8| Napels' vuilmonster keert zich Karzai: beveiligers wakkeren oorlog aan Lekker licht maar net zo romig! Zoektocht vermiste sherpa gestaakt Verslaafden gedood in afkickcentrum Tijuana Parachutemoord gaat naar cassatierechter Hogere Duitse boetes hif geen winterhanden Burgemeester wil straten stofzuigen Toezicht op minirokje in Italiaans dorp Calvé houdt van puur en lekker eten en gelooft dat goede smaak komt van goede ingrediënten. Al onze mayonaises zijn al gemaakt met vrije uitloopeieren. Calvé blijft echter zoeken naar verbeteringen. Daarom heet Calvé Halfvol voortaan Calvé Licht Romig. Calvé Licht Romig heeft de vertrouwde, heerlijk romige smaak van Calvé maar wel met maar liefst 65% minder vet! Kijk ook op www.calve.nl dinsdag 26 oktober 2010 KABUL - Particuliere, Amerikaanse beveiligingsbedrijven zijn corrupt en wakkeren de oorlog in Afgha nistan aan. Dat stelde de Afghaan se president Hamid Karzai giste ren. Hij zei dat er in de wandelgan gen van Amerikaanse overheidsge bouwen voor 1,5 miljard dollar aan 'deals' met beveiligers wordt geslo ten. Dat geld gaat volgens hem 'naar Blackwater en zo'. Hij doelde op de huurlingenonderneming Blackwater, die eerder in Irak be rucht werd en nu 'Xe' heet. „We weten helemaal niet hoeveel explo sies er door de Taliban en door de beveiligingsfirma's worden veroor zaakt", aldus Karzai. Karzai deed zijn uitspraken kort nadat hij berichten in de New York Times over betalingen door Iran aan zijn bewind had beves tigd. Eén of twee keer per jaar krijgt de Afghaanse regering van Iran tussen de 700.000 en 975.000 dollar, zei Karzai. Volgens hem zijn de Verenigde Staten daarvan op de hoogte. Iran en de VS zijn niet de enige landen die de rege ring van Karzai financieel onder steunen. Er zijn meer landen die de Afghaanse regering geld geven, omdat de regering zelf geen inkom sten heeft, zei de president. The New York Times meldde eer gisteren dat Iran geld had gegeven aan de Afghaanse stafchef Umar Daudzi, om zijn loyaliteit te win nen en hem ertoe te verleiden de Iraanse belangen in Afghanistan te behartigen. Volgens de krant heeft Daudzi het geld gebruikt om leden van het Afghaanse parlement, stamhoofden en zelfs Talibancom- mandanten te betalen. De internationale troepenmacht Isaf liet gisteren weten dat het tota le dodental van dit jaar onder de buitenlandse troepen zondag tot 600 is gestegen. Toen kwamen twee Navo-militairen om bij een bomaanslag. Duitsland verdubbelt de boete voor automobilisten die met zo- merbanden rijden als er sneeuw ligt, van 20 naar 40 euro. Als door de ongeschikte banden ook nog eens een gevaarlijke situatie ont staat, wordt de boete 80 in plaats van 40 euro. Het ministerie van Verkeer in Berlijn heeft volgens de Duitse krant Bild de wetswijziging in voorbereiding. KATHMANDU De zoektocht naar een bekende Ne- palese sherpa, die sinds zaterdag wordt vermist, is gisteren gestaakt. De weersomstandigheden in de Hi malaya waren te slecht. Chhewang Nima (43) werd op 7000 meter hoogte overvallen door een lawi ne. Nima was bekend omdat hij ne gentien keer een top in het Himala- ya-gebergte heeft beklommen. De kersverse burgemeester van Moskou Sergej Sobjanin heeft giste ren opdracht gegeven de straten van de Russische miljoenenstad te stofzuigen. „De burgemeester heeft opgemerkt dat hoewel de straten schoon zijn, de lucht vol stof zit", aldus een persbericht van de ge meente Moskou. Het is niet be kendgemaakt welk type stofzuigers zullen worden ingezet. TIJUANA Gewapende lieden hebben in een afkickcentrum in de Mexicaanse grensstad Tijuana minstens tien verslaafden vermoord. De slachtof fers moesten op de grond liggen en werden vervolgens met kogels doorzeefd, zei de man. Het geweld voltrok zich zondagavond. Ver moed wordt dat drugsbendes ach ter de moorden zitten. Het vuilnis hoopt zich op in de straten van Napels. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - „Napels is schoon en weer een westerse stad - de noodsitua tie is na 58 dagen verdwenen." Sil vio Berlusconi sprak deze woor den voldaan uit op 18 juli 2008, kort nadat hij de verkiezingen had gewonnen die vooral in het teken hadden gestaan van het weerzin wekkende vuilprobleem. Vandaag rot het vuil weer in de straten van Napels en de omliggen de provincies, en vechten woeden de bewoners tegen vuilstortplaat sen. Niets lijkt veranderd, zelfs BRUSSEL niet het optimisme van de pre mier. Iedereen is moe. Het vuilprobleem duurt al zeventien jaar. Speciale re geringscommissarissen kwamen en gingen, het leger werd ingezet, maar de 'emergenza' blijft terugke ren. De aandacht gaat nu naar de 'vulkaanmoeders' van de plaatsjes in het Nationaal Park rond de Vesuvius en de mannen van de ca- morra, die 's nachts 'een handje helpen' door vuil naar illegale stortplaatsen te rijden. Dat het mis zou gaan, stond wel vast. Berlusconi's 'eindoplossing', was een mengsel van doorgaan op BERLIJN de oude weg - opslag van afval in open stortplaatsen - en doen wat de rest van Europa al jaren deed: afval scheiden en verbranden in nieuwe verbrandingsovens die daarmee stroom opwekken. Huisvuilscheiding is op een enkele uitzondering na, een zoete droom gebleven. Nog geen vijfde van de 1400 ton vuil die Napels elke dag produceert, wordt gescheiden. Ber lusconi geeft de schuld aan de link se burgemeester, wetend dat in de stad binnenkort verkiezingen zijn, maar gaat er aan voorbij dat bijna alle andere lokale besturen alweer lang in de handen van rechts zijn. MOSKOU Vul hel diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. De Belgische Els Clottemans, die vorige week dertig jaar cel kreeg wegens moord omdat zij de para chute van haar liefdesrivale had ge saboteerd, gaat in cassatie. Dat maakten haar advocaten gisteren bekend. Volgens de verdediging zijn procedurefouten gemaakt. Cas satie is de enige beroepsmogelijk heid tegen de uitspraak van een as sisenhof, waarvoor de zaak diende. CASTELLAMARE Dl STABIA Agenten gaan voortaan bepalen of iemands minirokje wel in het straatbeeld van het Italiaanse dorp Castellamare di Stabia past. Dat heeft burgemeester Luigi Bobbio bepaald. Hij zei gisteren het publie ke decorum te willen herstellen door een serie maatregelen, waar onder een verbod op het dragen van kleding die 'te veel onthult'. Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 6,6 miljoen lezers: 2,9 miljoen boodschappers). E-. info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8