Alleen in de Alpen ben je soms Waterschap verlaagt tarief fuls 22 brieven VIA ALPINA Echtpaar uit 's-Gravenpolder wandelt duizenden kilometers WSSZESM Zeeland donderdag 28 oktober 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Scheldeterrein Wat een flutverhaal over de wo ningbouw heeft de Vlissingse wet houder Piet Polderman. Hij snapt de scepsis van de bevolking niet. De impasse met de projectontwik kelaar van het Scheldeterrein moet worden doorbroken, zegt hij. Maar ondertussen wordt overal buiten het Scheldeterrein gebouwd. Zelfs direct naast een zeer drukke ver keersweg. Waar haalt deze wethou der al die nieuwe bewoners van daan? Of moeten er nog meer so ciaal zwakkeren met huursubsidies naar Vlissingen worden gelokt? Over enige tijd is passant Polder man vertrokken, een lege verpau perde binnenstad achterlatend. Jo de Ridder Boulevard Evertsen 84, Vlissingen Rekenhulp voor caissières Volgens een onderzoek (krant van 26 oktober) hebben kassamede werksters een hulpmiddel nodig om de leeftijd te berekenen van de klant die alcoholische drank wil ko pen. Regelmatig lees ik in de krant over scholen die gesloten dreigen te worden wegens een te klein aan tal leerlingen. Zou het niet beter zijn om de scholen te sluiten die mensen met het kennisniveau van die medewerksers op de maat schappij durven los te laten? Kees Baan Wijdauplantsoen 29 Middelburg Hedwigepolder Het ontpolderen van de Hedwige polder leidt tot een toenemende se dimentatie van zware metalen, pak's en pcb's. Deze giftige stoffen reageren met bodemdieren en plan tengroei door adsorptie en absorp tie. Die biomassa is bedreigend voor mens en dier. Bovendien komt door weer en wind fijnstof in de omgeving met gevaar voor chronische ziekten. Die vervuiling werd destijds in de MER niet voor zien, maar dankzij onderzoek van dr Cor Scheele in 2009 zijn wij er nu wel van op de hoogte. Maar de ze kennis is in Den Haag op af stand gehouden. En helaas ook door de Provincie Zeeland. Verbijs terend en beschamend, temeer om dat goede buitendijkse alternatie ven voor natuurherstel mogelijk zijn die passen in het verdrag met Vlaanderen. Minister-president Peeters van Vlaanderen heeft bij herhaling gesteld dat hij daarvoor aanspreekbaar is. Jaap Schijve en Cor Scheele Markt 18, Retranchement en Wisselseweg 38, Epe Betaalsysteem De internetfraude met computers is sterk toegenomen. Waarom gaan we dan niet terug naar het oude banksysteem? Dat schept ar beidsplaatsen en levert een betere service op. Nu moet je alles zelf doen en als er iets fout gaat, treft hen geen blaam. Fouten worden vergoed, maar de klant betaalt toch de rekening. Zie de lage rente. Ben MisïHje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand door Maurits Sep MIDDELBURG - Zeeuws-Vlamingen hoeven volgend jaar gemiddeld 64 euro minder te betalen aan het wa terschap. Door de fusie van de twee waterschappen gaat het tarief in Zeeuws-Vlaanderen vijftien pro cent omlaag. Het tarief boven de Westerschelde blijft gelijk, maar daar werd al veel minder betaald aan waterschapslas ten dan in Zeeuws-Vlaanderen. Omdat er door de fusie nog maar één tarief gebruikt mag worden voor heel Zeeland, is gekozen voor verlaging van het Zeeuws-Vlaamse tarief naar het niveau van overig Zeeland. Het gelijkschakelen van de tarieven was één van de eisen bij de fusie van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen en Water schap Zeeuwse Eilanden. Ook de andere doelstellingen zijn - enkele weken voor de verkiezingen voor een nieuw waterschapsbestuur - gehaald, stelden dijkgraaf Toine Poppelaars en de gezworenen Denis Steijaert (Zeeuws-Vlaande ren) en Jaap Hoekman (Zeeuwse Eilanden) gisteren vast. De organisaties zijn al in elkaar ge schoven, er zijn twee volwaardige hoofdkantoren (Terneuzen en Middelburg), de begroting is slui tend en voor de komende