V¥B: maak uitzondering voor Big-S Niet naar finale Jong Lokaal Bokaal Licht aangebraden Op weg naar felbegeerde medaille SUBSIDIEVERZOEK Fractie dient motie in om steun voor jeugdsoos Burgh-Fiaamstede veilig te stellen 18 en 19 20 en 21 almanak ZIERIKZEE - Het is herfstvakantie, dus is het weer tijd voor de nationale Zwemvierdaagse. In de gemeente Schouwen-Duiveland wordt het evenement op twee plaatsen gehouden. Zowel in zwembad Onderdak in Zierikzee (fo to) als in zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk kunnen jong en oud deze week meters maken voor de felbegeerde medaille. In Onderdak viert de Zwemvierdaagse een lus trum: daar wordt al voor de 35ste keer op rij baantjes gezwommen. foto Izaak Verkeste door Melita Lantöng BURGH-HAAMSTEDE - De WD-frac- tie wil proberen of jeugdsoos Big-S alsnog subsidie kan krijgen. „We moeten zien of we dit kun nen repareren", zegt Laurence Haack van de WD-fractie. Ze dient hierover een motie in. Afgelopen week werd bekend dat jeugdsoos Big-S uit Burgh-Haam- stede de subsidie kwijtraakt omdat verzuimd is de aanvraag op tijd bij de gemeente te krijgen. Wat er pre cies is misgegaan, is niet helemaal bekend, maar feit is wel dat de aan vraag te laat werd ingediend en on volledig was. Gevraagde aanvullin gen kwamen ook te laat. „Puur formeel heeft de gemeente gelijk, maar het zou jammer zijn dat dit het einde zou betekenen van Big-S", zegt Haack. Omdat de subsidie over het jaar 2011 gebruikt moet worden om de huur over 2010 te kunnen betalen, vreest Haack dat het wel eens snel afgelopen kan zijn met de soos als de gemeente niet alsnog over de brug komt. „Je moet alleen wel uitkijken dat je geen precedent schept. Het moet wel eenmalig zijn en in de tijd die we hiermee winnen, wil len we kijken hoe het verder moet. We moeten ze een reddings boei toewerpen en daarna zwem les geven." Haack denkt dat het goed is dat het komende jaar wordt gekeken hoe de financiële situatie gezonder kan worden en of het jonge be stuur van de jeugdsoos extra bege leiding moet krijgen. Vanuit het Welzijnshuis is nu al begeleiding door een jongerenwerker. Big-S heeft binnen de kern Burgh-Haamstede een eigen plek verworven. De soos bestaat inmid dels ruim 40 jaar en veel groepen jongeren hebben daar een plekje gevonden. Big-S heeft onlangs nog onderdak geboden aan een groep hangjongeren die voor overlast in het dorp zorgden. Voor zover bekend is Big-S de eni ge organisatie die geen subsidie krijgt omdat de aanvraag te laat was ingediend. Dinsdag 26 oktober 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Fotoclub streeft naar beelden met een meerwaarde Brouwershaven is meer een vrijstaat dan een republiek Tip? redactie@pzc.nl door Joeri Wisse ZBERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland moet nog grote stappen zetten op het gebied van jeugdparticipatie. Dat concludeert de jury van de Jong Lokaal Bokaal. Het juryrapport oordeelt dat de ini tiatieven en projecten op het ge bied van positief jeugdbeleid 'met wisselend succes' worden uitge voerd. Verder vindt de jury dat de jongerenraad een goede start heeft gehad, maar dat deze te weinig le den heeft om echt een verschil te kunnen maken. Schouwen-Duiveland, dat eerder samen met elf andere gemeenten in Nederland de voorrondes wist te bereiken, is dan -ook niet door naar de finale. Daar nemen Oss, Den Haag en Rotterdam het tegen elkaar op. De gemeente kreeg wel een pluim voor jongerensite MijnDingDoen, alhoewel de site volgens de vakju ry meer bezoekers zou kunnen trekken. Desondanks is MijnDing Doen, samen met Your- Amsterdam.nl en JonginArn- hem.nl genomineerd voor 'beste gemeentelijke jongerensite van 2010'. Of de site, die onder beheer is van het Welzijnshuis, de titel in de wacht sleept, wordt 22 novem ber bekendgemaakt. De organisatie van de Jong Lokaal Bokaal is in handen van de Natio nale Jeugdraad. Het ging al de hele dag over eten op dat Middelburgse kantoor. Het be gon met een discussie over nut en noodzaak van boodschappenlijstjes. Waar de één haar echtgenoot nog op pad stuurt met groene memo blaadjes, loopt de ander in de super markt heel modern te zijn met een hippe telefoon voorzien van digitale receptenvinder/boodschappenlijst van 's lands bekendste grootgrutter. De discussie nam een verrassende wending toen een collega bekende ei genlijk liever vegetariër te willen zijn maar uit pure gemakzucht toch maar zijn vork in een stukje vlees of vis te prikken. Snijden in vlees of vis kan hij desondanks nog steeds moei lijk over zijn hart verkrijgen. „Ik ben wat dat betreft een vieze eter. Bij zo'n kippenpoot of biefstuk zie ik het beest gewoon lopen. Alleen als het vlees licht is aangebraden, heb ik er minder moeite mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35