewone inspanningen." Hij kan, net als het college, LSD ook geruststellen over de inspraakmo gelijkheden. „Het is nu nog een concept. De uitwerking vindt ze ker niet plaats in achterkamertjes." Hemminga benadrukt dat het een proces van jaren is, dat op 'zorgvul dige' wijze moet worden uitge voerd. Hemminga wil nog niet zeg gen over welke percelen hij in on derhandeling is. Waarschijnlijk gaat het om landbouwgrond. „In theorie zou het project in een be staand natuurgebied kunnen wor den gerealiseerd, maar primair kij ken we daar niet naar." BURGH-HAAMSTEDE - De koets met paarden ontbrak, maar verder waren alle ingrediënten aanwezig: bruidstaart, bruidsuikers, getuigen en een in toga gehulde ambtenaar der burger lijke stand. De afdeling Schouwen-Duiveland van Nationale Vereniging De Zonnebloem vier de vierde het 40-jarig bestaan gisteren in dorpshuis De Schutse met een heuse 'boeren bruiloft'. In de hoofdrollen Nelis de Reutel en Mien Opmaat, uitgedost in respectievelijk Walcherse en Bruse klederdracht. Met een ouderwetse spreekhoorn als hulpmiddel. „Het was heel gezellig", zegt woordvoerder José Kostense van De Zonnebloem. „En natuurlijk kreeg iedereen na afloop een zakje bruidsui kers mee." foto Izaak Verkeste /j/P) I Accountants- en A I I Adviesgroep Rijkse Vrijdag 29 oktober zijn al onze vestigingen (Middelburg, Vlissingen, Serooskerke, Goes en Zierikzee) in verband met een personeelsreis gesloten. ZIERIKZEE - Tweedeklassers van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee krijgen dinsdag 23 november op grappige manier 'verkeersles' voor geschoteld. De lessen zijn gebaseerd op het im provisatieprogramma De Lama's. Deze show was de afgelopen jaren te zien op Nederland 3. Door mid del van dialogen, waarin de ver keersveiligheid centraal staat, leren de jongeren op humoristische wij ze hoe ze zelf invloed kunnen heb Tip? redactie@pzc.nl ben op de verkeersveiligheid. Op deze manier wordt volgens de school gewerkt aan een positieve gedragsverandering. Het project be staat uit verschillende rondes, waarbij alle jongeren meedoen aan de oefeningen. Het gastcollege dat 'LaMaZien' als titel heeft, gaat uit van Veilig Verkeer Nederland. Het proefjproject wordt georgani seerd door Stichting TeamAlert, een verkeersveiligheidsorganisatie voor en door jongeren. Tygo van ruim 2,5 jaar uit 's-Graven- polder mag graag in de tuin spelen. Vermoedelijk is het ventje een bio loog in de dop, want hij stelde zijn moeder al ontdekkend allerlei vragen over de bloemen, de planten en de in secten. Moeder gaf hem geduldig uitleg over alles wat haar zoon wilde weten, wantje kunt nooit genoeg kennis hebben. Op een gegeven moment ontwaarde Tygo echter een dode kikker in de tuin. Op dat moment werd ook meteen duidelijk dat behalve een toekomst als bioloog, ook nog wel eens een mooie carrière in een technisch vak voor Tygo in het verschiet zou kun nen liggen. „Kijk mama", sprak hij. „Daar ligt een kikker. Die doet het niet meer, dus daar moeten nieuwe batterijtjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35