Machtswisseling maar ook wat Gehalveerd ze niet wilden Vlissingers kunnen wel zonder PvdA Duisteren in Middelburgse Nacht Remco Hakkert geeft gospelconcert Man aangehouden na weigeren biaastest Man aangehouden voor diefstal drank Schouwens oudste wordt 106 jaar f donderdag 28 oktober 2010 MIDDELBURG Vlissingers zijn tevreden over de machtswisseling na ruim zestig jaar dominantie van de PvdA in het gemeentebestuur. Minder dan een kwart betreurt dat, zo blijkt uit een stemming op de PZC-website. De PvdA behaalde bij de gemeenteraadsverkiezingen van dit jaar nog maar vier van de 27 zetels. De fractie werd daarmee derde in grootte nn Lokale Partij Vlissingen (6 zetels) en Partij Souburg-Ritthem (5 zetels) VLISSINGEN De politie heeft gisteravond rond 18,00 uur aan de Kenau Hasselaar straat een man aangehouden die een biaastest weigerde. De politie was getipt over een man die dron ken was en in zijn auto wilde rij den. De man reageerde niet om een verzoek om zich te legitimeren en stapte in zijn wagen. Op de vraag of hij mee wilde werken aan een biaastest reageerde hij even min. Toen hij weg wilde rijden is hij uit zijn auto gehaald en meege nomen naar het politiebureau. VLISSINGEN Een 32-jarige Vlïssinger is gisteren aangehouden wegens diefstal uit een supermarkt aan de Nieuwe Vlissingseweg in zijn woonplaats. Agenten zagen dat hij vanachter een- hek spullen in een tas stopte en de benen nam. Na een achtervol ging te voet is de man voor de deur van de supermarkt aangehouden. In zijn tas zaten 12 blikken drank. door Maurits Sep V lissingen verschiet van kleur. Bij de laat ste gemeenteraadsverkiezingen werd de PvdA-fractie al gehalveerd, van acht naar vier zetels. Nu krijgt de stad, sinds 1946 in handen van de sociaal-democratie, ook nog eens een CDA'er als burgemeester. De Vlissingers lijken het wel prima te vinden. Eens geen PvdA-burgemeester, dat zal Vlissin gen goed doen - luidde de stelling op de PZC-website. De uitslag is duidelijk: driekwart is het daarmee eens; de rest vindt het jammer, of is het er althans niet mee eens. Er is tot gis termiddag door 220 mensen op de stelling ge reageerd. Daarvan stemden er 171 voor (78 pro cent) en 49 tegen (22 procent). Voordeel mis schien dat het nu een CDA'er is en niet meer een lid van de Partij van de Afbraak waar we al jaren van hebben genoten, is een van de reacties op de website bij het nieuws over de benoeming van CDA'er René Roep. De PvdA leverde zolang de partij bestaat de burgemeester in Vlissingen. Sinds 1946 waren dat Kolff, Roemers, Westerhout, Van der Doef, Van Dok en Dijkstra. Ook in de gemeenteraad en dus in het college maakte de partij steevast de dienst uit. De laatste 25 jaar waren er drie PvdA-burge- meesters en voortdurend twee sociaal-democra tische wethouders per college. Die tijd is nu dus (voorlopig) voorbij. De CDA' er René Roep geeft leiding aan een college met één PvdA-wethouder (Piet Polderman) en wet houders van WD (Jacques Suurmond), CDA (Marin de Zwarte) en LPV (Rob van Dooren). Remco Hakkert geeft zaterdag sa men met het Centre Gospel Choir en band een concert in de Middel burgse Ontmoetingskerk. Het pro gramma bevat black gospel-koor- nummers en Nederlandstalig solo- werk. Hakkert treedt voor de derde keer op in Middelburg. Het pro gramma biedt ook ruimte voor sa menzang. Aanvang 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Ze genoot gisterochtend van haar marsepeingebakje en tegen een ci troenjenevertje zegt ze ook nog steeds geen nee. Mevrouw J. C. Vasseur-Van Dale vierde gisteren haar 106de verjaar dag ïn verzorgingshuis Duinoord in Burgh-Haamstede. De jarige werd geboren in café Du Commerce (het latere Hemelse Vre de) in Cadzand. Voor het werk van haar man verhuisde ze naar Schou- wen-Duiveland, waar ze - ook na het overlijden van haar echtgenoot - tot haar 96ste zelfstandig woon de. Mevrouw Vasseur is met haar 106 de oudste inwoner van Schou- wen-Duiveland. De oudste vrouw van Zeeland is mevrouw Adriana Lunstroo-Van Zanten uit Yerseke. Zij is 106 jaar en 325 dagen. Mevrouw J. C. Vasseur-Van Dale. Oud-PvdA-leider Wouter Bos ging in 2003 in café De Concurrent in Vlissingen in gesprek met jongeren. Rechts van Bos in het publiek oud-PvdA-burge- meester Jaap van der Doef. foto Lex de Meester 1. Overheden moeten bijlappen voor N57 2. Grotere winterterrassen (foto) 3. Herinrichting Sint Jacobsstraat Lees verhalen over amateurvoetbal op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Anneimarie Zevenbergen MIDDELBURG - Dans, duistere wan delingen, enge verhalen in het Mo lenwaterpark, donkere tafelen en deels gedoofde straatverlichting maken deel uit van de Nacht van de Nacht in Middelburg aanstaan de zaterdag. Ook de gemeente Vlissingen en Veere doen mee aan deze landelij ke actie, door een aantal lichten in de gemeente te doven. In Middelburg staan zaterdag diver se onverlichte activiteiten op het programma. De dansers van Dazz le geven vanaf 17.00 uur drie korte shows tegelijk op verschillende plaatsen op de Markt. Negen res taurants en eetcafés bieden het Donker Tafelen tussen 17 en 23 uur aan. Dat betekent eten op de tast met 'blind' proeven en duistere ac teurs die de donkere of juist heel heldere gerechten serveren zoals zwarte risotto, gewokte inktvis of 'chocolate lover's dessert'. In stads park het Molenwater staan de be zoekers 'duistere verrassingen' te wachten. Tussen 19 en 20 uur kun nen kinderen geschminkt worden tot Stadsparkdier en is er een lam- pionnenoptocht. Tussen 20 en 21 uur staat de Nachtwacht in het engste deel van het park. Vertellers brengen verder tussen 21-en 22.30 uur spannende, leuke en enge ver halen ten gehore. Tot slot kunnen liefhebbers tussen 22 en 24 uur sterren kijken met de kijkers van de Sterrenwacht op de Markt. Nachtpannenkoeken, glüh wein en chocolademelk worden ge serveerd in een keetje op de Markt. De gemeente Middelburg dooft zaterdag de verlichting op de Markt en van het stadhuis, evenals die van de Lange Jan, de Kloven iersdoelen en de molens in de ge meente. In Vlissingen gaat onder meer het licht op het Frans Naereboutplein - zo'n 1500 lampen - uit. In Veere wordt de verlichting van een aan tal kerken, molens en het stadhuis uitgedaan. De drie Walcherse ge meenten roepen tevens brancheor ganisaties op om zoveel mogelijk (reclame)verlichting van winkels en bedrijven te doven. Zie ook pagina 13 in de Uit-gids s van vandaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21