AH Burgh-Haamstede mag niet groter intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 JL MJ\J 21 24 en 25 DETAILHANDEL Bijstelling van detailhandelbeleid biedt mogelijk alsnog uitkomst Doof Piets weerbericht uit Westenschouwen Woningoverval almanak Breien is terug; mensen willen ambachtelijk product Woensdag 27 oktober 2010 De De Ruiters 60 jaar getrouwd: 'Volhouden en geen ruzie maken' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De Albert Heijn in Burgh-Haamstede mag het winkelvloeroppervlakte niet uitbreiden tot 2050 vierkante me ter. Dat heeft het college van burge meester en wethouders van Schou- wen-Duiveland gisteren besloten. Wethouder Ad Verseput houdt de deur voor uitbreiding echter op een kier door te zinspelen op een beleidswijziging. De aanvraag om de winkel aan de Burghseweg uit te breiden is namelijk geweigerd omdat deze in strijd is met de De- tailhandelsstructuurvisie. Die staat een maximaal vloeroppervlakte toe van 1200 vierkante meter voor de dorpen Bruinisse, Renesse en Burgh-Haamstede. De 'sterk dorps- overstijgende functie' die grotere supers zouden hebben, zijn vol gens het in 2008 vastgestelde be leid 'niet gewenst'. „Maar in korte tijd is veel veran derd in de supermarktwereld. De ondernemers hebben behoefte aan meer ruimte om hun veran derde assortiment te presenteren", stelt Verseput. Om toch aan de wens van AH Burgh-Haamstede, maar ook aan die van andere supermarktonder nemers tegemoet te komen, wil Verseput de Detailhandelstructuur- visie bijstellen. „Daar zijn we op het moment druk mee bezig. Dat doen we in overleg met verschil lende partijen, waaronder de on dernemersverenigingen. Ik hoop dat we dat onderzoek nog dit jaar kunnen afronden. Daarna moet natuurlijk ook de gemeenteraad zich nog er over uitspreken." Eerder dit jaar floot de rechter de gemeente terug vanwege het han delen in strijd met de Detailhan- delstructuurvisie. Daarmee kwam een streep door 'de verleende bouwvergunning voor een tijdelij ke Aldi in Nieuwerkerk. Verseput: „Maar dat staat er in principe los van. Als dat niet was gebeurd, had de visie nu ook moeten worden bijgesteld." Desondanks vindt Ver seput dat in de bijstelling ook geke ken moet worden naar de moge lijkheden voor de vestiging van nieuwe discountsupers. Mocht de gewijzigde visie wel ruimte bieden voor een grote su permarkt in Burgh-Haamstede, dan is het college graag bereid om een nieuw verzoek te toetsen aan de hand van een zogeheten quick-scan. Daarin wordt ook de toekomstige parkeersituatie en de verkeersstromen beoordeeld. Druk- en zetfouten vooibehouden Geldig van woensdag l/m zaterdag. Max. 3 artikelen per klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Sinds die heftige verkoudheid van vo rig jaar zijn er een hoop dingen die haar ontgaan. Ze lacht niet meer mee om grapjes op kantoor, neemt re gelmatig de telefoon niet meer op en schrikt soms enorm wanneer er ach ter haar ineens een auto opduikt als ze op de fiets zit. Sinds kort geeft ze het ook toe: de verkoudheid heeft haar gehoor aan getast. En nu er bijna een jaar gepas seerd is, verliezen haar collega's daar zo langzamerhand hun geduld mee. „Laat er toch eens naar kijken", kreeg ze deze week te horen. „Dat is binnen vijf minuten verholpen. En het is heel verhelderend. Je weet echt niet watje hoort als de dokter je oren eenmaal heeft uitgespoten." Ze keek een beetje beteuterd. „Ik duif niet", zei ze. „Ik ben bang dat de huisarts zegt dat het nooit meer overgaat." „Welnee", antwoordde de collega. „Tuurlijk niet! En trouwens: dat hoor je dan toch niet." Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Twee gewapende mannen hebben maandagavond een huis in de Vlissingse wijk Lam- merenburg overvallen. Daarbij zijn geld, sieraden en tassen buitge maakt. De bewoners van de wo ning raakten niet gewond maar zijn volgens de politie erg ge schrokken. De overvallers drongen rond 20.00 uur de woning aan de Rietkraag binnen, bedreigden de bewoners en eisten geld en goede ren. Met wat voor wapens zij heb ben gedreigd, wil de politie nog niet bekendmaken. boswachter Dirk Fluijt. Piet Paulusma viert va kantie op camping De Wijde Bliek in Burgh-Haamstede. Daar komt vanavond het weerbericht dan ook vandaan. Morgen voor spelt hij het weer vanuit Kortgene. De Friese weerman vindt Zeeland mooi. „Een of twee keer per jaar maak ik hier mijn uitzending. In het weekend of in de vakantie. Doordeweeks is Zeeland wat moeilijk aan te rijden." Als af scheid klonk gisteren in de duinen niet het vertrouwde 'Oant moarn'maar 'Tot maarhe'. foto Izaak Verkeste WESTENSCHOUWEN - Piets Weerbericht van televisiezender SBS6 kwam gisteravond uit de Boswachterij in Westenschouwen. Op de foto presenteert hij zijn programma samen met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43