heel nietig bd store and 123 Opruimen van alle gelekte olie bij Vlake duurt nog maanden Vlissinger ziet kwade opzet ex achter aangifte kpn JEA1M Via Alpina B W metalen urnen wint Funeral Award Kampioenschappen vissen voor vrouwen Vroege Kerk houdt minisymposium Meer bergwandelen VLISSINGEN Suzanne Bohnck van B W meta len urnen uit Vlissingen heeft de eerste prijs gewonnen in de catego rie meest vernieuwende asbestem- mingsmogelijkheden bij de Inter national Funeral Awards. Zij nam deel met een serie fotolijstjes met daarin een modern asbuisje. B W bestaat sinds 2004 en richt zich met haar collectie metalen ur nen op de uitvaartsector. De urnen zijn vervaardigd van tin, alumini um, zilver, brons en messing. WESTKAPELLE Het strand bij Westkapelle, over gang Baaiweg, is zaterdag het decor van het Nederlands Kampioen schap Kustvissen voor dames en ju nioren. Er wordt uitsluitend gevist vanaf het strand. De wedstrijd duurt van 12.30 tot 16.30 uur. Aan de viswedstrijd doen 24 dames en 55 junioren mee. Zij mogen slechts vissen met één hengel. Twee van de drie winnaars van vorig jaar kwamen uit Zeeland. KAPELLE De Stichting Bijbeluitleg Vroege Kerk houdt vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober een minisymposium over het thema 'De actualiteit van de kerkvaders'. Vrijdag in de her vormde kerk van Kapelle vindt een lezing plaats vanaf 20.00 uur over Augustinus Confessiones. Het ei genlijke symposium is zaterdag vanaf 16.00 uur in de Goese Wester- kerk onder over vroegchristelijke kunst. Zie ook www.sbvk.nl door Mieke van der Jagt YERSEKE - De olieleiding die vorige week bij drainagewerkzaamheden bij Vlake werd stukgetrokken, kan met een beetje goede wil morgen weer in gebruik worden genomen. Voordat echt alle olieresten in de grond en aan de slootkanten zijn opgeruimd, kunnen maanden ver streken zijn. Een kleine honderd belangstellen den kwamen gisteravond naar De Zaete in Yerseke om van Total Raf finaderij Nederland te vernemen hoe ver de werkzaamheden gevor derd zijn en hoe het verder moet. Alex van Schaik van Total legde uit dat vlak na de melding van het lek de toevoer is stopgezet en dat de sectie in de pijpleiding waar het lek zat, is afgesloten. De 200 kuub Noordzeeolie die toch nog op het perceel terechtkwam, is doordat de grond met water verza digd was, relatief ondiep op het water blijven drijven maar wel door bekende en onbekende drai- donderdag 28 oktober 2010 nagebuizen in omringende sloten terechtgekomen. Die sloten zijn in secties afgedamd en leeggezogen. Total heeft zeventien grote tankwa gens met vervuilde grond en ver vuild water naar de afvalverwer king in Moerdijk gestuurd. Alle olie is nog steeds niet weg. Middenop het vervuilde land- bouwperceel is een diepe sloot ge graven waarin het vervuilde water bij regenval kan worden opgevan gen en weggezogen. Omwonenden hebben veel last ge had van de werkzaamheden: dag en nacht geluid, trillingen, licht en stank. Dat is nagenoeg afgelopen. Vanaf volgende week kan worden begonnen met het weggraven van de slootkanten, het herstel van ber men en sloten en met een gede gen onderzoek naar de gewassen die in de buurt groeien. Het kan nog een hele poos duren voordat het getroffen perceel er weer bij ligt zoals het lag voor de drainage werken die de pijplijn beschadig den. Tussen de Alpen ben je als mens heel klein. foto Esther en Erik Lennertz gaat toch naar de Alpen uit. Scan dinavië vinden ze bijvoorbeeld niet hoog genoeg. En in België zijn maar weinig routes die ze niet gelo pen hebben. Toekomstplannen zijn er ook nog zat. Zo willen ze nog de groene route van de Via Alpina lopen, de GR 10 route met de Pyreneeën mee en naar de Middellandse zee fietsen. Want fietsen doen ze ook graag en veel. Dat moet makkelijk kunnen, want onderweg zijn ze een Slowaakse wandelaar - een iel mannetje - van 93 tegengekomen die iedere dag 33 kilometer deed, heuvel op en heuvel af. Dus je kunt nog tot op heel hoge leeftijd doorgaan. Op de internetsite van de Koninklij ke Nederlandse Klim- en Bergsport Vereniging www.nkbv.nl is meer in formatie over deze sport te vin den. Esther Lennertz beveelt geïnteres seerden ook aan om eens met bergwandelaars in hun omgeving te praten om hun ervaringen te ho ren. Informatie over wandelen op de Via Alpina is op verschillende inter netsites te vinden, zoals www.via-alpma.org en www.viaalpina.com door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 33-jarige Vlissin ger vindt dat de Middelburgse poli tierechter hem ten onrechte heeft veroordeeld tot een werkstraf van 60 uur waarvan 20 voorwaardelijk wegens mishandeling van zijn ex-schoonvader en bedreiging van zijn ex-vriendin. Hij ziet de ex-vriendin, die al jaren een omgangsregeling met de kinde ren zou blokkeren, als de kwade genius achter de aangiften tegen hem. In hoger beroep probeerde de man gisteren het Haagse ge rechtshof te overtuigen dat hij geen bedreigingen had geuit en zijn schoonvader niet had mishan deld. De Vlissinger ging twee jaar gele den, op 24 juli, bij zijn ex langs, om te praten over de kinderen. De vrouw wilde niet praten en belde de politie en haar vader. Vervol gens ontstond een schermutseling, waarna de vader zei dat de Vlissin ger hem had mishandeld. Inmiddels heeft de man geen en kel contact meer met zijn ex. Hofaanklager W. van Fessem con cludeerde dat de kans op herha ling gering is. Hij eiste daarom een geheel voorwaardelijke werkstraf van 60 uur. Uitspraak over twee weken. Kijk op kpn.com. of infoTmeeT in de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid. kpn winkel kpn.com 0800 0115 stuit je aan Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25