de wind 25 Nieuw schaatspak moet intimideren 'Wielerklassieker door Zeeland in de maak' Hockeybond breekt met Kruis Ver langdurig uitgeschakeld dinsdag 26 oktober 2010 Leroy Fer komt pas na de winterstop weer in actie voor Feyenoord. De middenvelder heeft een scheurtje in de buitenste band van zijn rechterknie opgelopen. Fer raakte tegen PSV al na tien minuten geblesseerd. door Haens Leber ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Mario Been blijft op zijn post. Na de 10-0-nederlaag in Eindhoven te gen PSV had Been zijn positie ter discussie gesteld in de spelers groep. De laatste dagen ontving hij van de leiding van de club, de sup porters én de spelers echter steun betuigingen waarmee hij verder kan. Technisch directeur Leo Been hakker lichtte gisteren tijdens een persconferentie onder meer de pe nibele financiële situatie bij de club toe. Beenhakker vertelde gisteren „een heel moeilijk jaar" te verwachten. Zeker aangezien er (ook volgend jaar) geen euro beschikbaar is voor een transfer of een huursom. Hij zei begrip te hebben voor de te leurstelling onder Feyënoord-sup- porters. „Maar dit is de groep waar mee we het moeten doen. Ik ver wacht dat het stadion woensdag tij dens de wedstrijd tegen VW uit verkocht is en dat iedereen achter de groep gaat staan." Buiten de Kuip stonden gisteroch tend enkele tientallen ontevreden supporters, doelloos wachtend. Binnen werd, één dag na de 10-0 tegen PSV, technisch directeur Leo Beenhakker naar voren geschoven om namens de club te spreken. „Wat zondag is gebeurd kan en mag niet. Maar het is gebeurd. Alle partijen binnen Feyenoord, ook de Raad van Commissarissen, staan achter deze technische staf', aldus Beenhakker. „Ik heb 's avonds direct met Mario gespro ken en gezegd: 'Trainer, we gaan geen gekke dingen roepen. We gaan er tegenaan met mekaar.' Ma rio had zich in de kleedkamer na de wedstrijd (door zijn positie ter discussie te stellen) kwetsbaar op gesteld. Je kan discussiëren of dat een verstandig moment was, maar het getuigde wel van lef en open heid. Vanochtend bleek er veel steun voor hem te zijn. Maar de spelers zijn totaal aangeslagen. Ma rio en zijn technische staf gaan de komende dagen iedereen weer op de been krijgen voor de wedstrijd van woensdagavond tegen VW." Beenhakker: „Je kan bij Feyenoord niemand iets verwijten. De club zit financieel gezien in een heel moeilijk parket. Er moet bezuinigd worden, daar ontkomt de techni sche staf ook niet aan. Een voor beeld: vorig seizoen hadden we voor 51 contractspelers, dus inclu sief talenten en beloften, 19,5 mil joen euro ter beschikking voor sala rissen. Dit seizoen is dat 12 mil joen (voor 39 spelers). Bij elkaar houden wat we hebben is nu het belangrijkste. Dit jaar én volgend jaar is er geen geld voor transfers." „We gaan een moeilijk jaar tege moet. Deze jongens willen alles, maar er is verschil tussen willen en kunnen. We hebben het totale vertrouwen in deze leiding en het totale vertrouwen in deze jongens. Vorige week de eerste helft tegen FC Twente was hét perfect. Met de zelfde groep. We accepteren niet waar we nu bungelen. Deze groep is goed genoeg voor een plek in het midden, of onderaan het lin kerrijtje. Het gaat om het geloof Woensdag met 3-0 winnen. Dat is de sleutel. Ze kunnen nu laten zien wie ze zijn, het jongetje of de profvoetballer in de dop." „Mijn eigen positie ter discussie? Ik ben 68 en elke morgen weer blij dat ik wakker word. Schei nou toch uit. Ik blijf proberen met lege zakken tóch een goudvink te vin den. Mijn transferbeleid? Er is geen transferbeleid. Dat er één of twee goede spitsen bij moeten, hoeft niemand mij te vertellen. Maar er is geen geld." door Jolhan Stobbe HEERENVEEM - Een nieuwe spon sor, een