jaren zijn geen financiële'risico's te ver wachten. De fusie levert de komen de jaren structureel 6,7 miljoen eu ro winst op doordat goedkoper ge werkt kan worden. De tarieven kunnen de eerste drie jaar ook na genoeg gelijk blijven, maar dat hangt af van de ambities die het nieuwe bestuur volgend jaar heeft. Naarmate die groter zijn, zullen de tarieven toch licht (1, 2 of 3 pro cent) moeten stijgen. „Er blijft geen schuldenlast over, het nieu we waterschap kan met een scho ne lei beginnen", constateerde dijk graaf Poppelaars. De fusie heeft 64 banen gekost. De twee schappen hadden samen 540 arbeidsplaatsen, Waterschap Schel- destromen nog 476. Mogelijk zul len nog meer banen verdwijnen. De kans bestaat dat sommige werk zaamheden uitbesteed gaan wor den. op CIC Een fanatiek fietser laat zich niet tegenhouden door het slechte weer: www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Bekijk het nieuws door de ogen van jongeren op de website www.watisiniouje.n8 STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Esther en Erik Lennertz. Duizenden kilometers hebben ze al gewandeld, Esther en Erik Lennertz. Vooral door de Alpen. door René Schrier Misschien denk je als je thuis bent dat je heel wat voorstelt. Maar als je dan door die Al pen wandelt ben je toch heel nie tig. Soms kom je dagenlang geen mens tegen." Esther Lennertz uit 's-Gravenpol der weet waar ze over praat. Sa men met haar man Erik heeft ze al duizenden kilometers gewandeld. Vooral de Via Alpina, een tocht tussen Triëst en Monaco, hebben ze in allerlei varianten al gedaan. Dit jaar stond een tocht van 65 da gen op het programma. In totaal goed voor 1100 kilometer wande len. Dat was nog niets. In 2004 zijn ze vier maanden op pad geweest en stapten ze 2500 kilometer samen, van Hoek van Holland naar Nice over de GR 5 route. De Via Alpina loopt door acht Al penlanden over een lengte van 5000 kilometer en met een hoogte zonder een ontbijt weer op pad. Het heeft echt verrassende contac ten en vriendschappen opgeleverd met mensen die we nu nog steeds ontmoeten." Als je na vier maanden in de ber gen wandelen thuiskomt is het wel wennen, vertelt Esther: „Je gaat onnodig trappen op en aflo pen." En weer anders eten. Op reis zit er meestal voor een paar dagen eten in de rugzak. Veel pasta: de variatie zit hem in de saus. Het echtpaar Lennertz kiest steeds voor de Alpen, al zijn ze ook wel in de Pyreneeën geweest. En ter voorbereiding worden ook wel eens de Ardennen of de Dolomie ten aangedaan. Maar de voorkeur foto Willem Mieras rotsen waren en gewoon geen plekje om de tent te plaatsen. En ze zijn ook al eens met een heli kopter van een berg gehaald om dat Esther was gevallen, waarbij haar arm uit de kom schoot. „Wat tijdens al die wandeltochten de meeste indruk op ons heeft ge maakt, zijn de mensen die we te genkwamen. Niet alleen de andere wandelaars, maar ook de mensen van wie we gastvrijheid kregen. Onvoorstelbaar gewoon. Als we vroegen of we ergens mochten kamperen, was dat in pakweg 98 procent van de gevallen geen pro bleem. Mensen nodigen je in huis uit, vragen of je misschien wil douchen en vaak genoeg ga je niet FRANKRIJK verschil van in totaal 3000 meter. In 2000 hebben de acht landen de handen ineengeslagen en het pro ject Via Alpina gestalte gegeven. Het wandelen begon na de pensio nering van Erik. Ook vroeger wan delden ze wel op vakanties met de kinderen, maar sinds 2003 werd het serieuzer aangepakt. Het stramien is steeds hetzelfde'. Erik (71) en Esther (53) gaan elk met een rugzak op pad. Na een dag wandelen zoeken ze een plek je om de tent op te zetten en de volgende dag gaat de tocht verder. Zo gemakkelijk als het lijkt is het niet altijd. Het is wel eens voorge komen dat ze zes uur langer moes ten lopen omdat er alleen maar OOSTENRIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24