261 sport Geloofsbrieven Everaert Cofely Cup kiest vo< Honkballers Oranje bereiken finaleronde Zeeuwse marathons staan in top honderd Nederlaag poolers Cue's PerfActioN Van de Velde verder in toernooi Tunesië Winst voor schaatser Flip Salomé MORRES/HULST Jo Everaert is onlosmakelijk verbonden mêt volleybal vereniging Morres/Hulst. Het 74-jarige boegbeeld van de club doet het tegenwoordig wat rustiger aan. Oil ISiiï li Opnieuw een nederlaag voor schaker Tiviakov donderdag 28 oktober 2010 MIDDELBURG De marathon van Zeeuws-Vlaande- ren en de Kustmarathon zijn opge nomen in het boekje 'De 100 leuk ste lopen van Nederland en België'. Uit het immense aanbod van loop evenementen selecteerde de redac tie van Keep-on-Runnïng.nl de honderd meest aansprekende, uit dagende en gezelligste wedstrij den. Vooral de keuze voor de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen is op vallend, omdat deze pas twee edi ties achter de rug heeft Het boekje kost 4,95 euro. BREDA De poolbiljarters van Cue's PerfAc tioN verloren in de regionale eer ste klasse met 4-2 van Pompa Bow ling Team. Mark Schelling won zijn enige par tij voor de Vlissingse ploeg en Sean Dennis een van de twee. Daar mee was het gedaan met de produc tiviteit van de niet altijd even ge lukkig spelers van Cue's PerfAc tioN uit Vlissingers. De nederlaag tegen de poolbiljar ters uit Breda was overigens wel verdiend. taichung - De Nederlandse honk- balploeg heeft zich gisteren zoals verwacht geplaatst voor de finale ronde van het toernooi om de In tercontinental Cup. Oranje ver sloeg in de laatste groepswedstrijd het nog puntloze Thailand met 7-2. Het duel werd in de zevende in ning nog even spannend toen de Aziaten hun achterstand terug brachten tot 3-2. Imponerende uit halen van Danny Rombley en Sharlon Schoop, beide goed voor drie honken, zorgden in de gelijk makende slagbeurt echter al voor opluchting. Doordat Italië verrassend met 3-0 won van favoriet Japan eindigde Nederland als eerste in de groep, met evenveel punten als de Italia nen en de Japanners maar met een beter runsaldo. Cuba, de ande re poulewinnaar, is vandaag de eer- MONASTIR Tennisster Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder heeft de twee de ronde bereikt van een toernooi in het Tunesische toeristenoord Monastir. De Bevelandse versloeg de Poolse Sylwia Zagorska in twee sets: 6-3 6-4. Van de Velde treft in de twee de ronde een Frangaise, Cindy Cha- la. Zij is achtste geplaatst. Vorige week haalde Van de Velde in het zelfde Monastir de achtstefinales van een Futuretoernooi. De prijzen- pot is gevuld met 10.000 dollar. EINDHOVEN Schaatser Flip Salomé uit Breskens heeft in Eindhoven de tweede ma rathon uit de regiocompetitie ge wonnen. Op vijftien ronden van het einde reed Salomé weg en ondanks meer dan stevig weerwerk hield hij ie dereen achter zich. Adriaan Provoost uit Domburg werd vijfde, Adriaan van Damme uit Yerseke achttiende en Peter van Waes (Aardenburg) en Patrick Tol- hoek (Yerseke) kwamen als 27e en 28e over de finish. Jo Everaert drie jaar de mee gestopt ste opponent in de beslissende fa se. De andere tegenstanders zijn Taiwan en Zuid-Korea. Tegen Thailand was Kevin He- ijstek de winnende werper. De starter kreeg in vijf innings maar een honkslag tegen en gooide acht maal drieslag. Zijn opvolger Orlan do Yntema kwam echter onver wacht in problemen, die groten deels werden opgelost door Berry van Driel. Nick Stuifbergen maak te het karwei op de heuvel af na dat de 'triples' van Rombley en Schoop voor een veilige marge hadden gezorgd. Zij waren de uit blinkers aan slag, de beste batting- cijfers overlegde Mariekson Grego- rius met vier hits in vijf pogingen (.800). De onervaren Jason Hal man, drie uit vier, maakte even eens indruk. Vaste krachten als Sid ney de long, Eugene Kingsale, en Curt Smith kregen rust. door Peter van Kouteren hulst - lo Everaert was jarenlang het boegbeeld van volleybalvereni ging Morres/Hulst. De inmiddels 74-jarige gangmaker van de club is in Nederland en België bekend door zijn missie en visie en pakte drie jaar geleden de draad als jeugdtrainer weer op. Na een lich te hersenbloeding in augustus heeft de voormalig gymleraar het stokje definitief doorgegeven. Het verzoek tot een gesprek heeft hem verrast. Jo Everaert is niet wars van publiciteit, maar eigen lijk is er niks nieuws te melden, vindt hij. „Het is net of je een ne crologie komt schrijven, maar ik ga nog niet dood hoor", lacht hij. „Ik heb een herseninfarctje gehad en ben met de volleybalclub ge stopt. Ik ben nog wel actief, voor de basiliek, maar dat geeft minder stress. Het is de mooiste kerk van Nederland. Ik heb een folder ge schreven, waarvan vijfduizend exemplaren zijn gedrukt. Ze zijn