61 binnenland Met de kop omlaag bereik je niks Vrouw van Lange Frans met pistool naar Baas B. Vernederende uitslag komt hard aan, toch is niet iedereen negatief 'Pizzakoerier met cash bij zich is onbegrijpelijk' Uw WINTERSPORTVAKANTIE boekt u bij KRAS.NL! Onze Top 4 wintersportvakanties in Tirol! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm dinsdag 26 oktober 2010 Feyenoord-supporters uit de Achterhoek, Freddy Bouman en Sylvia Kerkhof. „Ik heb een kroketje gegeten, meer trek had ik niet", zegt Bouman. foto Robert Vos/GPD Geldzorgen, een monsterne derlaag en een degradatie plaats dompelen Feyenoord in diepe rouw. Rotterdam reageert als een aangeslagen bokser. door Gerard den Elt Lee Towers werd gistermor gen in alle vroegte opge beld door het programma Man Bijt Hond. Nee, hij was allang wakker. Sterker nog, de Rotterdamse zanger had niet eens geslapen. 10-0, dreunde het door zijn hoofd. 10-0. En dus stond hij even later mid den op de Erasmusbrug zijn lijf lied te zingen. 'Niets is sterker dan dat ene woord: Feyenoord.' Toch huilde zijn Feyenoordhart. „Je heb: kleine en grote nederlagen, maar dit was zó vernederend", zegt Towers. Sylvia Kerkhof en Freddy Boum'an uit de Achterhoek konden na die dramatische score in Eindhoven de slaap evenmin vatten, zo geeft het koppel grif toe. Op teletekst za gen ze hoe de ene na de andere PSV-aanval doel trof. „Ik had geen zin meer om te koken", zegt Kerk- hofj als zij bij de Kuip schuilt on der een Feyenoord-paraplu. „Ik heb een kroketje gegeten, meer trek had ik niet", vult Bouman aan. „We dachten: we gaan maar eens op de training kijken. Je wilt de dub toch steunen." Kerkhof: „Nou, gisteravond dacht je er heel anders over!" Bouman: „Het was ook een heel trieste dag, zeg nou zelf?" Kerk hof: „Van mij mag Been opstap pen. Elke training is hetzelfde, dat zien we elke keer weer." De twee supporters voegen zich deze maandagmorgen bij een handjevol morrende, chagrijnige en gelaten fans bij de ingang van de Kuip. Veel gepensioneerde ha venwerkers. De markantste hoof den en de meest gepeperde menin gen worden gretig voor de came ra's gehaald. Rotterdammers kla gen graag en het liefst in originele bewoordingen. Dan vallen termen als 'zakkenvullers' al gauw. De getrouwen hebben alles meege maakt, van de gloriedagen met ti tels en Europese bekers tot en met de klappen in financiële en sportie ve zin. En nu dan de historisch gro te nederlaag van Feyenoord bij PSV. Dat de club nog altijd groot is, wordt duidelijk als technisch direc teur Leo Beenhakker in de pers ruimte van wal steekt. Zijn woor den worden rechtstreeks op televi sie uitgezonden. „Als WV met zulke cijfers ver liest, gebeurt zoiets niet", mom pelt de mediamanager. In de pers ruimte zijn de wanden behangen met beelden van de gloriejaren. Gelukkig zijn de foto's er nog. Ook de gegoede supporters zijn er goed ziek van. Op een boot van de Spi do, gemeerd aan de Admiraliteits kade in Rotterdam, wordt vandaag de Gouden Mossel uitgereikt. De drager van deze prijs voor een Rot terdammer die zich verdienstelijk heeft gemaakt, Mario Been, schit tert door afwezigheid. Hij zou de prijs uitreiken aan zijn opvolger Giovanni van Bronckhorst. Been mijdt de feestelijke bijeen komst. Er hangt een grauwsluier over de dag. Voormalig verzorger en clubambassadeur Gerard Meijer houdt er namens de Feye- noordtrainer de moed in. „Het is een onzinnig verhaal om over het ontslag van Been te pra ten. Met de kop omlaag bereik je niks. De kop omhoog en werken, dat kenmerkt de ware Feyenoor- der!" Lee Towers, getooid met een rood-witte das, grijpt de micro foon op de boot om bezwerende woorden te spreken. Zijn clublief de wordt beloond met applaus. En even later troont hij de verslagge ver mee naar het achterdek om duidelijk te maken dat zijn You'll never walk alone geen lied met hol le woorden is. -„Hier hangt van daag geen juichstemming natuur lijk", dicteert de zanger. „Het is eer der ingehouden gezellig. Kijk, als Mario Been nou 50 miljoen aan transfers had mogen uitgeven en hij had er niks van gebakken, dan was het een ander verhaal ge weest." Toch gelooft Towers niet dat zijn club teloor zal gaan. „Mijn oude va der zei altijd: