vrij staat dan een republiek' Bouw kazerne vertraagd «r door fout van gemeente V* 21 Verloedering Vaders jas De canvasjas met bontkraag van vader Kik Als het dorp levendig blijft is er ook werk dinsdag 26 oktober 2010 s De Bruse Nieuwstraat verloedert volgens Bart Kik omdat er zo veel winkels leegstaan. „Terwijl het de entree is van het dorp." De gemeente zou volgens de Bruse boer een soepeler vestigingsbeleid moeten voe ren en meer promotie maken voor kleine kernen. Bart Kik heeft hem nog steeds, de canvasjas met bont kraag die zijn vader aantrok wanneer hij 'achter Zijpe' ging werken. Dat was een van zijn stukken landbouw grond, die verspreid in de polder rondom Bruinisse la gen. DEZE WEEK: DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND Bart Kik heeft hem nog steeds, de canvasjas met bontkraag die zijn vader, Dirk Kik, aantrok wanneer hij 'achter Zijpe' ging werken. Op een van zijn stukken landbouwgrond, die verspreid rondom Bruinisse lagen. „Hij ver trok dan 's morgens om zes uur en was pas 's avonds terug. Omdat hij niet wist wat het weer in de loop van de dag zou doen trok hij die jas aan." Een bijzondere jas, die Bart nooit weg zal doen. „Hij gaat later naar het Watersnood mu seum. Het is eigenlijk een notabe- lenjas. Mijn vader, die na de ramp een 'gewoon' exemplaar kreeg voor zijn werk aan de dijk, kwam er op slinkse wijze aan. Omdat hij vond dat hij niet minder was dan een notabele wisselde hij hem om toen hij met Kees van den Berg wat moest ophalen op de zolder waar die kleding lag opgeslagen." eerste huwelijk zijn grotendeels zelfstandig. „Mijn ouders bleven al tijd in het dorp wonen omdat mijn moeder, Janny Kik-de Jonge, niet naar deze 'bouwval' wilde. Het huis was zo rot." Ondanks zijn vwo-opleiding nam Bart tien jaar later de boerderij over van zijn vader en trok in 1979 in de 'bouwval', die dit predikaat inmiddels niet meer verdient. „Ik ben een boer," motiveert hij deze keuze. En een Bruenaar, want Bart Kik is wars van alle autoriteit. „Voor mij is ieder persoon gelijk of hij nu burgemeester is of vracht wagenchauffeur." Omdat hij niet 'geregeerd' wil wor den heeft Kik 'non stop' botsingen met overheden als de gemeente, controleurs en belastingdienst. „Ik vind altijd wel een manier om toch mijn zin te krijgen, desnoods via burgerlijke ongehoorzaam heid." Zo week hij bewust af van zijn bouwvergunning voor een dakka pel door het bouwsel niet na vijf rijen dakpannen te laten beginnen maar bij de dakrand. „Dit huisje is veel te zwak voor een dakkapel die middenin begint." Bouw- en woningtoezicht was niet blij en haalde de Welzijnscom- missie er bij. Omdat de kapel er al stond was die bereid tot een com promis. „Als ik hem twee keer zo groot maakte viel het niet zo op dat hij bij de goot begon," grinnikt Bart. Bruinisse ligt hem na aan het hart. Daarom bevalt het Bart Kik niet dat in de Nieuwstraat zo veel winkels leeg staan. „De straat verloedert terwijl het de entree is van het dorp." De gemeente zou daar volgens de Bruse boer wat aan kunnen doen met een soepe ler vestigingsbeleid en meer pro motie van kleine kernen. „Het is ook belangrijk dat er nieuwe -hui zen worden gebouwd voor jonge mensen èn om in te spelen op de trend dat er steeds minder men sen in een pand wonen. Wanneer ze lang op een huis moeten wach ten trekken mensen weg uit een dorp. We wachten ook nog steeds op een nieuw voetbalveld en moe ten tegenwoordig naar Oude Ton- ge om een auto over te laten schrij ven. Het is een vicieuze cirkel. Als het dorp levendig blijft, trekken de bewoners niet weg en is er ook werk." YERSEKE - De gemeente Reimers- waal heeft zichzelf onterecht een bouwvergunning verleend voor een nieuwe brandweerkazerne aan de Burenpolderweg in Yerse- ke. Dat heeft de bestuursrechter in Middelburg bepaald. Een aantal omwonenden maakte bezwaar tegen het plan, omdat het bouwblok aan twee zijden wordt overschreden. Het gebouw komt zo te staan dat de achterliggende garages niet meer met goed fat soen kunnen worden gebruikt. Ook wordt gevreesd voor schaduw werking en aantasting van de pri vacy en zou Reimerswaal afspra ken over de bereikbaarheid niet zijn nagekomen. De uitspraak bete kent dat de bouw flink is ver traagd, omdat de kazerne nu niet kan worden gebouwd zoals de be doeling was. Burgemeester Jan Huisman vindt niet dat de gemeente slordig is ge weest. „Ik zou eerder willen spre ken van een onvolkomenheid. Die procedures zijn zo razend ingewik keld. Dat er een foutje wordt ge maakt, is inherent aan het proces." Hij wil ook niet spreken van een tegenvaller. „Als iemand naar de rechter stapt, moet je er rekening mee houden dat dit de uitkomst kan zijn." Huisman wil wel dat de kazerne er zo snel mogelijk komt. U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 I; Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Op www.pzc.nl/schouwen-duiveland is een slideshow te zien over Ont haasten aan Zee. 1. Doden bij ongeval Oude Tonge 2. Ruim 7 keer te veel gedronken 3. Geld gestolen uit woning Bruinisse TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39