i8l Meerwaarde Struinen door natuur op Kop van Schouwen Dialezing over zachte winter, nieuwe kans Boerenbruiloft ter ere jubileum Zonnebloem Tuincultuur centraal bij vrouwenvereniging Bingo-avond in dorpshuis Putmeet Geschenkbomenbos op agenda dorpsraad Giel van Leeuwen nam 15 jaar geleden - met fotograaf Leen Koper - het initiatief om een fotoclub op te richten. In La Ligne Rouge is de standaard van de groep anno 2010 te zien. dinsdag 26 oktober 2010 WESTENSCHOUWEN Lekker uitwaaien tijdens een excur sie in het bos en door ongerepte duinen. Dat kan vandaag en mor gen tijdens een wandeling door res pectievelijk de Boswachterij en de Meeuwenduinen. Eerstgenoemde start om 13.30 uur vanaf de excur- sieschuur van Staatsbosbeheer aan de Kraaijensteinweg. De Meeuwen- duinenexcursie morgen start 13.30 uur op de A. van der Weijdeweg. SCHARENDIjKE Hans Kramer van kwekerij 'de Hes- senhoP uit Ede verzorgt vanavond in verenigingsgebouw De Putmeet in Scharendijke een dialezing over het thema 'Zachte winters, nieuwe kansen, gemakkelijk genieten van exotische planten'. In de diaserie worden veel exotische planten ge toond, inclusief tips hoe je deze de winter door helpt. De lezing be gint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Het geschenkbomenbos - onder deel van project 'Nieuwerkerk kijkt vooruit' - is een van de pun ten op de agenda van de vergade ring morgenavond van de dorps raad Nieuwerkerk. Ook de stand van zaken met betrekking tot de bouwplannen van de Aldi komt aan de orde. De vergadering wordt gehouden in het Nieuwerkerkse dorpshuis en begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Tijdens de bijeenkomst vanavond in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede van Vereniging Vrouwen van Schouwen staat de tuincultuur centraal. Het echtpaar Van Liempt uit Ede presenteert een in samenwerking met de museumclub en de jubile rende tuinclub geproduceerde dia show. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. SCHARENDIJKE De Schouwen-Duivelandse sport vereniging d'Antilopen verzorgt vrijdag in dorpshuis De Putmeet in Scharendijke een bingo-avond. Iedereen is welkom. Kaarten voor de bingo worden na elke ronde verkocht a raison van 50 cent per stuk. De zaal van De Putmeet is open vanaf 19.00 uur. Dan begint ook meteen de bingo avond. In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede wordt woens dag ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan van vereniging De Zon nebloem een Boerenbruiloft gehou den. Deze huwelijksvoltrekking in Zeeuwse klederdracht wordt on dersteund door het Zonnekoor en accordeoniste Trudie Dorst. Voor de bijzondere ontspanningsmid dag zijn 170 gasten uitgenodigd. NIEUWERKERK separtouts springen in het oog. „Het moet wel een plaatje zijn. Als je dan in een galerie mag expose ren, moet je zorgen dat je goed voor de dag komt. Dat mag Jan Bart Visser (galeriehouder, red.) ook van ons verwachten." Fotogroep Schouwen-Duiveland bestaat volgend jaar vijftien jaar. In die tijd is de club diverser ge worden, weet Barbara van der Steen - zelf lid sinds een jaar of ze ven. Het fotograferen van land schappen en vogeltjes voerde des tijds de boventoon. Onderwerpen die het nog altijd goed doen („Ook bij mij"), maar tegenwoor dig zij-aan-zij gaan met vele ande re invalshoeken. „Het is heel divers qua onderwerpen geworden. Maar ook het niveau is echt verbeterd. Henk Walraven Galeriehouder Jan Bart Visser in wat vroeger zijn huisartsenpraktijk was. FOTOGROEP door Esme Soesman foto Margriet de Kan categorie/diversen Expositie bij Interieur Paauwe op basis van passie voor puur ambacht: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. Belofte dat operatiekamers in Zierik- zee blijven is geloofwaardig. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl BWlTM'lHIITiiNlllWiTBi Wie de verzorgde uit straling van het werk van Fotogroep Schouwen-Duive land in Galerie La Ligne Rouge in Zierikzee ziet, vermoedt een streng regime. Voorzitter Henk Walraven wuift dat vooroordeel meteen weg. „Nee hoor, alles kan. De fotogroep is bedoeld om sa- foto Barbara van der Steen men plezier te beleven aan onze hobby én daarbij op een hoger ni veau te komen." Dat die formule werkt, iaat de (jaarlijks in La Ligne Rouge gehou den) expositie Momentopname zien. Niet alleen de foto's spreken aan, ook de - in dit geval - eenheid in lijsten en met zorg gekozen pas- Digitaliseren van uw oude LP's De Powerplay LP is een USB platenspeler waarmee u zeer eenvoudig uw vinyl kunt overzetten naar uw PC of MAC met de bijgeleverde USB kabel. Zo zorgt u ervoor dat uw LP's en singles gedigitaliseerd worden en de kwaliteit gewaarborgd blijft. Met de bijgeleverde software is het kinderspel om de tracks te importeren in iïunes en kunt u ze beluisteren met de iPod/iPhone. De Powerplay LP krijgt zijn voeding vanuit de PC/Mac en kan ook gebruikt worden met alle Laptops. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs €69,- Lezersprijs €49,-* 'exclusief 5,95 verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36