nieuw schaatspak. Het rood, wit en blauw met Ae- gon-blokjes heeft plaatsgemaakt voor blauw, oranje en accenten van KPN-groen. Het was tot gisteren een groot ge heim. Schaatshal Thialf werd zelfs een dag hermetisch afgesloten toen de schaatsers van Jong Oran je onlangs samen met Sven Kra mer in het nieuwe nationale schaatspak stiekem hun'rondjes re den. Bij de aftrap van het seizoen werd het pak dat de Nederlanders bij internationale wedstrijden dra gen gisteren gepresenteerd. Ieder een moest even met de ogen knip peren. Knaloranje voert de boven toon. Met het verdwijnen van Aegon uit het schaatsen zijn ook de traditio nele blokjes na een kwart eeuw verdwenen. Accenten van KPN- groen op de mouwen en cap zijn ervoor in de plaats gekomen. En de benen zijn nog altijd blauw. Of beter gezegd marineblauw. De voorkeur van Margot Boer.„Daar is in een brainstormsessie wel lang over gediscussieerd", zegt ze la chend. „Maar ik had niet zoveel te vertellen hoor, met al die olympi sche kampioenen." Samen met Sven Kramer, Ireen Wüst en Mark Tuitert vormde Boer de pakkencommissie. Ze bo gen zich uiterst kritisch over de kleurstelling van de pakken. Niet over de vormgeving, want die is hetzelfde als het olympische pak van vorig jaar. „De eerste ontwer pen waren behoorlijk groen", weet Tuitert. „Niet mooi, te groen. Op een gegeven moment kwamen er wel heel veel kleuren langs." Een soort regenboogpak inderdaad. Verschillende prototypes kwamen voorbij, „en we hebben er veel af gekeurd", zegt Sven Kramer la chend. „Je wilt uiteindelijk toch het mooiste pak hebben." Of liever gezegd, het snelste. Dat is trouwens het compleet zwarte test- pak, want daar zitten de minste na den in. „Elke naad betekent snel heidsverlies." Tuitert: „als een roze Margot Boer in het nieuwe pak. MIDDELBURG - Er wordt in stilte ge werkt aan een wielerklassieker tus sen Antwerpen en Rotterdam. Dat meldde de Telegraaf gisteren. Het parkoers van de eendaagse waaier- koers zou voor een groot deel langs de Zeeuwse kust moeten lo pen. De gemeentes Rotterdam en Ant werpen zouden de smaak te pak ken hebben na de Touretappe van 4 juli. Na de start op de Eras- musbrug reden de renners via de Zuid-Hollandse en Zeeuwse ei landen naar de Belgische haven stad. Zeeland was eerder ook al op de kaart gezet door de Giro-etappe Amsterdam-Middelburg van 10 mei. De nieuwe klassieker zou afwisse lend in Rotterdam en Antwerpen moeten finishen en ondergebracht worden bij ASO, de organisator van onder meer de Ronde van Frankrijk. pak het snelst zou zijn, zou ik daar in schaatsen." Na enige nadenken: „nou ja, dan moet het wel erg veel tijdwinst opleveren. Maar je moet het aantal naden wel proberen te minimaliseren." Met de blauwe benen zijn de schaatsers content. Die stralen iets stoers uit, staan voor kracht. En het is de kleur van schaatsbond KNSB. De in de schaatsmond al tot com- promispak gedoopte nieuwe outfit stemt uiteindelijk iedereen tevre den. „Dit pak wordt letterlijk en fi guurlijk door iedereen gedragen", zegt Tuitert lachend. „Het moet een beetje body hebben en ook wat angst aanjagen. Nu er nog snel le tijden in rijden." Renate Groenewold is komend seizoen assistent van bondscoach Wopke de Vegt. Voor de buiten wacht een verrassing, voor de coaches zelf niet. „Door ervaren schaatsers vroeg bij internationale coaching te betrekken, kunnen we voorkomen dat er gaten vallen in de opvolging van topcoaches. We gaan Renate klaarstomen voor de top", aldus De Vegt. Renate Groenewold, die dit jaar stopte als schaatsster, werd in de zomer al benaderd voor de post van assistent-bondscoach. Ze wordt verantwoordelijk voor de schaatsers van buiten de com merciële ploegen die zich plaatsen voor World Cups, EK ofWK's. UIT