geven aan foto 19 Intensieve familieband binnen La Ligne Rouge dinsdag 26 oktober 2010 S Er wordt anders met de onderwer pen omgegaan. Toen was alles veel conservatiever." Walraven (een jaar of vijf lid) herkent die ontwik keling. „Ik ben een natuurliefheb ber. Door met andere fotografen te praten ga je andere dingen doen. leden in het dorpshuis van Renes- se bijeen. Daar worden onderling foto's besproken of is er een lezing of workshop. Zoals sessies met voormalig sportfotograaf Piet van der Klooster en beeldend kunste naar Wim Bakker. „Als bestuur 'Ik probeer 'm er nu zo op te zetten dat die vogel een toegevoegde waarde heeft' Henk walraven Niet alleen meer die foto als een stom beeld. Ik probeer 'm er nu zo op te zetten dat die vogel een toe gevoegde waarde heeft. Dat geeft de foto meerwaarde." Voor Walraven is dat ook de kracht van deelname aan de Schouwen-Duivelandse fotoclub. Eens in de twee weken komen de probeer je dingen aan te bieden. En dat is ontzettend leerzaam", geeft Van der Steen aan. Evenals het bespreken van eikaars foto's. Hoe moeilijk ook. „Het is al snel 'oh, mooi, leuk'. En daar blijft het bij. We proberen te leren hoe we op een goede manier foto's kun nen bespreken." De boer Werk van de leden van de Foto groep Schouwen-Duiveland is op dit moment op vier plaatsen te zien. Behalve in galerie La Ligne Rouge hangt werk in het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De amateurfo tografen hebben zich, in het kader van de Week van de Geschiedenis, op het onderwerp Zeeuwse dijken gestort, Verder hangt er werk van de club in de bibliotheek in Zierikzee en in het dorpshuis van Renesse. De expo in La Ligne Rouge is tot en met zondag 7 november te zien. De galerie in de Meelstraat is zaterdag en zondag geopend van 13 tot 17 uur. Speciaal voor deze expo is de galerie La Ligne Rouge ook vrijdag van 13 tot 17 uur geo pend. Meer foto's en info via www.foto- groepschouwenduiveland.nl. Bij de opening van de Zie- rikzeese galerie La Ligne Rouge in de herfst van 2007 waren het ook foto's van de Fotogroep Schouwen-Dui veland die de (voor een deel in tens rood beschilderde) wanden van de voormalige dokters praktijkruimte aan de Meelstraat sierden. Niet zo gek. Bestuurslid en bezield fotograaf Barbara van der Steen is dochter van galerie houder en voormalig huisarts Jan Bart Visser. Die startte de galerie - aangespoord door zijn dochter - na zijn pensionering in de oude Zierikzeese praktijkruimte. Uit dat initiatief kwam meer voort dan nu en dan een expositie. Het bleek het begin van een intensieve crea tieve samenwerking tussen Visser en Van der Steen te zijn. Hij schil dert al zijn hele leven lang, hoewel die hobby de laatste jaren van zijn werkzame leven op een uiterst laag pitje stond. Zij (Van der Steen runt het bedrijfje Bub-Art Webde sign) was een paar jaar terug voor al bezig met het maken van digita le kunst op canvas. Ze leende daar voor een camera van een vriendin en was - net als haar man Ernst daarna - helemaal verkocht. Vader en dochter gaan met enige regel maat samen op pad, waar ze zich laten inspireren om tot een geza menlijke expositie te komen. Zo was daar vorig jaar een expositie gebaseerd op het Zeeuwse land schap. Op 13 november (van 15 tot 17 uur) opent hun expo Het Noord-Franse landschap. Deze is te zien tot en met 19 december. Hoewel het werk van vader en dochter sterk uiteenloopt, genie ten beiden intens van de samen werking. „Ja, we inspireren elkaar wel. Je wijst elkaar op dingen, waardoor je anders gaat kijken", verklaart Visser. Dochter Van der Steen: „Hij heeft een heel andere kijk en houdt ook van andere din gen. En zelf kijk ik weer naar heel andere dingen. Daar leer je van." foto Izaak Verkeste foto Ernst van der Steen foto Roel van der Kooij 'foto Els den Dunnen X BON GEZONDHEIDSBIBLIOTHEEK Hierbij bestel ik(sets) x 'Gezondheidsbibliotheek' a 15,-* 2 informatieve boeken exclusief verzendkosten van 2,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Exclusief pakket van 2 zeer informatieve boeken uit de serie Gezondheids bibliotheek. Ouderdom: over de verzorging van het lichaam, goede levensgewoon ten, een passend eetpatroon, preventieve en curatieve behandelingen van de meest voorkomende kwalen. EHBO: dit boek beschrijft een groot aantal mogelijke ongelukken en ongelukjes en hoe daarmee om te gaan. Daarmee is het een ware EHBO-gids. VOORLETTERSVOORNAAM NAAMOM OV ADRES POSTCODEPLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Luxe, hardcover uitvoering, totaal 570 pagina's. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Lezersprijs 15,-* "exclusief verzendkosten van 2,95 BANK-/GIROREKENING www.pzc.nl/webwinkt categorie boeken Stuurde volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Gezondheidsbibliotheek', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstiekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In hel cololon van de kranl. en op www.pzc nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37