Beenhakker houdt Been uit Turnbond kijkt met goed Sterk optreden zwemmers gevoel terug op WK FEYENOORD De liefde tussen Feyenoord en trainer Mario Been is ongekend sterk. Zelfs na de historische nederlaag bij PSV (10-0) blijft Been gewoon trainer. oat is een record. ZZJ. Rode kaart Anita geseponeerd Fifa breidt onderzoek naar omkoping uit Scheidsrechters in het strafbankje Speler Telstar in het nauw na twitterbericht Zeeuws record voor schaatsster Geelhoed Bijna 3,3 miljoen mensen hebben zondag naar Studio Sport Eredivisie op Nederland 1 gekeken. door Rob Vermeulen dinsdag 26 oktober 2010 mmmmmmmmmmmmsmmsmmm AMSTERDAM De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft de rode kaart van Ajax-speler Vurnon Anita gesepo neerd. De linkerverdediger kreeg de kaart zondag in de competitie wedstrijd tegen Excelsior (2-2) na een harde tackle op Excelsior-spe- ler Guyon Fernandez. Door het kwijtschelden van de kaart is Ani ta morgen gewoon inzetbaar in de wedstrijd tegen sc Heerenveen. De linksback verwachtte zondag na de wedstrijd tegen Excelsior al dat de kaart geseponeerd zou wor den. ZURICH Wereldvoetbalbond Fifa gaat het onderzoek naar omkooppraktijken voor de toewijzing van het wereld kampioenschap uitbreiden. Dat maakte de Fifa gisteren bekend. Reden voor de verscherping zijn uitlatingen van voormalig secreta ris-generaal Michel Zen-Ruffinen van de Fifa tegen journalisten van de Britse krant Sunday Times. Die deden zich voor als lobbyisten en kregen tips welke leden van het toewijzingscomité te beïnvloeden zijn door middel van geld of vrou wen. ZEIST Scheidsrechters Jan Wegereef en Pol van Boekei fluiten komend weekeinde geen belangrijke wed strijd in het betaalde voetbal. Ze hebben dat te danken aan foutieve inschattingen tijdens de duels die ze afgelopen zondag moesten lei den. De KNVB heeft de bewuste duels met beide scheidsrechters geëvalu eerd. „Het mag duidelijk zijn dat Wegereef en Van Boekei niet bij de belangrijkste wedstrijden op het veld zullen staan", aldus de KNVB. VELZEN Telstar-verdediger Mike Boelee zegt niet verantwoordelijk te zijn voor schadelijke opmerkingen rich ting de club en trainer Jan Poort vliet via twitter. Via de miniblog meldde Boelee onder meer dat het tijd werd dat er iemand bij de club een kogel kreeg nadat hij buiten de wedstrijdselectie werd gelaten. Daarop riep de club hem op het matje. Boelee verklaarde in een ge sprek met de clubleiding dat de be richten afkomstig waren van een vriend en niet van hem. ERFURT Nicole Geelhoed uit Zoutelande heeft tijdens internationale schaats wedstrijden in Erfurt het Zeeuws record op de 1500 meter verbeterd. Ze werd tweede en noteerde een tijd van 2.10.25. Anouk Fase uit Sint Annaland klokte 2.14.77. Op de 500 meter was Anouk Fase de beste Zeeuwse in 43.79. Nicole Geelhoed reed 43.90, Annemarie Pasveer uit Arnemuiden klokte 44.02. Bij de mannen reed Niels Goverse uit Kapelle een tijd van 38.67, waar mee hij zevende werd. ROTTERDAM - Het plaatje was bijna compleet, maar Epke Zonderland slaagde er zondagmiddag net niet in om met een gouden medaille op rek de wereldtitelstrijd turnen in Rotterdam van een ultieme apo theose te voorzien. Toch waren er binnen gymnastiekbond KNGU al leen maar tevreden gezichten. De mislukte start met de affaire rond Yuri van Gelder was na een week vol goede prestaties even naar de achtergrond verdwenen. KNGU-topsportmanager Hans Gootjes zag het vrouwenteam (ne gende) de doelstelling meer dan waarmaken. „Ze hebben met hun prestatie aangegeven dat het stre ven om de Olympische Spelen te bereiken realistisch is." De mannen presteerden met de ze ventiende plaats - doelstelling was top 24 - beter dan ooit en er wa ren toestelfinales voor