20 zeeland Toekomst Wings Wheels is ongewis 'Bru meer een PZC OLDTIMERS Vliegveldexploitant ziet evenement niet terugkeren Lekker ballen Dorpen en buurtschappen hebben hun eigen sfeer. In deze serie vertellen men sen hoe zij het vinden om er te wonen. Politie h®ydt Rilland extra in de gaten Roeitrainer dinsdag 26 oktober 2010 door Miriam van den Broek ARNEMUIDEN - Het lijkt erop dat het oldtimerevenement Wings Wheels op Vliegveld Midden-Zee land dit jaar voor de allerlaatste keer is gehouden. Dat is op te ma ken uit het Gebruiksplan 2011 van Zeeland Airport. De vliegveldex ploitant heeft het evenement niet op de agenda staan voor komend jaar. In dat Gebruiksplan staat: 'naar het zich nu laat aanzien is in 2010 de laatste manifestatie Wings 8c Wheels geweest en zal het evene ment niet meer worden georgani seerd'. Maar volgens Peter Geijsen, organisator van Wings 8c Wheels (en lid van de Raad van Commis sarissen van Zeeland Airport), is dat nog lang niet zeker. „Wat mij betreft gaat het door. Ik ben mo menteel druk bezig met het vin den van sponsors. Ik geef toe -dat dat niet - makkelijk is en dat we daar vorig jaar ook moeite mee hebben gehad, maar ik heb vorige week nog drie mogelijke sponso ren benaderd. Ik ben dus gewoon bezig met de voorbereiding. Dat er in het gebruiksplan iets anders staat, daar kan ik niks aan doen. Dat is door iemand anders geschre ven." Directeur Rob Gomersbach van Zeeland Airport is wel verant woordelijk voor die tekst en wat hem betreft is dat juiste informa tie. „Wings 8c Wheels is een zelf standige stichting. Het is goed mo gelijk dat die het opnieuw wil orga niseren, maar dat moet wel met medewerking van Zeeland Air- port. Er is nog geen verzoek inge diend. Meestal gebeurt dat zo'n MIDDELBURG - Wie van balsporten houdt, kan zich de hele herfstvakantie lekker uitleven. Gisteren kregen Middelburgse kinderen bowlingles in De Kruitmolen (foto) en was er een voetbaltoernooi in Vlissingen. Vandaag gaan Veerse jongens en meisjes zaalvoetballen in De Bellink in Westkapelle, donderdag is het Zeeuws Kampioenschap Panna in De Voorborch in Middel burg. Vandaag (in Meker in Middelburg) en vrijdag (skatebaan Koepoort laan in Middelburg) zijn er skate- en waveboardlessen. Knutselaars zijn woensdag welkom in De Klepperhoeve in Middelburg en van woensdag tot en met vrijdag bij Intratuin in Koudekerke. foto Ruben Oreel DORPSBEWONERS halfjaar van tevoren, nu dus onge veer. Maar ik heb in formele zin nog niets gezien. Bovendien had het evenement afgelopen zomer geen geweldig resultaat. Dus ik zie het niet terugkeren." Wings 8c Wheels is een oldti mer-evenement met auto's en vliegtuigen. Het wordt sinds 2005 met Pinksteren gehouden op Vlieg veld Midden-Zeeland. De bedoe ling was dat het evenement zou uitgroeien tot het eerste grote spek takel van het zomerseizoen in Zee land. Het lukte de stichting in 2009 niet genoeg sponsorgeld bij een te krijgen. Daarom werd de luchtshow geschrapt. Uiteindelijk ging het evenement helemaal niet door vanwege een dodelijk onge val op het vliegveld kort daarvoor. Dit jaar was er wél een Wings 8c Wheels. RILLAND - In Rilland zal extra wor den gecontroleerd door de politie naar aanleiding van een aantal inci denten. Dat heeft burgemeester lan Huisman gisteren gezegd. Het is de laatste tijd onrustig in en rond Rilland. Er was een inbraak in de voetbalkantine en de tennis- kantine. Die laatste brandde vorige week tot de grond af, bij de ten nisclub wordt uitgegaan van brand stichting. Volgens Huisman zijn er ook vechtpartijtjes geweest bij twee cafés. Daar waren Polen bij betrokken. In de Spar-supermarkt in Rilland is in de nacht van zondag op maandag voor de