Poetsvisjes zuigen de huid zacht en glad 2 dinsdag 26 oktober 2010 De visjes zijn de nieuwe D medewerkers van de Voetenspa, de nieuwe voorziening van het well- nesscentrum in Wemel dinge. Elke voet of hand die in het water wordt gestoken, wordt direct omzwermd door de kleine visjes, die met hun bekjes op zoek gaan naar losse huidschilfers. Eenkennig ofbeschroomd zijn de poetsvisjes bepaald niet. Slechts met enige aandrang laten de visjes zich losschudden van het lichaams deel waar ze aan bezig waren. De aanrakingen mét de vissenlijfjes voelt als licht gewriemel, de vissenbekjes geven kleine duwtjes tegen de huid. Want ze bijten niet - de minikarpertjes hebben geen tanden - ze zuigen. Na twintig minuten onverdeelde vissen- aandacht in het water van 36 graden Celsius voelt de huid zacht en glad. „De vissen laten een stofje achter op de huid waardoor die verzacht en beter heelt", zegt Anne Marie Foudraine, een van de drie eigenaressen van het Skincarecenter. De visjes, die uitgroeien tot vier of vijf centimeter lengte in-vijf jaar, voeden zich met huidschilfers. Daarnaast krijgen ze eenmaal daags speciaal voer. De visjes zijn in de Randstad sinds kort een ware rage, maar de drie onder- De nieuwste wellnessverzorgers van Wemeldinge zijn met vijfhonderd in getal. De Garra Rufa-visjes van Knapp! Skincarecenter en City Spa doen hun weldadig werk in een blauwverlicht aquarium. Anne Marie foudraine: „De visjes laten een stofje achter op de huid waardoor die verzacht en beter heelt." neemsters van Knapp! Scincarecenter zijn de eersten die de Garra Rufa Footspa in Zeeland introduceren. Anne Marie Reijerse, Sera Minnaard en Marie Anne Foudraine betrokken hun huurpand bij de bestaande salon en besloten niet alleen de behandelruimten, maar ook de behande lingen uit te breiden. Er is nu een winkel met producten uit de cosmeticalijnen Dermalo- gica en Comfort Zone, een handenbar voor manicures, een make-uptafel, twee kamers voor gezichts- en lichaamsverzorging en een aparte ruimte voor voetbehandelingen - waar de visjes deel van uitmaken - en voor het 'flits'-ontharen en rimpelbehandelingen. Ook heeft de salon een noviteit van zonnebankfa brikant Hapro uit Kapelle binnengehaald: een lichtbank waar je niet bruin van wordt, maar die met speciale vitamine D-lampen de aan maak van collageen, verantwoordelijk voor de stevigheid van de huid, stimuleert. De salon hanteert sinds kort ook een nieuwe formule: de CitySpa. Voor wie geen uren vrij kan maken, maar wel een half uurtje tijd heeft voor een opknapper van gezicht, handen en/of voeten. Claudia Sondervan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58