4\ SJ Mfockó oj- -metro? Mijn, vrouw jaM op -kwuvwiq ver> - dinsdag 26 oktober 2010 ,„,MttHLEG EN TUIN0NDEM0W De metroman is verzorgd en altijd goed gekleed, hij kan zich inleven in de gevoelens van een vrouw en vindt hét absoluut geen pro bleem om een middagje te winkelen. Aan de andere kant van het spectrum bevindt zich de machoman. Dat is een beetje de ouderwetse man zoals we hem kennen: de man die de tuin bijhoudt en sterk en stoer isDe man die zijn emoties moeilijk toont, maar wel oplos singsgericht te werk gaat. Maar vooral de man die niet op zaterdagmiddag met zijn geliefde de stad ingaat om eens lekker te shoppen. En als je dit soort mannen al in de stad treft, staan hun gezichten op onweer, kijken ze voortdurend naar hun horloge en worden steeds korter van stof Ook in het winkelcentrum van Middelburg zijn de metro- en machomannen goed te on derscheiden. De ene man staat met een hoop tasjes buiten op zijn vrouw te wachten, terwijl de ander winkel-in-winkel-uit zijn nieuwste aanwinsten meedraagt. Maar hoe denken de mannen er zelf eigenlijk over? Spelregels*. Wie ols eerste betaald is koper, lelï afbreken en transporteren. Weghalen binnen 5 weken. Vanaf nu weer volop! Bosplantsoen Kluilgoed Haagplantsoen: Taxus Buxus Prunus Fagus Carpinus Lang werd gezegd dat een man die goed gekleed gaat ofwel een homoseksueel is, ofwel gekleed wordt door een vrouw. Sinds de term metroman zijn intrede deed in ons taalgebruik, gaat deze regel echter niet meer helemaal op. Je kent ze wel uit de film: de man die met tasjes in beide handen achter zijn winkelende vriendin aanstrompelt. Roel uit Doednchem kan zich daar wel wat bij voorstellen. Hij staat met zijn handen vol aangekochte nieuwe spullen op zijn vrouw te wachten die zich uitleeft in de winkel achter hem. „Ik blijf maar buiten staan, want als ik mee de winkel inga sta ik er zo ongemakkelijk bij", zegt hij. Roel gaat bijna nooit met zijn vrouw mee kleding kiezen. „Behalve als het voor een speciale gelegenheid is. Als ik iets dan niet mooi vind dan koopt ze het ook niet." Zelf geeft hij niks om winkelen, maar hij wil er ook niet geheel onverzorgd bijlopen. Daarom heeft de Doetinchemmer een handige tactiek bedacht. „Mijn vrouw gaat eerst op verkenning voor nieuwe kleren en daarna neemt ze mij mee naar de stad om het te passen. De kleding die ze voor me uitkiest staat bijna altijd goed." Roel ziet dat ook zijn zoons verdeeld zijn in hun passie voor het shoppen. „Mijn oudste zoon is net als ik, maar de jongste gaat regelmatig met mijn vrouw de stad in. Soms zelfs voor een hele dag. Daar kan ik me helemaal niks bij voorstellen." foto's Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60