in herdruk. Ik had een veel te ho ge bloeddruk en verwaarloosde mijn medicijnen. Ik heb vijf dagen in het ziekenhuis gelegen. Nu pak ik braaf mijn medicijnen. Alles van volleybal ben ik aan het over dragen. Mijn lichaam is zich aan het resetten. Ik slaap goed." De autodidact Jo Everaert en Morres/Hulst zullen tot in lengte van dagen in één adem genoemd worden. De samenwerking resul teerde door zijn opmerkelijke trai- ningsaanpak aan de hand van een aantal principes in talloze nationa le titels voor Hulster jeugdteams en een hoog aanzien als oplei dingsinstituut. Veel verenigingen namen zijn tips ter harte. Met bij dragen in landelijke volleybalvak bladen baarde hij opzien en schroomde hij niet om spelers van het nationale team op hun tekort komingen te wijzen. „Of ik de Johan CruijfFvan het vol leybal ben? Cruijff was een unieke voetballer, dat ben ik als volleybal ler nooit geweest. Ik heb ook nooit de roem van Cruijff gehad. Er is wel eens gezegd dat ik veel meer invloed zou hebben gehad als ik in de Randstad had ge woond. Aan de andere kant was ik in België de Nederlander, tegen wie toch wel een beetje werd opge keken. Daar werd ik vooral beoor deeld op wat ik schreef" „Ik heb veel verstand van volley bal", vervolgt hij. „En ik trainde vrij eigenwijs, op mijn eigen ma nier. Op die manier heb ik onze jeugdploegen naar de top van Ne derland gebracht. De eerste keer dat we kampioen werden was dat met een team LTS'ers. Ik gaf altijd heel de klas volleybaltraining. Als anderen het beter deden dan wij, dan zochten we naar een oplos sing. Ik leerde onze spelers te ver trekken vanuit de teenstart en vooral anders verdedigen. Op de '-4 Bekijk het laatste nieuws over het Zeeuwse amateurvoetbal op: www.pzc.nl/amateurvoetbal Weblogs over voetbal, hardlopen en wielrennen vindt u op onze website: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl UITUITSLACEN j> BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Miami Heat 88-80, Portland Trailblazers - Phoenix Suns 106-92, LA Lakers - Houston Rockets 112-110. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - 't Bierwinkeltje 4-4: Danny Aerts - Cees A. Wissel 30-15, 52; Nico Peeters-Marc Pauly 16-25, 36; Piet van Essen-Joke Breur 25-13, 41; Kees Verbeek-Cees J. Wissel 18-20, 49. Pool. Regionale eerste klasse. Pompa Bow ling Team-Cue's PerfActioN 4-2: straight. Paul Spee-Pim Stil 50-39; Frank Verhoeven-Sean Dennis 50-32. 10-ball. Thomas Kleinjan-Jo- chem Bruijnooge 6-4. 9-ball. Jordi Schouteren -Yorick Verhage 7-6. 8-ball. Heiko Bos- man-Sean Dennis 3-6; Joost Schevers-Mark Schelling 4-6. SCHAKEN Hoogeveen. Univé schaaktoernooi, kroon groep. Derde ronde: Tiviakov (Ned) - Va- chier-Lagrave (Fra) 0-1, Ciri (Ned) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2. Stand: 1. Sjirov en Vachier-Lag- rave 2, 3. Giri 1 1/2, 4.Tiviakov 1/2. hoogeveen - Sergei Tiviakov heeft gisteren tijdens het 14e schaaktoer nooi van Hoogeveen opnieuw een nederlaag geleden, ditmaal met de witte stukken. De Groningse groot meester boog in de derde ronde van de kroongroep voor de Frans man Maxime Vachier-Lagrave. Hij gaf na 40 zetten op. Anish Giri kwam met wit in pro blemen tegen de Spanjaard Alexei Sjirov. De jeugdige Rijswijker kwam in het eindspel goed terug. Hij speelde secuur en kreeg na de 73e zet het begeerde halve punt. Sjirov en Vachier-Lagrave leiden nu met 2 punten, Giri volgt met 1 1/2. door Barry van der Hooft terneuzen - De speeldata voor de editie van 20ti staan al vast, de in schrijftermijn loopt eind deze week af en de velden van Schoon- dijke en Graauw zullen opnieuw als strijdtoneel fungeren. Toch zal de Cofely Cup komende zomer niet helemaal volgens de beproef de formule worden afgewerkt. De organisatie heeft er namelijk voor gekozen de opzet licht aan te pas sen. De Cofely Cup, een toernooi voor Zeeuws-Vlaamse standaardteams en afgelopen zomer aangevuld met de Walcherse eersteklasser RCS, zal voor het eerst met groeps- hoofden gaan werken. Dit heeft volgens de organisatie een tweel- dig doel. In de eerste plaats is het de bedoe ling om op de finaledag, bij de strijd om de plaatsen één tot en met acht, een zo sterk mogelijk deelnemersveld over te houden. Daarnaast denkt de organisatie met die verandering alle teams, zo wel de hoger als lager spelende clubs, zoveel mogelijk interessante duels te kunnen bieden. Het aantal groepshoofden is in eer ste instantie afhankelijk van het aantal deelnemers en daarna op nieuw van het aantal deelnemers uit de twee regio's in Zeeuws- Vlaanderen. Simpel gezegd spelen clubs ten westen van Terneuzen hun duels Hulstenaar Jo Everaert is gestopt met volleybal maar is nog wel actief voor de basi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28