Zonderland en Jeffrey Wammes. Gootjes: „We hadden ook gemikt op twee man nen in de meerkampfinales. Dat is niet gelukt. Jeffrey ging in de fout op brug, Bart Deurloo kwam in dit sterke veld nog tekort." Gootjes praatte tijdens het toer nooi nog met Maurits Hendriks, technisch directeur van NOCNSF. Turnen hoort niet bij de acht spor ten waarin de sportkoepel wegens medaillekansen extra wil investe ren. „We hebben goed contact, pra ten bijvoorbeeld over onze pro grammering." Zijn oproep voor extra financiële steun, vorige week, was dan ook meer bedoeld in de richting van bedrijven. „Wij komen tekort in ons topsportbud get. Hier in Rotterdam hebben we kunnen laten zien wat voor mooie sport, maar ook wat voor mooi product turnen is. Ik zou het wel weten als ik een bedrijf had." VUSSINGEN - Tijdens de tweede wedstrijd in de Zeeuwse Hoofd klasse zwemmen is er uitstekend gezwommen door de Zeeuwse clubs. De meest overtuigende pres tatie van de dag kwam op naam van Sonny Corre die imponeerde op de 1500 meter vrijeslag. Zijn eindtijd (16.41.21) betekende een NK-limiet en een Zeeuwse jaar gangrecord bij de 17-jarigen. Op de zelfde afstand kwam minior Mika Mathia (Luctor) ook tot een Zeeuws record bij de 11-jarigen (23.40.70). Merel van der Ent (Stormvogel) zwom een Zeeuws record voor 17-jarigen op de 100 meter borst- crawl (58.14). Na een overtuigende race rekende zij af met Stephanie Rombout die werkt aan haar terug keer na een zware knieblessure. De zwemmers van Scheldestroom uit Breskens kwamen ook sterk voor de dag. Björn Scherbeijn be wees zijn klasse door op de 200 meter schoolslag in een recht streeks duel af te rekenen met Ke vin Hondsmerk (Schelde) en Si mon Edenburg (Luctor). Scherbe ijn verbrak het Zeeuws jaargang re cord 14-jarigen en zwom tevens de NK-limiet. De 200 meter rugslag werd ook gewonnen door Scherbe ijn, zijn tijd (2.16.93) betekende een Zeeuws jaargangrecord en le verde een startbewijs op voor de Nationale Junioren Kampioen schappen. Manon Aerssens en Va lerie Klaaijsen waren namens Scheldestroom succesvol bij de meisjes junioren. Op de 200 meter schoolslag (3.06.78) zwom Aers sens een nieuw Zeeuws jaargangre cord, Klaaijsen verbrak het record op de 50 meter vlinderslag (33.74). Bij de afsluitende estafettes kwa men Bob Dalmeijer, Steven Uijl, Sonny Corre en Simon Edenburg tot een nieuw Zeeuwse jaargangre cord op de 4 x 50 meter wisselslag (1.53.96). „Het belangrijkste is dat Feyenoord juist nu rust blijft uitstralen. Al was het alleen maar voor al die jonge spelers. Talenten die je niet de schuld mag geven van jarenlang wanbeleid." Voetbalicoon Johan Cruijff in zijn column in De Telegraaf. „Ik vond de uitslag van Excelsior-Ajax eigenlijk spectaculair der dan die bij PSV-Feyenoord." Vl-hoofdredacteur johan Derksen in Voetbal International. „Het is een onzinnig verhaal om over het ontslag van Been te praten. Met de kop omlaag bereik je niks. De kop omhoog en werken, dat kenmerkt de ware Feyenoorder!" Voormalig verzorger en clubambassadeur Gerard Meijer in de GPD-bladen. „Met 10-0 winnen van Feyenoord had niet moeten kunnen. Dit is een vernedering voor het grote Feyenoord. PSV had na de 6-0 met de rem erop moeten spelen." Voetbalanalist Jan Mulder in het tv-programma Studio Voetbal. „Dit is heel erg triest. Het is om te huilen. Ik hoop dat alle supporters achter de club blijven staan." Zanger en Feyenoordfan Lee Towers in het tv-programma SBS Shownieuws. „Ik heb altijd gezegd dat ik zou stoppen als ik het niet meer leuk vond. Op dat besluit kom ik niet meer terug. Dat neemt niet weg dat ik de uitslag verschrikkelijk vond." Oud-voorzitter Jorien van den Herik op TV Rijnmond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56