eenheidsworst in theater moet vlieguren kunnen maken zeeland 13 Olievervuiling akkers Vlake wordt geschat op tweehonderd kuub IJlTÏTS Peter de Neef TEZ Frans Lievens, Scheldetheater The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes commentaar Dure kaartjes Negentien doden herbegraven in Rotterdam Fietser gewond bij botsing 25% KORTING GIMBRÈRE MODE dinsdag 26 oktober 2010 „Het aanbod verschraalt, omdat alleen gedacht wordt aan bezoekersaantallen. Voorheen dacht je vanuit de in houd, en zocht jè daar het publiek bij." „Over de gevestigde namen maak ik me niet veel zorgen, maar om zo'n positie te bereiken, moet je beginnen in een klein zaaltje. Die voorstellingen van jonge, aanstormende talenten kosten geld." Peter de Neef hoort tot een groep van vijftien schouwburgdirecteuren, verspreid over het land, die voorstellingen als Into the Woods van het M-Lab de mogelijkheid bieden 'on tour' te gaan, op zoek naar een breder publiek. foto Bob Bronshoff maakt zich ernstig zorgen. „Dit be tekent over de hele linie afbraak. Kijk, een A-categorie als Marco Borsato verkoopt altijd wel uit. Maar voor de onderkant en het middensegment zal het een stuk lastiger worden genoeg publiek te blijven trekken. Die dreigende ver schraling van het aanbod, wan neer theaters en poppodia op safe gaan spelen, is bijzonder reëel. Maar je kan niet elke week een gro te naam binnenhalen. Dat weten die podia ook. Een artiest moet vanaf de onderkant van de ladder gedijen, bouwen aan de naamsbe kendheid. Hij moet vlieguren kun nen maken, zich overal laten zien. Zeeland kenmerkt zich door een mooi breed aanbod. Dat moet je proberen te behouden. Diversiteit is heel belangrijk." Hoé het moet weet programmeur Bart Gabriëlse van Brogum in Zie- rikzee nog niet, maar voor hem staat bij voorbaat vast dat de kaart jes niet duurder mogen worden. „Een poppodium is er voor de jeugd. Zo'n voorziening moet je at tractief en bereikbaar houden. Dus door Claudia Sondervan vlake - Tweehonderd kubieke me ter olie is in de akker bij Vlake gelo pen uit de lekgeslagen transportlei ding van Total. Dat is de voorlopi ge schatting van de milieuschade aan de omgeving Vlakeweg /Reeweg. Daar werd woensdag een ruwe olieleiding van de raffina derij lekgestoken bij drainagewerk op een akker. De olie heeft enkele minuten kunnen ontsnappen. De raffinaderij merkte het verlies in de leiding snel op en legde het transport over enkele kilometers leiding rond het lek stil. Enkele hectaren akker raakten ern stig vervuild en worden afgegra ven. Uit sloten in de omgeving wordt 24 uur per dag vervuild wa ter weggezogen en afgevoerd. Ook afgelopen zondag, hoewel eerder was aangekondigd dat het grond werk omwille van de zondagsrust even stil zou liggen. De vele regen val maakte dat onmogelijk: er dreigde te veel olie uit de grond te spoelen, meldt Total. Het Zeeuwse Landschap, eigenaar van het natuurgebied Yerseke Moer dat direct aan het vervuilde gebied grenst, denkt dat hun scha de meevalt. Wellicht dat er wat grond geruimd moet worden aan de walkant van de grote water gang naar het gemaal de Moer, deels de grens van het natuurge bied. Woordvoerder Huibert Simons verwacht dat door de 24-uurs activiteit met groot materieel foeragerende vogels weg blijven. Olieslachtoffers lijken daar om schaars. Simons bracht zelf een met olie besmeurde dodaars (kleine eendsoort) naar vogelop vang De Mikke in Middelburg. Total en het waterschap Schelde- stromen houden woensdag een in formatiebijeenkomst voor de enke le tientallen omwonenden en ove rige geïnteresseerden in De Zaete in Yerseke. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans,een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes dat betekent ook dat je heel voor zichtig moet zijn met het doorbe rekenen van een hoger btw-ta- riefDe entree tot een popconcert of theaterstuk in Brogum ligt nu gemiddeld rond de 10 euro. Een verdrievoudiging van de belasting op een kaartje houdt in dat er zo'n twee euro bovenop komt. „Dat kan voor velen net te veel zijn!" vlissingen - Negentien onbeken de doden die liggen begraven op de Noorderbegraafplaats in Vlissin gen krijgen donderdag een nieuwe rustplaats in Rotterdam. Vóór de herbegraving wordt DNA-materi- aal afgenomen van de stoffelijke resten. Het Nederlands Forensisch Instituut hoopt zo alsnog hun identiteit te kunnen achterhalen. Van zes doden staat vast dat ze zijn omgekomen in de TAveede We reldoorlog. Van de andere dertien is alleen bekend dat het gaat om drenkelingen die tussen 1925 en 1987 zijn omgekomen. Een deel van het Vlissingse kerkhof wordt volgend jaar geruimd. Het kabinetsplan om de btw op theater- en concertkaarten te verhogen, komt hard aan. Het gaat toch al niet best De kaartverkoop loopt hier en daar flink terug. Gesub sidieerde podia hebben boven dien te kampen met bezuinigin gen bij de overheid. De sector waarschuwt voor een paar ver velende bijwerkingen. De pro grammeurs zullen op safe spe len met populaire voorstellin gen en er zal weinig geld zijn om nieuw talent een kans te ge ven. De boodschap is duidelijk: handen af van de branche. Het antwoord kan niet bevredi gend zijn. Want de politieke keuzes zijn gemaakt. De over heid moet linksom of rechtsom geld bijeen harken. Dat doet het kabinet bijvoorbeeld bij de fensie en in de gezondheids zorg. Daarmee vergeleken is de druk op de cultuur weliswaar zwaar, maar niet helemaal onre delijk. In plaats van moord en brand te schreeuwen kan de sector er maar beter voor zor gen dat dat duurdere kaartje straks de moeite waard is. MIDDELBURG - Een achttienjarige fietser uit Middelburg is gistermid dag in de Nederstraat in zijn woon plaats gewond geraakt bij een aan rijding. De man stak op zijn fiets plotseling de straat over, waarop een 46-jarige automobilist uit Vlis singen hem niet meer kon ontwij ken. Het slachtoffer is met onbe kende verwondingen naar het zie kenhuis gebracht. LAMBSWOOL TRUIEN, VESTEN, ETC. IN DIVERSE KLEUREN MODELLEN 2e ARTIKEL MIDDELBURG BOBBE MODE VUSSINGEN www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3