met één procent posi- tiviteit kun je soms de balans met 99 procent negativisme laten om slaan. Feyenoord gaat niet failliet, Feyenoord kan niet failliet. Want dan ligt het hele voetbal op z'n reet." zie onze website:binnenland Samenvatting van de histori sche nederlaag van Feyenoord. AMSTERDAM - De echtgenote van rapper Lange Frans, Danielle (26), en haar moeder zijn zondagavond in Diemen gearresteerd. De twee vrouwen hadden een vuurwapen bij zich. De echtgenote van Frans Frederiks zou op weg zijn geweest naar Baas B., de artiestennaam van Bart Zeil- stra, met wie Lange Frans een zake lijk conflict heeft. De politie hield de beide vrouwen aan na een tip. Danielle zat giste ren nog vast. De opwinding bij de vrouw was dit weekeinde te volgen via Twit ter. 'Ik begrijp dat er mensen zijn die niet begrijpen dat ik dit op Twitter zet, maar er is niemand die zijn verantwoording neemt! Moet mijn gezin opdraaien voor de el lende en schulden vap een ander? Dit is al meer dan een jaar aan de gang, ik heb door alle stress al di verse malen in een ziekenhuis gele gen!' Verder schrijft de vrouw van Lan ge Frans: 'De belastingschuld is op gelost, maar hoe zit het met Barts aandeel in de bankschuld en de studio?' Opmerkelijk is dat Lange Frans en zijn echtgenote met elkaar commu niceren via Twitter. 'Vanaf begin 2010 is er ellende door dat tering- joch Bart Zeilstra! Al een jaar lang moet er getekend worden en hij weigert! Jij begaat een grote fout! Dozen inpakken in de studio. 278.000 euro weg! Omdat Bart Zeilstra zijn verantwoording niet neemt!' Volgens Lange Frans twitterde zijn vrouw 'vanuit het hart'. Op Radio 3FM zei hij gister ochtend niet te weten hoe zijn vrouw aan het pistool is gekomen. ■^3 zie onze website:binnenland Hit van Lange Frans en Baas B. uJ uit 2009 Dit was het land van. AMSTERDAM - De Amsterdamse hoofdcommissaris van politie Ber nard Weiten noemt het onbegrij pelijk dat pizzakoeriers nog con tant geld bij zich hebben. Het risi co op beroving wordt daardoor vol gens hem sterk vergroot. In vijf maanden zijn 24 maaltijd koeriers overvallen in Amsterdam. Het aantal overvallen op bezorgers is in de eerste negen maanden van dit jaar landelijk met twintig pro cent gestegen. Weiten: „Ik kan eigenaren van be drijven die maaltijden bezorgen, niets opleggen, maar ik 'zou ze dringend willen oproepen te stop pen hun mensen met cash te laten rijden en die jongens zo aan over vallen bloot te stellen. Het is net zo iets als tweehonderd kilometer per uur rijden zonder gordel en ho pen dat het goed gaat." De hoofd commissaris zint op maatregelen. Wintersportkriebels? Dan bent u bij KRAS.NL aan het juiste adres! Want ook dit jaar hebben wij weer de beste hotels in de mooiste wintersportgebieden van Oostenrijk voor u uitgezocht! Wat dacht u bijvoorbeeld van een wintersportvakantie in één van de bekendste streken: Tirol! Hier kunt u genieten van de vers besneeuwde pistes, de prachtige natuur, de eindeloos lange langlaufloipes, het felle winter zonnetje en de Oostenrijkse gezelligheid. Natuurlijk mag een bezoek aan Kitzbiihel en Innsbruck, de hoofdstad van Tirol, niet in uw programma ontbreken! Kijk voor meer scherpgeprijsde wintersportaanbiedingen naar Oostenrijk op www.kras.nl/oostenrijkwintersport TT SKIGEBIED KIRCHDORF 4/7/8/15 dagen met o.a. ontbijt en diner verblijf in Gasthof Neuwirt ligt in het gedeelte Weng van het dorp Kirchdorf, op ca. 400 meter van het centrum ideaal gebied voor families met kinderen Zie www.kras.nl/51280 SKIGEBIED WIIDSCHÖNAU 8/9/15 dagen met ontbijt en diner verblijf in het 3-sterrén kindvriendelijke Hotel Tirolerhof ligt zeer gunstig in het centrum van Oberau, direct aan de piste en skilift Zie www.kras.nl/73559 SKIGEBIED WILDSCHONAU 8/15 dagen met ontbijt en diner verblijf in het familiehotel Hannes ligt op 250 m van het centrum van Niederau, in het prachtige Wildschönau ideaal gebied voor alle typen wintersport! Zie www.kras.nl/73558 SKIGEBIED VITALES LAND 8/15 dagen met ontbijt en diner verblijf in het 4-sterren Hotel Talhof ligt in het rustige dorpje Wangle kom naar hartenlust langlaufen in Reutte! Zie www.kras.nl/26130 d Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6