201 Brug Groote Gat Iaat op zich wachten Opmerkelijk jubileum DLC: Vlonders komen volgend jaar alsnog Extra verkoopdagen Noordzee Residence Zeehondensafari op Westerschelde X BON RQEITRAINER dinsdag 26 oktober 2010 door Remé Hoonhorst OOSTBURG - Het duurt nog een jaar voor toeristen, recreanten en inwoners van Oostburg een 'om metje' vanuit het centrum over het Groote Gat kunnen maken. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) heeft geen geld om de geplande vlonderbrug op palen tegelijk met de gedeeltelijke reconstructie van Fort Nijevelt uit te voeren. Penningmeester Ronny Ramme- loo van de Stadsraad Oostburg, ook actief in de ondernemersvere niging en de drijvende kracht van Stichting Natuur Plus Ontwikke ling, is 'teleurgesteld' over het uit stel. Hij benadrukte al eerder dat de brug over het Groote Gat zijns inziens een enorme bijdrage kan leveren aan de uitstraling van het Oostburgse stadshart. Sluis wil de 'herontwikkeling cen trum Oostburg' voortvarend aan pakken. De armlastige gemeente heeft die kans doordat ze een forse rijksbijdrage krijgt voor het bestrij den van de bevolkingskrimp. „Een aantrekkelijk centrum heeft baat bij een ommetje dat direct op het stadshart aansluit. Als mensen van af de Markt binnen vijf minuten CADZAND-BAD De teller van verkochte recreatie woningen in vakantiepark Noord zee Residence in Cadzand-Bad staat op 253. Ook zijn twintigwo ningen in optie genomen. Hoofd verkoop Anne-Marie Janse van Ar- cus is ingenomen met dat restul- taat. Arcus en Roompot houden za terdag en zondag nog een verkoop- weekeind in de tent aan de Lange Strinkweg. Op beide dagen kunnen mensen van 11 tot 17 uur terecht. over het Groote Gat kunnen lo pen, is dat natuurlijk prachtig", be toogt Rammeloo. Met zijn stich ting Natuur Plus 8c Ontwikkeling heeft; hij de Rabobank al warm ge maakt voor een bijdrage om het rondje om het Groote Gat hele maal af te maken. Maar als de brug over het natuurgebied er niet komt, wordt de wandeling een stuk minder aantrekkelijk. En van een ommetje is dan al helemaal geen sprake meer. Joera de Moree van DLG bezweert dat van uitstel geen afstel komt. „De brug staat volgend jaar zomer op de planning. In de herfstvakan tie van volgend jaar kun je er ze ker overheen lopen." De Dienst Landelijk Gebied maakt komend jaar veel aangelegde nieuwe na tuur en cultuur-historische verde digingswerken toegankelijk. Zo komt er niet alleen een brug over het Groote Gat, maar legt DLG ook zes overkluizingen over de Pas- sageule. Ook Fort Berchem bij Re- tranchement krijgt, nadat de onef fenheden van het pas aangelegde verdedigingswerk volgend jaar zijn gladgestreken, een ophaalbrug. „We hebben dé funderingen van die brug gevonden en weten nu precies hoe hij moet liggen." BRESKENS Staatsbosbeheer en Het Zeeuwse Landschap houden morgen een zeehondensafari voor kinderen op de Westerschelde. De trip is onder deel van een landelijke serie excur sies naar bijzondere, in het wild le vende dieren. De vaartocht begint om 10.30 uur in de haven van Bres- kens. Deelnemers gaan met De Fes tijn het water op. Aanmelden en meer info via www.staatsbos- beer.nl/degrotevij f. door Eugètie Verstraeteo Een leven zonder de brand weer? Nee, dat kan Carl de Hulsters (61) zich niet voorstellen. Deze maand is hij veertig jaar brandweerman. Een opmerkelijk jubileum, dat in het brandweerwereldje niet erg vaak voor komt. Eigenlijk kun je beter spreken over een 50-jarig jubileum. Want als amper tienjarig jongetje was Carl al actief voor de brandweer in Westdorpe. Daar was zijn vader commandant van het plaatselijke pompierskorps. Destijds werd