BADMINTON Tweede klasse: Smashing Maasdam- Asterix 7 2-6, Terneuzen 1- Sowat RBC 1 5-3, Pluumpje 1-Ambachtse 2 3-5, Rillandia Smashers 1-Smas hing Maasdam 2-6, Swindregt 3-Terneuzen 1 3-5, Sowat RBC 1-Asterix 7 3-5, Smashing Maasdam- Sowat RBC 1 3-5, Terneuzen 1-Pluumpje 1 5-3,Asterix 7-Rillandia Smashers 1 8-0, Rillandia Smashers 1-Pluumpje 1 3-5. Stand: Asterix 7 21-4, Pluumpje 1 19-5,Ter- neuzen 1 18-4,Sowat RBC 1 18-5, Smashing Maasdam 16-4, Swindregt 3 15-3, Rillandia Smashers 1 5-4. Derde klasse: Terneuzen 2 -Rillandia Smas hers 2 1-7, Kats 1- Den Ossaert 1 7-1. Stand: Kats 1 20-3, Rillandia Smashers 2 19-3, Sjuttul 1 18-3, Marathon 1 13-3, Den Ossaert 1 12-4,Zierikzee 1 9-3, Terneuzen 2 7-3, Rillan dia Smashers 3 6-3. Vierde klasse: Den Ossaert 2-Den Ossaert 3 6-2. Stand: Zeeland 1 19-3, Marathon 2 19-3, Astroiden 1 14-3, Den Ossaert 2 11-4, Pluum pje 2 8-2, Zierikzee 2 6-3, Zierikzee 2 6-3, Den Ossaert 3 6-3, Schepnet 1 5-1. door Noor Tonkens AMSTERDAM - De hockeybond gaat op zoek naar een nieuwe coach voor de nationale vrouwenploeg. Het contract van bondscoach Her man Kruis wordt niet verlengd, on danks het zilver in de Champions Trophy en het wereldkampioen schap. De verbintenis van Kruis (54) liep tot en met het wereldkampioen schap van afgelopen september en bevatte een optie om twee jaar door te gaan tot en met de Olympi sche Spelen van Londen. De hock eybond heeft besloten om die op tie niet te lichten, omdat volgens de bond 'een wijziging van aanpak nodig is om op de lange termijn aan de top te blijven en de kans op het halen van de olympische ti tel te vergroten'. Wat die wijziging precies inhoudt, wilde bestuurslid tophockey Mar jolein Bolhuis gisteren niet zeg gen. „Dat raakt te veel aan de in houd van de evaluatie met Her man en daar wil ik geen harde uit spraken over doen. We willen dit eerst netjes en zorgvuldig afhande len." Kruis nam na de Olympische Spe len van Peking het stokje over van Mare Lammers. Onder Lammers werd de ploeg in 2006 wereldkam pioen en in 2008 olympisch kam pioen. Op zijn eerste titeltoernooi in de zomer van 2009 voegde Kruis daar de Europese titel aan toe, maar daarna bleven de resulta ten uit. De top van het internationale vrouwenhockey is smal en dat Ne derland terrein heeft verloren op met name Argentinië is daarom al snel een doodzonde. In de afgelo pen finales van de Champions Trophy en het WK moest Neder land buigen voor de Argentijnse vrouwen. Op het WK kon Oranje niet overtuigen en verkeerden maar weinig speelsters in top vorm. De scheidende bondscoach oor deelde na het toernooi nog dat zijn ploeg 'een goed WK had ge speeld', maar de bond zag dat an ders. Bolhuis: „We hebben moe ten constateren dat dertien, veer tien speelsters in de Champions Trophy en tijdens het WK onder hun niveau hebben gespeeld. Dan klopt er echt iets niet. Op de lange re termijn zijn de processen dan niet goed, internationaal ga je ach teruit en dat is naar Londen toe zorgelijk. Daarom hebben we be sloten om niet verder te gaan met Herman." De bond heeft in de evaluatie na het WK uitgebreid gesproken met de speelsters en de coachingstaf Bolhuis: „We hebben allerlei ge sprekken gevoerd en zijn heel zorg vuldig te werk gegaan en dat heeft hiertoe geleid. Niemand heeft Her man een dolk in de rug willen ste ken. Hij is een bijzonder aimabele man en hij heeft zich naar eer en geweten ingezet, maar het was Herman Kruis is niet langer de coach van de Nederlandse hockeyvrouwen. foto David van Dam/GPD niet genoeg om het optimale uit taar, reageerde volgens Bolhuis te- deze ploeg te halen." Kruis, die leurgesteld, maar begrijpt de rede niet bereikbaar was voor commen- nen van de bond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43