tweede keer in een maand ingebroken. Net als in de nacht van 11 op 12 oktober ging het de inbrekers om sigaretten. De schade van de eerste inbraak Was volgens eigenaar Carlo Neve net hersteld. „We hebben offertes opgevraagd voor camerabewa- king." door Marijke Vael De enkele Bruenaar die hem niet kent, kent wel de windmolen op het erf van zijn boerde rij aan de Langeweg. Bart Kik be sliste achttien jaar geleden binnen enkele seconden over de aankoop van het gevaarte. „Er kwam een man aan de deur die bij alle boer derijen langs ging waar een trans- formatorlcast buiten stond. Ik vroeg: heb je een afspraak? Nee, zei hij. Ik antwoordde: dan geef ik je vijf seconden. Wil je een wind turbine kopen? vroeg hij en ik ant woordde: dat is goed." Het is Bart Kik ten voeten uit: recht voor zijn raap, impulsief en vrijgevochten. Ofwel een echte Bruenaar. De 53-jarige landbouwer is trots op het imago van de 'repu bliek', maar weet het ook te relati veren. „Van de 4000 dorpelingen heeft, denk ik, 10 procent de grote bek die dit imago bepaalt. De ande ren zijn gematigder en gezagsge trouwer. Dat respecteer ik, maar la ten we het imago van Bru alsje blieft zo houden want het is een goed imago. Wel vind ik dat Brui- nisse meer een vrijstaat is dan een republiek, want veel dorpelingen zijn koningsgezind. Ik ben ook voor Alexander." Bart Kik stamt af van een landar beider, die eind 1800 vanuit Nieu- werkerk naar Bruinisse kwam. Tij dens zijn jeugd vol kattenkwaad ontwikkelde hij een hechte band met het vissersdorp. „Na, en soms tijdens, schooltijd gingen we el kaar met stokken te lijf We speel den bij de haven met kleine vlet ten die we met pek waterdicht maakten en in de winter hielden we sneeuwballengevechten tegen de openbaren. Ik zat op de School met den Bijbel. Soms zaten er ste nen in de sneeuwballen, natuur lijk nooit in die van ons! Ja, Bru was een leuk en rustig dorp om op te groeien." Het gezin woonde in de Julia- nastraat en later aan de Padjes, ter wijl de landbouwgrond van Barts vader, Dirk Kik, op diverse locaties rond het dorp lag en hij een schuur had op de huidige plek van supermarkt Albert Heijn. Toen de schuur daar weg moest kocht Dirk Kik in 1969 de boerderij aan de Langeweg waar Bart Kik nu woont met zijn vrouw Floor Kik-Heere- bout (37) en hun 6-jarige dochter Geertje. De drie kinderen uit zijn Bart Kik is al 18 jaar eigenaar van een Train het hele lichaam zonder spieren te overbelasten. Roeien versterkt de spieren en is een echte calorieën killer, u verbrandt wel 400 calorieën in een halfuur! Middels de digitale computer worden roeibewegingen, calorieverbruik en tijdsduur gemeten. Uitgerust met instelbare weerstandniveaus om de training te intensiveren. Lichtgewicht, waardoor de roeimachine gemakkelijk op te bergen is. Belastbaar tot max. 100 kilo Lichtgewicht Eenvoudig zelf te monteren Comfortabele zitting op rolsysteem Normaal 170,00 Lezersprijs €139,95 X BON R0EITRAINER I 1 Hierbij bestel ik(aantal) x de Roeitrainer a 139,95* (55101) Inclusief verzendkosten van 4,50. Levertijd met bon 10 werkdagen, levertijd webwinkel 2 werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 0,45 p.g.) Het i-s helaas met mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail doorte geven. VOORLETTERS VOORNAAM OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BAN K/GIROREKENING HANDTEKENING www.pzc.nl/webwinkel Categorie Gezondheid en Bewegen Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'gezondheid en bewegen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan on Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant e treft u nadere Informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38