de brandweer gealarmeerd met een si rene. Carl: „Als mijn vader niet thuis was, moesten we bij de tele foon blijven. Bij alarm moesten we naar het gemeentehuis rennen om op de knop van de sirene te duwen. Later kregen we ook een knop thuis. Dan pakte de één de telefoon en moest een ander naar de kazerne om te gaan vertellen waar het brandde." In die tijd be stond de brandweer vooral uit middenstanders, weet Carl. „Die waren bijna altijd thuis en konden dus snel bij de kazerne zijn." Op 1 oktober 1970 werd Carl de Hulsters officieel aange steld als brandweerman. In snel tempo volgde hij allerlei opleidin gen. Zo werd hij als jong brand weerbroekje al in 1975 comman dant in Westdorpe en later com mandant van de brandweer Sas van Gent. Inmiddels was hij ook bevoegd instructeur geworden. „Ik ben altijd blijven studeren en nu nog. Ik heb pas nog een bijscho ling gevolgd over de vernieuwde opleiding voor manschappen." Tijdens zijn opleiding tot bevél- voerder in Breda waren er net een paar hele grote verkeersongevallen in de mist bij Princenhage, waarbij telkens tientallen auto's betrokken waren. „Met beknellingen en slachtoffers. Wij mochten toen mee uitrukken. Als je dan uit het Zeeuws-Vlaamse land komt ben je wel een hele ervaring rijker. Zelfs nu maken we ongevallen van die omvang in onze regio niet mee." Op zijn leeftijd kan hij er al lang mee stoppen, maar Carl draait in Terneuzen nog gewoon mee in het uitruk-dienstschema. „Want ik vind het nog veel te leuk om mee te gaan." Zijn hoofdtaak ligt echter bij de 'koude kant' van het brand- weergebeuren, de preventie. „Ad vies geven bij bouwplannen, con troleren van regelgeving. Je wordt vroegtijdig betrokken bij bestem- mingsplannen over waar bijvoor beeld waterkranen moeten ko men. En bij tijdelijke afsluiting van wegen ga ik kijken of daar mis schien knelpunten voor ons zit ten." Die informatie kan van groot belang zijn bij uitrukken. Reden de bestuurders van de brandweerauto's vroeger gro tendeels op het gevoel naar de plaats des onheils, tegenwoordig worden ze geleid door de tech niek. Dat gaat Verder dan een navi gatiesysteem. De voertuigen in Ter- neuzen zijn recent uitgerust met een beeldscherm waarop je kunt zien waar de brand woedt, wat voor gebouw het is, de aanrijroute, hoeveel mensen erin zitten, wat voor stoffen er opgeslagen zijn en waar de brandweerkranen liggen. „Het systeem werkfnu gedeelte lijk. Het is nog een kwestie van al le panden invoeren." De Hulsters heeft de hulpverle- Hierbij bestel ik(aantal) x de Roeitrainer a 139,95* (55101) Inclusief verzendkosten van 4,50. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 2 werkdagen, Klantenservice: 0900-2021352 0.45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERSVOORNAAM NAAMOM OV ADRES. POSTCODEPLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'gezondheid en bewegen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft li nadere informatie aan Categorie Gezondheid en Bewegen m GEZONDHEIDS Train het hele lichaam zonder spieren te overbelasten. Roeien versterkt de spieren en is een echte calorieën killer, u verbrandt wel 400 calorieën in een half uur! Middels de digitale computer worden roeibewegingen, calorieverbruik en tijdsduur gemeten. Uitgerust met instelbare weerstandniveaus om de training te intensiveren. Lichtgewicht, waardoor de roeimachine gemakkelijk op te bergen is. Belastbaar tot max. 100 kilo Lichtgewicht Eenvoudig zelf te monteren Comfortabele zitting op rolsysteem Normaal 179,95 Carl de Hulsters: „Na veertig jaar kan ik me nog geen leven zonder de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48